Bugun...


Karamollaoğlu Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Tarih: 15-06-2017 19:29:40 Güncelleme: 15-06-2017 19:29:40 + -


Parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İslam coğrafyasında yaşanan sorunların çözümü için D-8’in canlandırılması gerektiğini kaydetti.

facebook-paylas
Tarih: 15-06-2017 19:29

Karamollaoğlu Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!

Parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İslam coğrafyasında yaşanan sorunların çözümü için D-8’in canlandırılması gerektiğini kaydetti.

 

Karamollaoğlu, İslam coğrafyasında yaşanan sorunların çözümü için D-8’in canlandırılması gerektiğini kaydetti. Bölgenin en sıcak gündem maddesi olan Katar krizinin son bulması için Malezya’da konferans düzenlenmesi çağrısında bulunan Karamollaoğlu, “Bizim diyalogla, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ne yazık ki, bugüne kadar çözümü hep yanlış yerlerde aradık. Bu sefer çözümü G-8’in Cenevre’sinde değil de, gelin D-8’in Malezya’sında arayalım. İnanın birçok şey değişecektir” diye konuştu.

 

Bölgenin en sıcak gündem maddesi olan Katar krizinin son bulması için Malezya’da konferans düzenlenmesi çağrısında bulunan Karamollaoğlu, “Bizim diyalogla, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ne yazık ki, bugüne kadar çözümü hep yanlış yerlerde aradık. Bu sefer çözümü G-8’in Cenevre’sinde değil de, gelin D-8’in Malezya’sında arayalım. İnanın birçok şey değişecektir” diye konuştu.

TERÖRÜN YAKMADIĞI YÜREK KALMADI

Basın toplantısına Batman’da terör örgütü tarafından hunharca katledilen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Aybüke öğretmene Allah’tan rahmet, ailesine ise sabırlar dileyerek başlayan Karamollaoğlu, Maraş’tan Konya’ya, Yüreğir’den Kozan’a şehit ateşinin düşmediği yer, yakmadığı yürek kalmadığını kaydetti.

 

TERÖR YOLUYLA KORKU İMPARATORLUĞU OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Terör yoluyla sadece Türkiye’de değil, bölgemizde ve dünyada korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Ancak bizi birbirimize düşürüp bin yıllık kardeşliğimizi bozmak, Türkiye’yi Irak’a, Suriye’ye çevirmek isteyenler yanılıyorlar, yanlış hesap yapıyorlar. Biz biliyoruz ki, aziz milletimiz en zor dönemlerde, en zor badireleri atlatmayı başarmıştır. Bu zorlu dönemi de el ele, omuz omuza vererek atlatacak, en kısa sürede barış ve kardeşlik yurdu bir Türkiye’yi kuracaktır” diye konuştu.

 

BÖLGE İNSANININ SORUNLARI İYİ BİLİNMELİ

Artan ve gencecik fidanlarımızı bizlerden koparan teröre karşı taviz verilmeden kararlılık ile mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, ancak sorunun tamamı ile ortadan kalkması için bölgenin ve bölge insanlarının sorunlarının iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Silah kullanana karşı silah kullanmadan bu mücadele yürütülemez. Ancak o bölgenin bütün problemi sadece silah mı işte o noktada durup o bölgede yaşayan insanların problemlerini psikolojik, ekonomik, kültürel, toplumsal yönden irdelemeye ve var olan sorunlara çözüm bulmaya mecburuz.”

 

MEZHEP FARKLILIKLARINI KAŞIYORLAR

Son günlerin diğer önemli gündem maddesi ‘Katar krizi’ ile ilgili de görüş bildiren Karamollaoğlu, tüm İslam coğrafyasının kirli bir planın parçası haline getirildiğini söyledi. Bölgemiz mezhep farklılıkları üzerinden bir Şii-Sünni savaşının içine çekilmeye çalışılıyor. Katar gerilimi bunun son örneği olarak gündeme oturdu. Bu suni gerilimin bölgemizi yeniden dizayn etmek isteyen mihraklar tarafından meydana getirildiğinin hâlâ farkına varamadık” dedi.

 

ÇÖZÜMLERİ HEP YANLIŞ YERDE ARADIK!

Bu tür problemleri çözmesi gereken İslam İşbirliği Teşkilatı’nın ne yazık ki hantal bir halde olduğuna değinen Karamollaoğlu, bu krizin çözülmesi için D-8’in yeniden canlandırılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti: “İlk adım olarak hemen Malezya’da bir Katar konferansı düzenlenebilir. Bizim diyalogla, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ne yazık ki, bugüne kadar çözümü hep yanlış yerlerde aradık. Bu sefer çözümü G-8’in Cenevre’sinde değil de, gelin D-8’in Malezya’sında arayalım. İnanın birçok şey değişecektir.”

 

22 ÜLKENİN SINIRLARINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR!

Batılı devletlerin İslam coğrafyasını parçalamak için yaptıkları BOP haritalarının ortada olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, 22 ülkenin sınırlarını değiştirmek istiyorlar. Nasıl yapacaklar? Bir yerde Şii-Sünni-Dürzî diye bölecekler. Diğer yerde Kürt-Türk diye. Bir başka yerde Arap-Acem. Bu oyunlara artık düşmemeliyiz. Bölge ülkeleri olarak her zamankinden daha sakin olmalı, daha sağduyulu hareket etmeliyiz” diye konuştu.

 

ATILACAK YANLIŞ ADIMLARIN VEBALİNİ KİMSE ÖDEYEMEZ

Çatışma ve kargaşanın fitilini ateşleyen emperyal güçlerin yeni senaryosunun Katar olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, bu durumun farkında olunması ve oyunu bozan adımların atılması gerektiğini kaydetti. Karamollaoğlu, “Her şey artık çok açık. Bu bölgede yaşayan bütün ülkeler, hepimiz tehdit altındayız. Bizleri en modern silahlarla donatanlar, sadece bizleri birbirimize kırdırmak istiyorlar. Yani bizleri birer taşeron olarak görüyorlar ve kullanmak için çalışıyorlar. Atılacak yanlış bir adım bu yüzyılın Kerbela’sı olur. Hiç kimse bunun vebalini ödeyemez, hesabını veremez” dedi.

 

İSLAM ÂLEMİNİN ÇÖZÜM PLATFORMU D-8’DİR!

İslam âleminin birlik ve kurtuluşu yönünde önemli bir adım olan D-8’in 20’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla konuşan Karamollaoğlu, yaşanan son gelişmelerin D-8’in İslam âlemi için ne denli önemli bir platform olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi.

 

ZEYTİNLİKLER BETONA KURBAN OLMAKTAN KURTULDU

Türkiye’nin son dönemde çevre ile ilgili önemli bir gündem maddesi olan zeytinlik alanlarının ortadan kaldırılması yönündeki düzenlemenin geri çekilmesine değinen Karamollaoğlu, zeytinliklerin beton çılgınlığına yenilmemiş olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Hükümetin çevre konusunda yanlış politikalar izlediğini belirten Karamollaoğlu, “Eskiden şehirlerin silueti vardı. Şimdi ise bunun yerini gökyüzünü yırtarcasına yükselen devasa plazalar ile birkaç beton yığını aldı” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI