Bugun...Akgöz basın mensupları ile bir araya geldi

Tarih: 25-02-2020 20:27:18 Güncelleme: 26-02-2020 11:45:18 + -


Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına adaylıını açıklayan Ramazan Akgöz, bu gün basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.


Akgöz basın mensupları ile bir araya geldi

Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına adaylıını açıklayan Ramazan Akgöz, bu gün basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında adaylık sürecini değerlendirerek, açıklamada bulunan Ramazan Akgöz şu ifadeleri kullandı;
 
 
 
"Değerli basın mensupları davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum hoş geldiniz.
 
 
Ülkemiz her yönüyle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Bu süreç 12 eylül 1980 faşist darbesinden beri devam eden, 2002-2020 AKP iktidarında ivme yapan bir süreçtir. Emperyalist Amerikanın işbirlikçi AKP ile yürüttüğü bu süreç ülkemizi her yönüyle bağımlı hale getirmiştir. Aradan geçen süreç içinde gelir dağılımı adil olmaktan çıkmış, iç ve dış borçlar adeta ülkeyi esir almış, kişi başına düşen gelir insan onuruyla alay edercesine azalmıştır. Suriyeli göçmenlere tanınan ekonomik imtiyaz vatandaşlarımızdan esirgenmektedir.
 
 
Ülkede hukuk, kişi ve tarikatların cemaatlerin elinde adalet dağıtmaktan öte imtiyazlı kişilerin elinde mağduriyetler dağıtan bir kurum haline gelmiştir.
 
Ülke ekonomisi felç olmuş, tarım ve hayvancılıkta kendine yeter bir ülke iken, buğday, et, saman gibi ürünleri ithal eder duruma düşürüldük. Köylümüz üretemez, ürettiğini satamazhaldedir. Sanayici ve esnaf siftah edemez durumdadır. İflaslar, konkordato günlük mevzular haline gelmiş, cumhuriyetimizin biriktirdiği sermayenin karşılığı olan kitler satılmış, üretim ve ihracat durmuştur.
 
 
İktidarın kurulduğu kentimizde yoksulluk hat safhada, eğitim seviyesi alt sıralarda, çiftçi, esnaf, sanayici ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız borç içinde olup; ürettikleri para etmediği gibi büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmışlardır. İcra takipleriylr boğuşan, iş hayatları perişan durumdadırlar. Bu itibarla toplumsal barış tehlike içine girmiştir.
Ülkede TBMM adeta dışlanarak KHK, torba yasalarla tek kişinin iki dudağı arasından çıkan sözler kanun yapılarak devlet idare edilmektedir. Kabile yönetimini çağrıştıran bu durum Atatürk Türkiyesinin çağdaş olma idealiyle çatışan bir durumdur.
 
 
Toplumun sesi basın mensuplarının, düşünür, akademisyen ve siyasetçilerin vatandaşlarımızın menfaatlerini savunmaları, bu konuda görüş bildirmeleri suç olmuş, tutuklanmalar olağan bir hal almıştır. İktidar konuşmayan eleştirmeyen kukla bir toplum yaratma peşindedir.
 
 
Esnafımıza, sanayici ve köylümüze, dul ve yetimlerimize, memurumuza, EYT'lilere reva görülen bu zulmü genel başkanımız KILIÇDAROĞLU, yönetimimiz ve siz fedakar yol arkadaşlarımızla aşacağız. Hukuku üstünlerin hukuku olmaktan çıkarıp toplumsal kokuşmanın önünü keseceğiz. İşsiz gençleri iş sahibi yapmanın en ciddi tedbirlerini alacağız, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Adam kayırmanın, dini motiflerle toplumu şekillendşrmenin, değer yargılarının Araplaştırılmasına izin vermeyeceğiz. Güven ortamının bu şekilde kaybolduğu ülkemizde CHPnin iktidara gelmesi çok büyük önem arz etmektedir.
 
 
Sayın basın mensupları yolumuz iktidar yoludur. Eleştirdiğimiz bu hükümeti iktidardan indirilmenin yolu ancak ve ancak halkımızın her kesimiyle kucaklaşmaktır. Yönetimimizi yaparken siyaseti bilen Afyon'u tanıyan kişilerden oluşturduk. Yönetim ilkemiz barış ve uzlaşı içinde birlikte karar almaktır. Gençlik ve kadın kollarımızın oluşumuna, sandık çevresi sorumlularının belirlenmesine ve onların eğitimine önem vereceğiz. Masa başında oturup siyaset yapmanın yarar sağlamadığı, halkla birlikte siyaset yapacağız.
 
 
Sendikalar dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile diyalog kurulacak, fikri beraberliğimiz olan kuruluşlarla fikir alışverişinde bulunulacaktır. Ayrıca çarşı esnafı,sanayi esnafı kamu yöneticileri ile sıcak ilişki kurulacak onlara CHP'nin görüşleri açıklanıp taban kazandırılacaktır. Saygı değer muhtarlarımız İle ilişkilerimiz sürekli sıcak olacaktır. İlçe örgütleri arasında ayrımcılık göstermeyeceğiz; hiç bir örgütün birbirine üstünlüğü yoktur. İlçeler üzerinde şahsi ikbalin veya birilerinin menfaati için siyaset yapmayacağız. 
 
 
Yapılacak her türlü harcamalar yönetmelik çerçevesinde yapılacak olup, dönemsel olarak yaptığımız harcamalar internet sitesinde açıklanacaktır.
 
Aday arkadaşlarıma başarılar dilerim. Sizlere de tekrar teşekkür ederiz." Dedi. Ardından Şenay Sarman söz aldı o da yapığı açıklamada şu konulara değindi;
 
 
 
 
"Ben Şenay Sarman, önceki dönem İl Kadın Kolları Başkanıydım. Göreve geldikten kısa bir süre sonra, henüz kadınlarımız çocuklarımız için sosyal kültürel projeler gerçekleştiremeden, seçim süreci başladı. Ardından il yönetimin değişimi ile görevden istifa ettim.
 
 
Ülkemizin içinde bulunduğu karanlık ortam, toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara ve annelere düştüğüne inanıyorum. Artık demokrasi mücadelesinde bu karanlık zihniyetin en çok mağdur ettiği kesim olan kadınların daha kararlı bir şekilde saf tutması gerekiyor.
 
 
Bu nedenle, toplumumuzun ve çocuklarımızın geleceği için kaygı duyan tüm kadınlarımızla var gücümüzle çalışacağız.
Kimseyi ayrıştırmadan, bütünleştirici bir yapıyla ve herkesi kucaklayarak sahada yer alacağız.
 
 
Ülkemizde siyaset egemenliğinde. Her ne kadar demeçlerde; Kadının artık siyasette yeri var ! Gençlerimize yol açtık !! Dense de yeterli değil… Bu yapı içinde kadınların kendilerine yer bulması çok zor. Böyle bir tabloda kadın, partide geleceğini göremediği için uzak durmayı tercih ediyor. Biz bunu değiştirmek istiyoruz… Üye kadınların sadece seçen değil seçilen makamlara gelmesi, cinsiyet kotasının %30’dan %50’ ye çıkarılmasını istiyoruz.
 
 
Sayın Ramazan Akgöz’ ün, seçim çalışmaları sırasındaki duyarlı ve sağduyulu davranışlarına bir çok kez şahit oldum. Kendisinin kimseyi ayrıştırmadan, birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde başarılı bir il başkanlığı görevini sürdüreceğine dair güvenim tamdır." Dedi. Daha sonra Ramazan ateş'te şu konuşmayı yaptı;
 
 
 
"Herkese merhabalar. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir" sözünün ışığında şu anda karşınızdayım. Atamın ümidine layık olmaya çalışarak hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Ben Ramazan ATEŞ. 27 yaşındayım. Yönetimin en genç üyesiyim. İl başkanlığı yarışında Ramazan Akgöz'ün yanında yer almaktan ve bu değerli ekiple bulunmaktan gurur duyuyorum. 
 
 
Kısa bir tebrikle başlamak istiyorum. Başta Afyonkarahisar merkez ilçe başkanım olmak üzere, Tüm ülkede gerçekleşen il ve ilçe kongrelerimizde seçilen başkanlarımızı tebrik ediyorum. İktidarı yürekten isteyen ve çok çalışkan ekipler göreve geldi. Yönetim olarak pek çoğuyla iletişim halindeyiz. Genel başkanımızın partiye kazandırdığı ivmeye biz de Afyon'dan destek olmak istiyoruz! Partimizin son kongresini 1 Martta Afyonda yaparak hemen çalışmalarımıza başlamak istiyoruz. 
Bu ekip bu bilinçle bir araya geldi, sadece bu bilinçle ilerliyor.
 
 
Genel gidişatımız nasıl olacak Ramazan Bey ve Şenay Hanım gayet güzel ifade etti. Üzerine gençlerle ilgili şunları eklemek isterim. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin ve Erenler Mahallesi'nin sorunlarının farkındayız. Aşsız, işsiz gençlerimizin, ücretli öğretmenlerimizin, atanamayan gençlerimizin, cebinde simit parası olmayan, yoksulluktan intihar eden gençlerimizin, gencecik yaşta yok olup giden değerlerimizin hepsinin farkındayız! Sahip çıkılmayan gençliğin gidişatını değiştirmeye, gençlerin yüzünü güldürmeye geliyoruz.
 
Buna da kendi şehrimizden tutarlı projelerle başlamak istiyoruz. 
Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir" sözüne yakışan gençleri nasıl yetiştiririz? bunun çalışmasını yapacağız. 
Şehrimize yeni gelen üniversiteli genç arkadaşlarımız, Afyon'a geldiklerinde, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ni nasıl görürler, kendilerini nasıl evlerinde hissederler? Bunun çalışmasını yapacağız. Bu gençlerimizi kötü niyetli cemaatlere nasıl mecbur bırakmayız bunun çalışmasını yapacağız.
 
 
Günümüzde milletvekilleri, bakanlar hatta başbakan ve cumhurbaşkanı bile kandırıldık diyebiliyorken, bizler bu gençlerimizi kimsenin kandırmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 
Genel başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da dediği gibi "Nerede bir sorun varsa o sorunun en sağlıklı, en tutarlı çözüm adresi Cumhuriyet Halk Partisi'dir" 
 
 
Hedeflerimizi ve çalışmalarımızı en çok kendi eleştirdiğimiz şeyler üzerinde yoğunlaştıracağız.Birlikte Başaracağız birlikte kazanacağız. Hepinize teşekkür ediyorum." Dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI