Bugun...


Başkan Acar her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız
Tarih: 15-06-2017 19:34:53 Güncelleme: 15-06-2017 19:34:53 + -


Belediye Başkanı Saffet Acar Engelliler için düzenlenen iftar yemeğinde, her zaman engellilerin ve ailelerinin yanlarında olduklarını, her türlü sıkıntılarında onlara gece gündüz yardımcı olacaklarını söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 15-06-2017 19:34

Başkan Acar her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız

Belediye Başkanı Saffet Acar Engelliler için düzenlenen iftar yemeğinde, her zaman engellilerin ve ailelerinin yanlarında olduklarını, her türlü sıkıntılarında onlara gece gündüz yardımcı olacaklarını söyledi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Engelliler, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle birlikte iftar yemeğinde buluştu. Park Ala Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Ali Azyaman, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Dinar TSO Meclis Başkanı Ahmet Acar, Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seydi Özkurt ve dernek üyeleri aileleriyle birlikte katıldılar.

 

 

Yapağılı Köyü Tasavvuf Müziği Korosu Üyelerinin ilahiler söylediği iftar programında bir konuşma gerçekleştiren Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seydi Özkurt, derneğin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bazı bilgiler vererek şöyle konuştu, “Derneğimiz olarak faaliyetlerimize ve çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.  Bizlerin vatandaşlarımızdan isteğimiz engelli kardeşlerimize karşı daha hoşgörülü ve daha anlayışlı olmalıdır. Engelli kardeşlerimize ve ailelerine verilen destekten ötürü Kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Acar: Herkes Birer Engelli Adayıdır

 

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar engelliler derneğine verdiği iftar yemeğinde herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak, her zaman engelli vatandaşlara destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Acar konuşmasının devamında ise, “Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz.” Dedi.

 

Kaymakam Şahin Timur ve Yıldırım Beyazıt’tan Örnekler Verdi

 

Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin Engelliler için düzenlenen iftar yemeğinde gerçekleştirdiği konuşmasında Özbekistan Hükümdarı Timur ve Osmanlı Sultanlarının dördüncüsü olan Yıldırım Beyazıt’ın da birer engelli olduğunu, insanların fiziki engellerinin hiçbir başarıyı engelleyemeyeceğini söyledi. Timur’un ayağında aksaklık olduğunu, Yıldırım Beyazıt’ın da sol gözünün görmediği belirten İlçe Kaymakamı Şahin, “Devlet ve millet olarak her zaman engelli vatandaşlarımıza sahip çıkacağız” dedi.

 

İftar Öncesi Tasavvuf Konseri

 

İftar programı öncesinde Yapağılı Köyü Tasavvuf Müziği Korosu üyeleri olan Mehmet Ali Erdoğan (Şef), Mevlüt Demir, Alaaddin Aydın, Ali Çelik, Ali Paydur, Bahattin Çelik, Beytullah Şimşek, Ramazan Arslan, Mesut Şimşek, Lütfullah Şimşek, Eşref Paydur ve Zeki Şimşek tarafından ilahiler okudundu.

 

Programın sonunda ise Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri İlahi Korosu üyelerine ilçe kaymakamı Mustafa Şahin tarafından verildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İlçeler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI