Bugun...ZEKA toplandı

Tarih: 29-11-2018 21:55:01 Güncelleme: 29-11-2018 22:08:01 + -


Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” Gündemiyle Toplandı.


ZEKA toplandı

Zafer Kalkınma Ajansı 2018-11 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı, 27 Kasım 2018 tarihinde Afyonkarahisar ili Akrones Hotel Toplantı Salonu’nda yapıldı.

 

Manisa Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Deniz’in başkanlığındaki toplantıya, Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman, Uşak Valisi Sayın Funda Kocabıyık, diğer Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektörler, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, OSB temsilcileri, Oda ve Borsa yetkilileri, Bölgemizin sanayi alanında önde gelen firma temsilcileri, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

 

Toplantının ilk oturumunda 2018 yılı fizibilite desteği başvuruları, program ilerleme ve kapanış raporları ile idari konular görüşüldü.

 

İkinci oturumda ise, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının  koordinasyonunda “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” gündem maddesiyle geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Valisi Sayın Ahmet Deniz ülke ekonomisini ve kalkınmasını ileriye taşıyacak en önemli unsurun sanayi olduğuna vurgu yaparak gelişmiş ülkelerin en önemli ortak noktasının milli teknoloji ve güçlü sanayi olduğunu dile getirdi. Sayın Vali konuşmasını “Her ay gerçekleştirilen Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın koordinasyonunda ilgili gündem maddesiyle siz değerli katılımcılarımızın teşrifleriyle gerçekleştirilmektedir.

 

26 kalkınma ajansı aracılığıyla 81 ilimizdeki sanayicilerimizin sorunlarını masaya yatırmak adına böyle bir toplantıyı koordine eden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın yetkililerine teşekkür ediyor, Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Zafer Kalkınma Ajansımız tarafından toplantı öncesinde Finansmana Erişim, Beşeri Sermaye, Kurumsal Yapılanma gibi on iki başlık altında gündem hakkında sorunlarınız ve çözüm önerileriniz resmi yazı ile talep edilmişti.

 

Gerçekleştirdiğiniz dönüşleriniz derlenmiş olup sorun ve çözüm önerileriniz biraz sonra sizlere sunulacak ve burada gerçekleştireceğimiz fikir alışverişi sonrasında yine Ajansımız tarafından bir rapor haline getirilerek Bakanlığımıza sunulacaktır.  Devletimizin sanayiye olan destekleri farklı alanlarda tüm hızıyla verilmeye devam etmektedir. Burada sanayiciye düşen görev her zaman yaptığı gibi sahip olduğu teknolojiyi, bilgi birikimini kullanarak ekonomik kalkınmanın lokomotifi olmaya devam etmesidir.

 

Sanayicimizin sorunlarını tespit ederek çözüm önerilerini almak adına yapılan bu toplantının Bölgemiz ve Ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamasını temenni ediyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Akabinde Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, finansmana erişim, beşeri sermaye, kurumsal yapılanma, fiziki altyapı, ulusal ve uluslararası pazara erişim ve tutunma, üretim maliyetleri, devlet destekleri, kalite ve markalaşma, profesyonel danışmanlık gereksinimi, mevzuata, ekonomik belirsizlik başlıklı konular üzerinde sorun ve çözüm önerilerinden oluşan bir sunum gerçekleştirdi.

 

Toplantı katılımcıların sorun ve çözüm önerilerinin alınmasının ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI