Bugun...Ahde vefalı zamanların 15. buluşması gerçekleşti

Tarih: 10-03-2020 00:39:09 + -


Afyonkarahisar Kültür Sanat evinde “Ahde Vefalı Zamanlar” etkinin 15. buluşması gerçekleşti.


Ahde vefalı zamanların 15. buluşması gerçekleşti

Etkinlikte “ölümsüz değerlerimiz” bölümünde Anne kokulu şiirler yazan Didem Madak’ı yad edildi. “İçimizdeki değerlerimiz” bölümünde Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, Gül Anneler Dernek Başkanı, Halise Saygı ve Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından görme engelli Kübra Saltık konuk oldu.

 

Her ay düzenlenen sanat ve kültür gecesine İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök ve eşi Maver Gök, STK Temsilcileri ve pek çok sayıda sanatseverler katıldı. Gece İdlib şehitlerimiz için Kamil Demirdelen hoca nezninde Kur’anı Kerim Tilaveti ve dualarla başladı.

 

Kültür Sanat etkinliği  “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”ne özel konukların söyleşileri, şiirleri ve hoş sohbetleri ile devam eden gece vefa belgelerinin takdimi ile son buldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde “Ahde vefalı zamanlar” gurubu önemli bir gelişmeye imza atarak pasta kesimi ve kutlama yapıldı. Bizlerde bu sürpriz gelişmeye tanıklık ettik.

 

Dernek Başkanı Şair ve Yazar Azime Gürlek Derneği hakkında bilgiler verdi.

 

Gürlek; “2015 yılında kurduğumuz “Afyonkarahisar Kültür Turizm ve Kalkınma” derneğimizi (AFKÜTDER) 2018 yılında “Ahde Vefalı Zamanlar” adı ile başlattığımız Kültür Sanat Grubumuzla bütünleştirmeyi uygun bularak derneğimizde tüzük değişikliği ve yeniden yapılanmaya giderek olağanüstü genel kurul ile Dernek ismimizi “Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat” Derneği ( AFSANDER) olarak değişimini sağladık. Misyonumuz Kültür ve Sanat alanında faaliyetlerimizi sürdürürken bu dünyadan göç etmiş sanat ehli üstatlarımızı ve içimizdeki değerlerimizi yaşamak ve yaşatmaktır. Tüm insanlığın gönül borcu olan Ahde Vefa bizim için çok önemlidir.

 

Bunun en güzel ifade biçimi sanattır. Ve insanlığı ölümsüzleştiren sanatımıza kültürümüze sahip çıkmamız gerekir. İşte tamda bu anlamda dernek faaliyetlerimizi sürdürebilmemiz için bizlere kapılarını açan İl Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz İhsan Akar beyefendiye şükranlarımızı arz ederiz. Ve gerek tüzük değişiğimiz esnasında gerekse her ay düzenli olarak yaptığımız etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök beyefendiye kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

 

Böylesine anlamlı bir gecede Ahde Vefa Kültür Sanat Derneğimizin kutlamasında bu mutluluğu bizlerle paylaşan, yanımızda olan ve destek veren Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı ve Kadınana Gazetesi Sahibi Canser Kuzu,  İl kültür Turizm Müdür Yardımcısı Adalet Atacan,Retina Hastaları Dayanışma Derneği Bşk SN: Mesut Yurt, Gül Anneler Derneği Bşk SN: Halise Saygı , Uluslar Arası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesiz Federasyonu Afyonkarahisar İl Başkanı Yıldız Değer,Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Serap Güderler,  Kent ve İnsan Derneği Başkanı Şerife AKSOY Ünal’a ve tüm sanatsever dostlarımıza çok teşekkür ederiz. 

 

Kültür ve Sanat elçisi olmak meziyetli bir iştir. Lakin sonunda başarı varsa tüm yorgunluklar tatlı bir tebessüme dönüşür. Başarının yolu azim ve umuttan geçer. Azmin ve umudun varoluş sebebi samimi ve çıkarsız dostluklardır. Velhasıl başarı bir ekip işidir. Bu anlamda birlikte yol aldığımız, hiçbir ayrışım yapmadan, sanat ve kültür adına kucaklaştığımız “Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat” Derneğimizin yönetim kuruluna ve tüm üyelerimize emeklerinden dolayı minnetle sevgilerimi ve şükranlarımı sunuyorum”dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI