Bugun...Afyon Kocatepe Üniversitesi Hocaları Rektör Karakaş'a seslendi

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi hocaları rektöre seslendi.

facebook-paylas
Güncelleme: 12-04-2021 13:09:51 Tarih: 12-04-2021 12:53

Afyon Kocatepe Üniversitesi Hocaları Rektör Karakaş'a seslendi

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi hocaları rektöre seslendi.
 
"Öğrenci olmayan boş okula gelmek istemiyoruz" diye seslenen Üniversite hocaları Rektör Karakaş'a şu cümleler ile seslendi;
 

"Sayın Rektörüm,

Malum pandemi yayılmaya hızla devam ediyor, bulaş sayılarımız hızla yükseliyor, yayılımda dünyada 3. durumdayız.  Pandemiyi yavaşlatmak ve bitirmek için bir yıldır canla başla çalışıyoruz.  Yapabileceğimiz en önemli önlem de mümkün mertebe hareketliliği azaltmak,  mesafeye dikkat etmek. Bu bağlamda tüm  ülkemizde olduğu gibi ilimizdeki  üniversitelerimizde de eğitimler uzaktan online yapıyoruz.

 

Biz  hocalar  evlerimizin  birer  odasını dersane haline getirdik, haftalık ders programımıza göre  odamıza çekilip derslerimizi yapıyoruz. Mümkün mertebe dışarı çıkmayarak virüsü almamaya/yaymamaya çalışıyoruz. Ancak üniversitemizin bazı bölüm yöneticileri aldıkları bir kararla, “her hocanın  her hafta, haftada bir/iki gün” öğrenci olmayan boş okula gelmeleri isteniyor. 

 

Geliriz çok sıkıntı değil ama bunun gerekçesini bir türlü anlayamadık. Bizim görevimiz ders okutmak ve biz onu güvenli bir şekilde evimizden yapıyoruz.  Her hafta  binlerce hocanın hiçbir gereği/işlevi olmadığı halde  evinden çıkıp,  iki –üç dolmuş değiştirerek  okuluna gidip, orada da hiç bir şey yapmadan, aynı şekilde evine dönmesinin ne mantığı var? Ben bir anneyim evimde yaşları 6-13 arasında 3 küçük çocuğum var,bir engelli kardeşim, annem, babam var.

 

Her hafta hiç gereği yok iken  toplu ulaşım araçlarına binip okula gidip geldiğimde virüsü kapar çocuklarıma, engelli kardeşime, anne babama da bulaştırırsam bunun vebali  ne olacak. Toplantılar ve dersler online yapılırken sadece şeklen her hafta okula  niçin uğruyoruz. Bu uygulama virüsü yaymanın dışında bir getirisi var mı?    

Virüsü yayma dışında hiçbir getirisi olmayan her hafta boş (öğrenci olmayan) okula uğrama uygulamasının bitirilmesini tensiplerinize arz ederim.

 

Afyon Kocatepe Ünv.Hocaları" denildi. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI