Bugun...Akman hakkımdaki iddialar asılsızdır

S.S Afyonkarahisar İkinci Küçük Sanayi Sitesinde yaklaşık 10 yıl görev yapan Hasan Akman, hakkında yapılan şikayet ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 07-11-2020 14:32

Akman hakkımdaki iddialar asılsızdır

S.S Afyonkarahisar İkinci Küçük Sanayi Sitesinde yaklaşık 10 yıl görev yapan Hasan Akman, hakkında yapılan şikayet ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. 

 

Kamouyunun dikkatine diyerek yapılan açıklama şöyle;

KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

"02.10.2020 Tarihinde S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı Tarafından Hakkımda “Güveni Kötüye Kullanma Suçundan” Dolayı Şikayette Bulunulmuştur.

 

S.S. Afyon ikinci küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi başkanlığı seçim sürecinde hakkımdaki kötü niyetli iddia tamamen asılsız olup S.S. Afyon ikinci küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi başkanlığı seçim sürecinde 28.09.2020 tarihinde yerel bir gazeteye verdiğimiz demeçle aday olduğumu ve projelerimizi açıklamamdan dolayı şahsımı ve adaylığımı yıpratmak amacıyla 02.10.2020 tarihde suç duyurusunda bulunmuşlardır.

 

Söz Konusu İddia İle İlgili Savunmalarımız Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığına İletilmiştir.

 

Hakkımda S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığından Kiralamış Olduğum Dükkanın Kira Teminat Senedini İşten Ayrılırken Alıp Götürdüğüm İddia Edilmiştir. Söz Konusu İddia Gerçek Dışıdır. Doğrusu ne? Şöyle ki S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığında Ön Muhasebeci Olarak Tam Dokuz Buçuk (9,5) Yıl Hizmet Verdim. Bu Süreç İçinde Hiçbir Usulsüzlük Ve Hukuksuzluk Yapmadım. Seçim Sürecinde Şahsımı ve Adaylığımı Karalamak Amacıyla “Kira Teminat Senedim” S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı Tarafından Kaybedilmiş ve Ortadan Kaldırılmıştır. 

 

S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığında Çalıştığım Süre Zarfında Sorumluluğum Daha Çok Çek, Tahsilat Makbuzları, Kasa Raporları Gibi Alanlarda Olmuştur. sorumluluğum altındaki belgeleride işten ayrılırken tutanakla teslim ettim. Kira Sözleşmeleri ve Kira Teminat Senetleri Benim Sorumluluk Alanımda Değildi. Hatta S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığının Kiraya Verdiği Yaklaşık 150 Dükkanın Belgeleri Bir Başka Odada (Muhasebe Odasında) Muhafaza Edilmekte Olup Şahsıma Tahsis Edilen Oda Ayrı ve Her İki Odada Kameralar 7/24 Kayıt Altına Alınmaktadır. Buna Rağmen Şahsımı ve Adaylığımı Karalamak Amacıyla Hakkımda Asılsız Ve Gerçek dışı İddialarda bulunulmuştur.

 

Tüm bunlarla birlikte normalde yılbaşında yapılan kira sözleşmelerinin yenileme çalışması ne hikmetse ekim ayında yapılmıştır. Normal zamanından Tam 3 Ay Öncesinde, Şahsımın Başkanlığa Adaylığımın Açıklanmasından 2 gün sonra mevcut muhasebe personellerinin yalan beyanları ile hazırlanmış 01.10.2020 Tarihli Tutanak ve Yalancı Şahitlikleri İle böyle bir işlemin yapılması, kötü niyetin ve karalamanın açık delilidir. Çünkü Mevcut Muhasebe Personelleri İle Hiçbir Zaman Muhasebe Bölümünde Çalışmışlığım Olmamış ve Haliyle Senedimin Varlığından Bile Haberleri Yoktur. Bu Alenen Şahsıma Yapılan Çirkin ve Mesnetsiz Suçlama Olup Mevcut Yönetimin Acizliğini de Ortaya Koymaktadır.

 

Çamur at tutmazsa izi kalsın metoduyla yapılan “kıymetli evrakı kaybet sonra şikayet et işlemi” yüce türk adaletinin aydınlatmasıyla hakkaniyetle sonuçlanacağından emin olduğumuz için sonuçların çıkmasını beklemekteydik.

 

Ancak izah ettiğimiz sebeplerle son derece çirkin bir karalama kampanyası başlatıldığı ve benzeri konular ile sanayi esnafı arasında yanlış anlaşılmalara sebebiyet verildiğinden dolayı kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

 

Söz konusu suçlama ve benzeri suçlamarı yapanların ispat etmekle mükellef olduklarını, aksi takdirde koltuk sevdası uğruna karşısına rakip çıkan veya fikirleri uyuşmayanları nasıl bir iftira atabileceklerini göstermektedir. ve bu üzücü durumu tüm sanayi esnafımızın ve kamuoyunun takdirine bırakıyor, sanayimizin gelişimi için ekibimle adaylığımızın devam ettiğini bilgilerinize sunarız. 

 

Saygılarımla,

Hasan Akman

 

S.S. Afyon İkinci Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ve Afyon Sanayi Sitesi Yöneticiliği Başkan Adayı" dedi.Esnaf / 07-11-2020 16:12:00

Adaylığınız hayırlı olsun kötü söz sahibine aittir hayırlı uğurlu olsun başarılar dilerim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI