Bugun...Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen İstifa etti

Ak Parti İl Başkanlığı bir basın toplantısı düzenledi.

facebook-paylas
Güncelleme: 21-09-2020 18:20:32 Tarih: 21-09-2020 17:54

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen İstifa etti

Toplantıda Başkan Hüzeyin sezen partiden işlerinin yoğunluğu nedeniyle istifa ettiğini bunu da genel merkeze bildirdiğini yapılan istişareler sonucunda da böyle bir karar aldığını ifade etti.

 

Yapılan konuşmlar şu şekilde gelişti;

 

"22 Şubat’ta başladığımız 7. Olağan İlçe kongrelerimizi dün itibarıyla Dinar kongremizle tamamladık. 


Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle İl Başkanı olarak atandığım 2 buçuk yıldır partimizi dil, din, meşrep, köy, ilçe bölge farkı ayırt etmeden herkese açık tuttuk. Bu süreçte hassasiyetle adalet ve eşitlik kavramına büyük önem verdik. Kimseye haksızlık yapmamaya azami özen gösterdik. Biz AK davanın neferleri olarak dik, izzetli ve onurlu durmayı şiar edindik.

 

Göreve geldiğimde ilk yerel seçimlerde ciddi başarılar kazandık. Sultandağı, Evciler, Dinar, Emirdağ, Çay ilçelerimizde Allah’a şükür AK Parti bayrağını dalgalandırdık. Bununla birlikte binlerce insanımızı parti ayırt etmeksizin partimizde misafir ettik, talep ve önerilerini dinledik. Size hitap ettiğim bu toplantı salonu kimi zaman insanlık adına sesimizi yükselttiğimiz bir salon, kimi zaman ise tarihe not düşülen bir mekândır. 
Biz AK davanın neferleri olarak ‘egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ düşüncesi ile yaşadık ve yaşatacağız. Burada toplantılara katılanların kimi şahsi beklentileri karşılanmadığı için bizle yollarını ayırdı, kimi zaman dinleyiciler değişti, kimi zaman yönetim kurulu üyelerimiz yenilendi, vefat edip ayrılanlar oldu, dava sorumluluğunu taşıyamayıp çekilenleri gördük.

 

Görev değişikliği nedeniyle sağlık sorunları sebebiyle gidenler oldu. Ama bu salon her zaman milletin salonu olarak kaldı, öyle de kalacaktır. Kıymetli hemşerilerim sohbetlerimiz muhabbetimiz bundan sonra AK dava için yine aynı amaçlarla başka zeminlerde devam edecektir. Davamız sadece 18 yıllık bir dava değil, 1400 yıl önce dünyayı şereflendiren Efendimizin ayak izlerini takip ettiğimiz bir davadır. Yaklaşık 2 buçuk yıldır büyük bir şerefle yürüttüğüm AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevinden Genel Merkezle yaptığım istişareler sonucu işlerimin yoğunluğu ve partimin bayrağının daha yukarı taşınması için şu an itibarıyla ayrılmış bulunuyorum. 

 


Bu olay 19 yıllık AK Parti Afyonkarahisar teşkilatında fevkalade basit bir olaydır. Kimse arkasında bir şey aramasın. Bugün İl Başkanı olarak son kez buradan hitap ederken sürç lisan ettiysek affola. Yoğun çalışmalarımız nedeniyle büyüdüklerine şahit olamadığım çocuklarımdan, en büyük fedakarlığı eden ve her zaman destekçim olan eşimden, annemden, babamdan, avukatlık büromdaki iş ortağım ve çalışma arkadaşlarımdan, parti çalışanlarımızdan istemeden kırdığımız üzdüğümüz kardeşlerimiz de varsa hepsinin haklarını helal etmelerin istiyorum. Bugüne kadar beraber çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğum Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e ve Teşkilat Başkan Yardımcılarımıza, İl Koordinatörümüz Kurtçan Çelebi’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte yol yürüdüğümüz birbirinden değerli milletvekillerimiz bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Ali Özkaya’ya ve İbrahim Yurdunuseven’e ayrıca teşekkür ediyorum. 

 


Dava şuuru içerisinde vefayla omuz omuza verdiğimiz; il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe, belde teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza, mahalle ve köy temsilcilerimize, belediye ve il genel meclisi üyelerimize, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımıza, sandık görevlisi arkadaşlarımıza, partimizin bütün üyelerine, kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine, basın mensuplarımıza ve unvansız, isimsiz kahramanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

 


Liderimizin dediği gibi; Bu şarkı burada bitmez. Her başlangıç nasıl ki bir vedaya gebe ise, her veda da bir başlangıca gebedir. Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliği’nde partimize hizmet etmeye daha büyük bir coşku ve heyecan ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu bir veda değil, bayrağı daha yükseğe taşıma yarışıdır. İnşallah benden sonra bayrağı devralacak kardeşimize de Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum. İl başkanının kim olduğundan daha önemli olan şey, bu görevin nasıl ifa edildiğidir. 

 


Cumhurbaşkanımız çıkıp ‘kim var’ dediğinde sağımıza solumuza bakmadan ‘ben varım, biz varız’ dercesine bu davanın peşinden koşmaya devam edeceğiz. Zira biz başkan olmak için de AK Partili olmadık. Bundan önce nasıl ki AK kadrolarda görev almışsak bundan sonra da verilen her görevi layığı ile yapmaya gayret edeceğiz. Bizler şahsi kavga ve menfaatlerimiz için partimizin ve ülkemizin önünü asla tıkamayız, tıkayanlara da müsaade etmeyiz. 


Allah yar ve yardımcımız olsun.


[15:11, 21.09.2020] Oktay Türkeli: Değerli basın mensupları başkanımızın konuşma metnidir. Bilginize.
[15:41, 21.09.2020] Oktay Türkeli: AK Parti’de ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile gerçekleşen 7. Olağan kongre sürecinin son kongresi Dinar ilçesinde büyük bir coşku ile fiziksel mesafe kurallarına uyularak gerçekleşti. Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, 

 

Kurtcan Çelebi 

 

AK Parti kongreleri sizlerin bugün oluşturduğu gibi bizlere birliğimizi ve beraberliğimizi hatırlattığı günlerdir. AK Parti kongrelerinde bayrak değişimi yapılır ama bu bayrak değişimi ‘ben niye orada değilim, ben niye yönetim kurulu üyesi olmuyorum. Biz başka birini istemiştik, olmadı’ sözlerinin yerine ‘Burada enerjimizi tazeleme konusunda görevi kim alırsa alsın biliyoruz ki bu bayrağı en üstte taşıma gayreti içinde olacak’ sözlerinin duyulduğu kongrelerdir. Teşkilat mensuplarımızın isminin önünde herhangi bir ek takılı olmadan yazmadan her zaman bu teşkilatın yanında ve arkasında oldunuz.

 

AK Parti Dinar’da ne kadar güçlü olursa, Dinar’da ne kadar birliğimizi beraberliğimizi artırabilirsek Afyon’da o kadar güçlü olacağız. Afyon’da ne kadar güçlü olursak AK Parti olarak Türkiye’de o kadar güçlü olacağız ve Türkiye güçlü oldukça Cumhurbaşkanımızın uluslararası siyasette gücü de o denli fazla olacak. Birleşmiş Milletler kürsüsünde dünyadaki bütün mazlumların hakkını, sessiz yığınların sesini daha gür duyuracak. Bu kongre ile yeniden bir Besmele çekip 2023’e doğru emin adımlarla ve hep birlikte yürüyelim istiyoruz. 

 

İdris Er 

 

Kongreler siyasi partilerin bayram günleridir. Bayramlar ise elbette coşkunun ve heyecanın doruğa çıktığı günlerdir. Kongreler aynı zamanda bir siyasi partinin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin ülkeye hizmet yolunda üretilecek çabalar ve fikirlerinin bir kurum çatısı altında projelerine dönüştürülmesinin adıdır. Kongreler bir bahar aşısıdır. Siyasetçiler kongreleri genellikle bir bayrak yarışına benzetirler. AK Parti’de ise kongrelerin kazananı olur ama kaybedeni olmaz.

 

Kongrelerde yeni isimler ortaya çıkabilir. Bir önceki dönemde yönetim içinde bulunanların bir kısmı değiştirilebilir ya da yenilen görev alabilirler ancak ne olursa olsun sonuçta her kongre bir başlangıçtır, bir tazelenmedir. AK Parti ailesinin kıymetli mensupları bu kongreden elde ettiğimiz heyecan coşku ve tazelenme ile hep birlikte yeni hedeflerimize yürüyeceğiz. 

 

Nihat sarı

 

3 Nisan’da göreve geldik ve daha 1 gün geçmeden 4 Nisan’da Dinar’ın acıyan yarası mezbahanın kapalı olması nedeniyle nasıl açarız ve nasıl faaliyete geçiririz derdine düştük. 4 Nisan sabahı ekiplerimizle birlikte projelerimizi hazırladık. 1 Ekim’de de resmi açılışını yapmak üzere faaliyetine başladık. Şükürler olsun Dinar’da kasap esnaflarını Keçiborlu’ya gitmekten kurtuldu. Yeni Sanayi içme suyu programımızı yaptık ve şükürler olsun onu da götürdük. 3. Projemiz sahipsiz sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini açmaktı. Bazı eksikler de ve ihale sürecinden dolayı biraz geciktik ama bunu da yaptık.

 

Şu anda Milli Parklardan ruhsatını aldık. Valilik olurunu aldık, inşallah ayın 1’inde aybaşında sizlerle birlikte açacağız. 30 yıldır milli bayramları kutlayacak tören yapacak bir Cumhuriyet Meydanı bile yoktu ve hükümet binamızın avlusunda törenler yapılıyordu. Biz adına yakışır şekilde Cumhuriyet Meydanı’nı düzenledik ve halkın hizmetine açtık. Geldiğimizden bugüne kadar en önem verdiğimiz altyapı içme suyu kanalizasyon ve içme suyunda da şu anda yüzde 85 durumdayız. Dinar’ın su sorunu çözdük. Seçim beyannamesinde olmamasına rağmen hizmete geldiğimizden beri bazı eksikliklerin olduğunu biliyorduk.

 

Yollar dar ve trafik sıkışıktı. Bunun mutlaka genişlemesi gerektiğini fark ettik ve bunun için de gerekli çalışmaları yaparak yollarımızı genişlettik ve medeniyetin ilk aşaması olan şehir merkezimizi asfaltla buluşturduk. Şimdi sırada engelli vatandaşlarımıza kadınlarımızın kızlarımızın ve erkeklerimizi engelsiz bir şekilde yürüyebilecek kaldırım yapmayı hedefliyoruz. Menderes projesinin ilk adımı için 6 milyon ayırdık. İnşallah ihaleye çıkacağız. 

 

Mehmet Zeybek 

 

Ben il başkanlığım döneminde bu bölgede hep çalışkan ilçe başkanları ile çalıştım. Yaşar Hocam, Metehan başkanım, Burhanettin Başkanımla birlikte çalıştık. Çok güzel hizmetler verdiler ve büyük bir çalışma sergilediler. Bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben yeni seçilen başkanımın da bu hizmetleri artırarak devam edeceğinden şüphem yok. Çalışkan bir başkanımız var. Ankara’da güçlü milletvekillerimiz var. Bu uyumumuz olduğu sürece Dinar başta olmak üzere bütün ilçelerimiz en iyi yatırımları hak ediyor. Belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum. 

 

İbrahim Yurdunuseven 

 

Değerli hemşerilerim kongreler gerçekten kardeşliğin pekiştiği devam ettiği birlik ve beraberliğimizin zirve yaptığı günlerdir. Burada geçmişte bu bayrak yarışında bayrağı taşımış değerli ilçe başkanlarım var. Bu birlik ve kardeşlik hiç bozulmasın, her daim yolumuza kol kola devam edelim. Çünkü biz bu davaya aşkla inandığımız sürece zaten bu bayrak en yüksekte dalgalanacaktır. Bu topraklar 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gecede Kocatepe’den başlayan Kurtuluş savaşının ve 27 Ağustos’ta Afyonkarahisarımızın kurtuluşu ve akabinde 9 Eylül’de Yunan’ın İzmir’de denize dökülmesi ile biten bir savaşın şahididir. O günlerde savaştan çıkmış ülkemiz batılılara göre hasta adamdı.

 

Türkiye el koymak sömürgeleri yapmak istiyorlardı ama aradan 100 yıl zaman geçti bakın 100 yıl önce karşımızda olan Yunanistan yine karşımızda, Fransızı, İtalyanı yine karşımızda. O hasta adam denilen devletler bir büyük devlet çıkardık. Yunan paçavrasında Sayın Cumhurbaşkanımıza bir insanın ağzına alınmayacak laf ediyorlar ki herhalde 9 Eylül’ü unutuyorlar. Fransız Başbakanı çıkıyor diyor ki ‘benim derdim Türk milleti ile değil Erdoğan’la.’ Kusura bakmasın ama Sayın Erdoğan demek Türk milleti demektir. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşının %52 oyuyla seçilmişse Erdoğan eşittir Türk milletidir. O eski eski söylediğiniz hasta adam değiliz. 

 

Ali Özkaya

 

Arkadaşlar bu büyük davada yolunuzu yürürseniz size her zaman her yerde görev var. Mehmet Zeybek abimiz dün İl Başkanıydı. Bugün Belediye Başkanı. Burhanettin bey, bir önceki belediye başkanıydı. Bugün İl Genel Meclis Başkanı. İbrahim Bey İl Başkanı idi. Bugün milletvekili oldu. Bu kural hepimiz için geçerli. Eğer burada bu işe inanıyorsanız herkese görev herkese makam var. Allah yazdığını zaten nasip ediyor kimse engel olamaz. O sebeple büyük işler başardığını zaman mutlu oluyorsunuz. Dün burayı hazırlarken arkadaşlarla dedi ki ‘18 yılda birçok iş yapıldı ama ilk defa kaç tane müdürlük gelmiş yazın’ dedim.

 

Hemen şurada SGK Müdürlüğü, ilk defa tarihinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, ilk defa Orman İşletme Müdürlüğü, ilk defa Devlet Demiryolları Yol Müdürlüğü, ilk defa Gar Müdürlüğü, ilk defa Fen Lisesi Müdürlüğü, ilk defa Yavuz Sultan Selim Lisesi Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü yani tam 15-16 tane ilk defa müdürlük gelmiş. Bir ilçede bir bölgede 6. Etap halinde yaklaşık 2000 TOKİ konutu yapmış en son Konak Mahallesi’ndeki 81 konutta 17 Kasım’da ihalesi var. 2000 konut ve bu konutların tamamının dağa taşa yapmışız. 1. sınıf deprem bölgesinde 1. sınıf tarım arazilerine değil 6 Kat 7 kat imar verelim de köşeyi dönelim diye değil, millet sağlam konutlarda huzur içinde otursun, doğalgazlı asansörlü konutlarda huzur içinde otursun diye 1200 lira taksitle 4 artı 1 dairede oturuyor. Sayın başkanım 1200 lira taksit, kiraya verirseniz aynı paraya bu konutlarda oturuyorlar. Bu büyük bir nimet. 

 

İYİ Parti’den seçilen arkadaş vardı. Şimdi dönüp soralım; Şu binayı ben yaptım diyecek bir tek bina varsa söylesin. En az 30 tane gayrimenkul sattı. Şu 2 yılda bir buçuk yılda yapılan 30 yılda yapılandan fazladır. 

 

Hüseyin Sezen 

 

İstanbul’da Gençlik Kollarında bu davaya gönül vermiş, hizmet etmiş olan bir kardeşiniz olarak o dönem Erkan başkanımızla da İstanbul’a çalışma fırsatı bulmuştuk. Bugün AK Parti’de en şerefli en onurlu görev olan il başkanlığı görevini yürütüyorum. Tabii ki ben bugün için bu görevi yürütüyorum ancak dün bir başkaları vardı, yarın da nasip olursa bir başkası olacak.

 

Bugün için ben il başkanı olarak, sizler belediye başkanı olarak, mahalle temsilcisi olarak, seçim kurulu, sandık kurulu üyeleri olarak, herkes bugün için bu görevi bir hakkın yerine getirebiliyorsa en iyi AK Partili, en iyi dava adamı odur. Erbakan hocamızın da söylediği gibi bizim davamızda hiç kimse kendisi için yaşamaz herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin de bir tek yolu budur. Evet bugün biz mazlum ve mağdur coğrafyaların sesi, dünyanın lideri Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim yanında olacağız. Afyon’da güçlü olacağız, Ankara’da güçlü olacağız ve tüm dünyada güçlü olacağız.

 

Kıymetli dostlar Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde %50 artı bir ile iktidar olunuyor. Biz o artı bir oya talibiz. Biz sadece AK Parti olarak insanların oyuna değil gönüllerinde de talibiz. Dolayısıyla biz her şeyi bir tarafa bırakıp AK Parti için mazlum ve mağdurlar için en önemlisi ümmet için gece gündüz demeden koşturmak durumundayız. Bugün Amerikan seçimlerinde Joe Biden kalkmış ne diyor; Biz muhalefeti destekleyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek zorundayız. Trump ne diyor; Sen bu işi beceremezsin Recep Tayyip Erdoğan çok iyi bir satranç oyuncusudur. Bu işi ben yaparım diyor. Evet kıymetli arkadaş bu ciddi bir ölçüdür.

 

Amerika Birleşik Devletleri seçimleri dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan üzerinden şekilleniyorsa bu büyük güç olduğumuzun karşılığıdır. Biz 2001 yılından önce el pençe divan duranların lider denildiği günlerden bu günlere geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 83 milyon vatandaşına bilaistisna daha özgüvenli veren kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır 

 

Erkan Kandemir

 

Yol yürürken dünü, bugünü, ilerinin ilhamını çok daha gerilerden alan bir siyasi hareketin temsilcileriyiz. AK Parti tabelasını 19 sene önce asmış ama değerlerini Hz. Peygamberin yolundan ilham alarak oluşturmuş bir siyasi harekettir. Bizler Türkiye’nin dört bir tarafında gayret gösteren bu büyük ailenin fertleri, aşkla, inançla, heyecanla vefayla bu yolda yürüyoruz. Bizler ‘eğer yürüdüğünüz yollar konforlu ise kaybolmuşsunuz’ demektir diye hisseden bir siyasi hareketiz. Düne kadar bu millete istikamet çizenler, şuradan yürüyeceksiniz, şu yolu takip edeceksiniz diyenlere kendi yolumuzu kendimiz çizeriz diyen bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz.

 

Tayyip Erdoğan’la siyaset yapmanın omuzlarımıza yüklediği yükün bilincindeyiz. Diyoruz ki Türkiye büyüdükçe, Türkiye güçlendikçe, Türkiye iddiasını artırdıkça kuşatma daha kesinleşecek. Dün hasım olanlar, nasıl hısımının yanındaysa çok daha kolay bir araya gelecekler. 2023 seçimlerinin zor bir seçim olacağını biliyoruz. İnşallah ittifak olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile birlikte el ele gönül gönüle 2023’te Türkiye’yi çok daha güzel yarınlara taşıyacağız. Fakat kolay olmayacak bunu biliyoruz. Yalan seviciliği ile bilinen bir muhalefet var. Maalesef daha kötüsü yalanı adeta elbise gibi üzerine giymiş çok kolay yalan söyleyen, onu da ısrarla devam ettiren bir muhalefet var. Hatırlayın Biz Barış Pınarı harekatı’na başlarken ne işiniz var orada diyorlardı. Türkiye’nin son 20 senesinde milletin yanında durmadılar. Milletin yanında durmayacaklar, çünkü bunlar ayaklarını bu topraklara, gözlerini bu millete, kalplerini gönüllerini ve zihinlerini bu milletten ziyade başka bir istikamete çevirmiş muhalefettir. Biliyoruz ki kötü kuytuda bekler.

 

Fırsatını bulursa aramıza giriyor. Fatih’in askerleri İstanbul surlarının önünde bir müjdeye mazhar olmanın heyecanı ve motivasyonu ile bulunuyorlardı ama bir şey bilmiyorlardı, yıllar sonra hayır duası ile anılacaklarını… Bugün Türkiye hakkın mücadelesini veren yeni bir siyaset dilini inşa ediyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde inşaa ediliyor. Belki ismimiz hatırlanmayacak ama 100 sene sonra hayırla yad edilecek bir ekibin parçasıyız. 

 

Ben burada Afyonkarahisar milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Benim için çok önemli bir değer olan Ali Özkaya abimiz, değerli bakanımız sadece Afyonun değil Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli isimlerinden bir tanesi Veysel Eroğlu, efendiliği ile örnek aldığım İbrahim Yurdunuseven milletvekilime çok çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar çok müstesna değerler yetiştiriyor. Bir teşekkür de davayı en iyi şekilde temsil eden, dava şuuru ile il başkanlarımız arasında çok müstesna bir yeri olan benim de çok sevdiğim yakın çalışma arkadaşlarımdan, inşallah önümüzdeki dönemlerde daha yakın çalışacağımız değerli il başkanım Hüseyin Sezen’e çok teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Böyle kardeşlerimiz bizler için hep işin içerisinde olacaklar, daha güzel yerlerde olacaklar biz hep birlikte bu hareketi büyütmeye devam edeceğiz.  


Ankara’da kendi illeri için durmadan çabalayan, koşturan ve mücadele veren milletvekillerimizin çabaları takdire şayandır. İl Başkanımızın duruşu ve mücadelesi de Türkiye geneline bakıldığında en dikkat çeken başarılı İl Başkanları arasındadır. Kendisi takdire şayan bir seçim geçirmiş ve başarılı bir sayfa açmıştır. Kendine bu noktada teşekkürlerimi sunuyorum. 

 

Veysel Eroğlu

 

Kongrelerimizin berekete, birlik ve beraberliğe, kardeşliğimizin daha da pekişmesine vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Ben Cumhurbaşkanımızın yanında 1992 yılında çalışmaya başladım. Belediye başkan adaylığı döneminde başladığımız bu yolculuğumuz hala sürüyor. Siyaset akademisinin ilk kuruluşunda İl Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz Örnek vardı. Onunla birlikte gerçekten 2500 kardeşimizi orada tamamen eğitimden geçirmiştik. Bu eğitim çok faydalı oldu. Çünkü herkes birbirini tanırdı. Onların çoğu ya milletvekili oldu ya Belediye Başkanı ya İl Genel Meclisi Başkanı vesaire. Burada şunu söylemek istiyorum; O zaman SHP’liler demişti ki Recep Tayyip Erdoğan gümbür gümbür geliyor. 1994’te dünya liderimiz büyükşehir belediyesini gümbür gümbür kazandı.

 

Şimdi burada bir hususu belirtmek istiyorum kazandığı zaman malum CHP’nin o zamanki partisi SHP var ya ne dedi biliyor musunuz; İyi ki bunlar kazandı. Çok kısa zamanda Haliç’in bataklığında kaybolup gelecekler. Çünkü o zaman belediye iflas etmiş, iki buçuk milyar dolar borç var. Hiçbir yatırım yok, susuz, fakir, çöp dağları arasında yaşamını sürdürmeye çalışan insanlar vardı. Cumhurbaşkanımız böyle bir İstanbul’u aldı e kısa sürede en az 2 binden fazla tesis açtı. Borçları ödedi ve neticede daha sonra AK Parti’yi şehrimizde kurdu. Çünkü Afyonkarahisar şehitler diyarı, kahramanlıklar diyarıdır. O zamandan bu zamana kadar gerçekten AK Parti özellikle 18 yıl yönetimde muazzam işlere imzasını attı.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI