Bugun...Başkan kanun ve yasa dinlemiyor

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesine bağlı Özburun Belde belediye başkanı yasa ve kanun dinlemiyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 22-06-2020 15:36:03 Tarih: 22-06-2020 15:17

Başkan kanun ve yasa dinlemiyor

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesine bağlı Özburun Belde belediye başkanı yasa ve kanun dinlemiyor.

 

Beldede 1966 yılında yapılan ve tarihi bir öneme sahip olan, 54 yıllık caminin arka tarafına umumi tuvalet yaptıran ve yan tarafına da abdesthane yaptıran başkan, Şahin Şener, yaptığı bu her iki eklenti ile tarihi caminin doğallığına aykırı hareket ederek çalışmalarını yürütüyor.

 

Kasaba halkından tarih dostu bir vatandaşın konuyu, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğüne,  bir dilekçe ile taşımasının ardından, verilen cevapta ivedi bir şekilde inşaatın durdurulması talep ediliyor. Buna rağmen inşaatı durdurmayan Başkan Şener, inşaatı durdurmadığı gibi, konuyla ilgili olarak ta resmiyette ne plan çizdirmiş, ne proje hazırlayıp gerekli yerlere sunmuş, ne de bu eklentilerin yapılması için onay almış.

 

 Alıntı bir proje ile bu işi yaptırdığı ifade ediliyor. Diğer taraftan söz konusu bu eklentiler için ihale dahi yapılmamış. Üstüne üstlük 350 bin lira gibi de bir maliyetle, direk işi alan bir müteahhide burayı yapması için vermiş. Yani inşaat tamamen kaçak konumunda, öyle olmamış olsaydı, inşaatı ivedi durdurma kararı verilmezdi. Söz konusu inşaat için köyde hayvancılık işi ile uğraşan, çobanlardan da inşaatın temeline kesmek için 11 adet koyun toplayan Başkan Şener, koyunun bir tanesini temele kestiği, diğer koyunları da,  Serdar Cengiz adındaki köydeki bir şahsa sattığı, satılan ve elde edilen gelir karşısında da, Koyunları alan Cengiz’e makbuz ya da fatura verilmediği ifade edildi. Diğer taraftan Harcanan 350 bin lira paranın kaynağının ise, belediye bütçesinden mi? Yoksa toplanan hayırlardan mı? Sağlandığı ise meçhul olduğu ifade ediliyor.

 

 Hatta harcanan, ya da bağış yapılan söz konusu paraya ait, makbuzun bile olmadığı ifade ediliyor. Söz konusu inşaat ve eklentilerin durdurulmasının talebi, 22 Mayıs’ta İl Kültür Turizm Müdürlüğüne ve Afyonkarahisar Valiliğine bilgi verilmiş, diğer taraftan da Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ve Özburun Belediye başkanlığına da bu evraklar gönderilmiş. Buna rağmen Başkan Şener sosyal medyada inşaatın hala devam ettiğini sürekli vatandaşlara duyurmak için paylaşımda bulunuyor. Vatandaşların ise gerçekte olan bitenden haberi dahi yok. Afyon Time Özel HaberFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belediyeler Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI