Bugun...Zaferin 95. Yıldönümü için bir araya geldiler

Tarih: 27-07-2017 17:41:15 + -


Zaferin Başkenti Afyonkarahisar’da 95.si gerçekleştirilecek olan Zafer Haftası etkinliklerinin planlandığı toplantı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.


Zaferin 95. Yıldönümü için bir araya geldiler

Zaferin Başkenti Afyonkarahisar’da 95.si gerçekleştirilecek olan Zafer Haftası etkinliklerinin planlandığı toplantı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
 


Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri hazır bulundu.


 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Tutulmaz; “Toplantımızın öncelikle hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu toplantımızı yeni yapıcı fikirlerin çıkmasını temenni ederek açmak istiyorum.” dedi.
 


Yıllardır Zafer Haftası etkinliklerinin ilimizde altı gün boyunca kutlandığını hatırlatan Vali Tutulmaz; “Sayın Bakanımızın bu etkinlikler kapsamında bizlere talimatları oldu. Artık bu etkinlikleri rutinleştirmeyelim, bu etkinliklerde biraz daha farklı uygulamalar yapalım dedi. Bu konuda özel bir gayret göstermemizi istediler. Kendileri de dün bakanlığında bu yönde bir toplantı yapmışlar. Bizim yaptığımız hazırlıklar ve bakanlıkta yapılan görüşmeler kapsamında ortaya çıkan sonuçları bugünkü toplantımızda sonuçlandıracağız.” dedi.


 
Afyonkarahisar’ı sadece ülkemizin kurtuluşunun başlangıç yeri olarak algılamamamız gerektiğine özellikle dikkat çeken Vali Tutulmaz; “30 Ağustos Zaferi aslında tüm İslam dünyasının ve tüm Türk dünyasının en önemli vatanı olan bu toprakları ilelebet kalıcı hale getiren bir başlangıçtır. Bu başlangıcı hem gayret sarf eden ve şehit olan, gazi olan büyüklerimizi anmak, hem de yeniden bir dirilişe vesile olmak açısından değerlendirmemiz gerekiyor. Öncelikli konu budur. Bunun yanında ilimizde yapılan her etkinliği ilimizin tanıtımı vesilesi yapmamız gerekiyor.

 

Zafer Haftası etkinlikleri ilimizi tanıtmak adına güzel bir değerdir. Bunu iyi değerlendirebilirsek bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın uzun vadede daha fazla ekmeğe, aşa ve işe sahip olmalarına vesile oluruz. Bugün Çanakkale deyince sadece gezi anlamında birçok kişi ekmek yiyor. Hem bizim milli birlik ruhumuzu yeniden canlandırıyor, hem de birçok kazanımlar sağlıyor. Bizlerde elimizdeki değerleri en iyi şekilde değerlendirirsek hem milli ruhumuzun yeniden canlandıracak şekilde kutlarsak, hem de bu etkinliklerle Türkiye gündeminde daha fazla kalarak burayı daha tanınır hale getirebilirsek etkinliklerin amacına ulaşmasını sağlamış oluruz.” dedi.


 
Toplantı ilimize yapılacak olan etkinliklerin gün gün, saat saat belirtildiği sunum ve akabinde oluşan fikir ve görüşlerin titizlikle değerlendirilip karara bağlanmasıyla sona erdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Tarih Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI