Bugun...Ankara’da Sarıgül’den Gövde Gösterisi

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ülkenin yarısından fazlasında teşkilatlarını kurduklarını söyledi ve teşkilat başkanlarıyla yaptığı toplantıda konuşması sık sık “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla kesildi.

facebook-paylas
Tarih: 24-02-2021 12:49

Ankara’da Sarıgül’den Gövde Gösterisi

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ülkenin yarısından fazlasında teşkilatlarını kurduklarını söyledi ve teşkilat başkanlarıyla yaptığı toplantıda konuşması sık sık “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla kesildi. Sarıgül yaptığı konuşmada aşağıdaki konulara değindi: “İktidara hazırlık merkezlerimizin başkanları çok kısa sürede büyük bir başarı elde ettiniz, bu yurttaşlarımızın sevgisinin bir göstergesidir”

 

BUGÜNKÜ SİYASET ANLAYIŞIYLA ÜLKEMİZİN YOL ALMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR

 

“Mevcut siyasi aktörler kutuplaşmayı ortadan kaldırmak yerine daha da arttırma yönünde hareket etmektedirler. Demokratik bir toplumsal mutabakat oluşturmak yerine birbirleriyle kavga etmektedir bugünkü siyaset anlayışıyla ülkemizin yol alması mümkün değildir… Adalet sistemindeki tıkanıklık ülkemizin gelişmesini ve güçlenmesini önlemektedir.

 

Öte yandan ekonomik kriz ve işsizlik, pandemide alınan eksik önlemler başta esnafımız olmak üzere bir çok kesimin canını yakmaktadır… İktidar ne yazık ki toplumun çoğunluğunu ikna eden ortak bir uzlaşmaya dayanan çözümler üretmekte başarısızdır.”

 

AKP’NİN REFORM YAPACAK ENERJİSİ KALMAMIŞTIR

 

Kamu yönetiminde, adalette, eğitimde, sağlıkta, tarımda, üretimde, sanayide ve daha birçok alanda ciddi reformlara ihtiyaç vardır. AKP’nin artık bu reformları yapacak, enerjisi kalmamıştır. Yurttaşlarımızın beklediği değişimleri ancak TDP gerçekleştirecektir.

 

Kardeşlik ve huzur içinde bir arada yaşayan güzel Türkiye arzu ediyoruz,komşularıyla işbirliği içinde, barış ve mutluluk içerisinde yaşayanbir Türkiye arzu ediyoruz. Çiftçilerimizin, emekçilerimizin, girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yüzünün güldüğü cennet vatan arzu ediyoruz. Konuşan, ön yargılardankurtulan, çözüme inanan, dik duranbir Türkiye arzu ediyoruz. Birbiriyle kucaklaşan, yardımlaşanyarınlara umutla bakan bir Türkiye arzu ediyoruz. Adalet tam demokrasiarzu ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın eşit olduğu, her inancınbirbirine saygı duyduğubir Türkiye arzuediyoruz. Birbirini seven, birbiriyle kucaklaşankültür mozaiklerini görmek istiyoruz.

 

FİKİRLERİNİ KORKMADAN SÖYLEYEN GENÇLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ

 

Yarınlarından umutlu,kendi ülkesinde kendi işini kuran, fikirlerini korkmadan söyleyengençleri görmek istiyoruz. Ülkemizde girişimci kadınları, tarladaki kadınları, fabrikadaki kadınlarıüniversitedeki kadınları görmek istiyoruz. Kadın cinayetlerinin olmadığı bir ülke, her alanda mutlu kadınları görmek istiyoruz. Bütün engelli yurttaşlarımızınçalışma hayatında sosyal hayatındamutlu olduğusokakta işyerindeengellenmediğibir Türkiye arzu ediyoruz.

 

Bütün çocukların zengin fakir demeden iyi eğitim aldığı, fırsat eşitliğinden yararlandığıannelerin, babaların mutlu olduğudeğişimin gerçekleştirdiğibir Türkiye arzu ediyoruz.

 

TEŞKİLATSIZ BİR GÜÇ ASLA MUVAFFAK OLAMAZ

 

Bugün en önemli konumuz; teşkilatlanmaktır. Teşkilatsız bir güç asla muvaffak olamaz sizler artık değiştirme teşkilatlarısınız, geleceğin milletvekilleri, bakanları sizlersiniz bu hedefe ulaşmak için gecemizi gündüzüme katmalıyız. Değişimi ev ev, kapı kapıherkese anlatacağız. Çevrenizdeki esnafla konusun, komşularınızla konuşun, değişimi anlatın, muhtarlarımızla yakın temas kurun, inanç ve kültür merkezleriyle, sivil toplum örgütleriyletemas kurun.

 

TÜRKİYE’NİN EN DEMOKRATİK SİYASİ PARTİSİ BİZ OLACAĞIZ

 

Bizim görevimiz; milletimize doğruları anlatmak, yurttaşlarımızla sevgiyi ve bilgiyi açıkça paylaşın. Türkiye değişim istiyor değişimin öncüleri sizlersiniz artık ben yok biz varız Türkiye’nin en demokratik siyasi partisi biz olacağız, çok çalışacağız, çalışmaktan yorulmayacağız. Heyecanınızı görüyorum, geleceğin milletvekilleri de bakanları da başbakanı da buradan çıkacak.

 

Sadece 60 gün oldu Allah’ıma bin şükürler olsun bu kısa sürede Türkiye’nin yarısından fazlasında teşkilatlandık. Bu büyük başarıdır, bu büyük zaferdir. Bu zafer teşkilat başkanlarımındır, hepinizi kutluyor ve tebrik ediyorum.

 

ATATÜRK’ÜMÜZÜN İLKELERİNİ YAŞATAN NEFERLERİZ

Sevgili il başkanlarım; çok büyük bir göreve talip olduk. Yükümüz ağır, görevimiz çetin ama sorumluluklarımızı biliyoruz. Teşkilat başkanlarım; sizin iman dolu, inanç dolu kalbiniz var, tıpkı logomuzdaki gibi kalbiniz tüm Türkiye için atıyor.

 

Ne demiş Mehmet Akif Ersoy; “Vadettiği günler gelecektir hakkın kim bilir belki yarın belki yarından da yakın” TDP olarak biz; halkın yolunda hakka giden erleriz Atatürk’ümüzün ilkelerini yaşatan neferleriz. Şimdiden bütün teşkilat başkanlarımı kutluyorum, Allah’ım bizi mahcup etmesin büyük yolculuk başlamıştır, ülkemiz bizleri bekliyor, anahtar biziz, Türkiye’nin düğümlerini biz çözeceğiz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI