Bugun...Aday oldum iftira atıldı, ama adalet yerini buldu

S.S Afyonkarahisar İkinci Küçük Sanayi Sitesinde yaklaşık 10 yıl görev yapan Hasan Akman, hakkında yapılan şikayet ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 05-02-2021 14:57

Aday oldum iftira atıldı, ama adalet yerini buldu

S.S Afyonkarahisar İkinci Küçük Sanayi Sitesinde yaklaşık 10 yıl görev yapan Hasan Akman, hakkında yapılan şikayet ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. 

 

Kamouyunun dikkatine diyerek yapılan açıklama şöyle;

 

Kamuoyunun Dikkatine

 

02.10.2020 Tarihinde S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı Tarafından Hakkımda “Güveni Kötüye Kullanma Suçundan” Dolayı Şikayette Bulunulmuştur. Adli Mercilerce yapılan soruşturma ve kovuşturma neticesinde iddia edilen suçu işlemediğim sabit olmuştur.

 

S.S. Afyon İkinci küçük Sanayi sitesi yapı Kooperatifi Başkanlığı seçim sürecinde hakkımdaki kötü niyetli iddia tamamen asılsız olup  S.S. Afyon İkinci küçük Sanayi sitesi yapı Kooperatifi Başkanlığı seçim sürecinde aday olmam sebebiyle tamamen şahsımı ve adaylığımı yıpratmak amacıyla yapılmıştır. Atılan iftiralar ve kirli emeller, yüce Türk adaletinin hakkaniyetli kararıyla bertaraf edilmiştir. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı olayı aydınlatmış ve suçsuz olduğuma karar vermiştir.

 

Söz Konusu İddia İle İlgili Savunmalarımız Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığına İletilmiştir.

 

Hakkımda S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığından Kiralamış Olduğum Dükkanın Kira Teminat senedini işten ayrılırken alıp götürdüğüm iddia edilmiştir. Söz konusu iddia gerçek Dışıdır. Doğrusu ne? Şöyle Ki S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığında Ön Muhasebeci Olarak Tam Dokuz Buçuk Yıl Hizmet Verdim. Bu Süreç İçinde Hiçbir UsulsuzlukVe Hukuksuzluk Yapmadım. Seçim Sürecinde Şahsımı Ve Adaylığımı Karalamak Amacıyla “Kira Teminat Senedim” S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı Tarafından Kaybedilmiş Ve Ortadan Kaldırılmıştır. 

 

S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığında Çalıştığım Süre Zarfında Sorumluluğum Daha Çok Çek, Tahsilat Makbuzları, Kasa Raporları Gibi Alanlarda Olmuştur. sorumluluğum altındaki belgeleride işten ayrılırken tutanakla teslim ETTİM. Kira Sözleşmeleri Ve Kira Teminat Senetleri Benim Sorumluluk Alanımda Değildi. Hatta S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığının Kiraya Verdiği 150 Dükkanın Belgeleri Bir Başka Odada Muhafaza Edilmekteydi. Buna Rağmen Şahsımı Ve Adaylığımı Karalamak Amacıyla Hakkımda Asılsız Ve Gerçekdışı İddialarda Bulunulmuştur.

 

Tüm Bunlarla Birlikte Normalde Yılbaşında Yapılan Kira Sözleşmelerinin Yenileme Çalışması Ne Hikmetse Ekim Ayında Yapılmıştır. Normal Zamanının Tam 3 Ay Öncesinde, Şahsımın Başkanlığa Adaylığının Açıklanmasından Bir Hafta İçerisinde Böyle Bir İşlemin Yapılması, Kötü Niyetin Ve Karalamanın Açık Delilidir.

 

Çamur at tutmazsa izi kalsın metoduyla yapılan “kıymetli evrakı kaybet sonra şikayet et işlemi” yüce türk adaletinin aydınlatmasıyla hakkaniyetle sonuçlanmıştır. Afyonkarahisar cumhuriyet başsavcılığının yürütmüş olduğu soruşturma neticesinde hakkımda kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir.

 

İzah ettiğimiz sebeplerle kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

 

Saygılarımla Hasan Akman S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Adayı. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI