Bugun...Başkan Şenol boynuz kulağı geçti

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi Şube Başkanı Nizamettin Şenol bir basın açıklaması yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 21-10-2020 16:12

Başkan Şenol boynuz kulağı geçti

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi Şube Başkanı Nizamettin Şenol bir basın açıklaması yaptı.

 

Başkan Şenol Yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

 

"Değerli basın mensupları; Saygıdeğer Afyonkarahisar Kamuoyu,

 

BOYNUZ KULAĞI GEÇTİ !

 

AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİCİLERİNİ TEBRİK EDERİZ.

 

Bilindiği üzere kamu kurumları ve bankalarca yapılan anlaşmalar sonucu maaş promosyonu adı altında ödenen ücretin tamamı ilgili kamu kuruluşunca değerlendirilirken (Kreş, hizmet aracı ve/veya Makam aracı vs.) Türkiye Kamu-Sen’in büyük uğraşları sonucunda bu ödemeler kamu çalışanları arasında eşit şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

 

2006 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılan Uşak Üniversitesi; 2021-2023 yılları için 3 yıllık protokol ile 1.300 personel için 3.750 TL  PEŞİN, 2018 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesinden ayrılan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi; 2021-2023 yılları için 3 yıllık protokol ile 1.900 personel için 4.000 TL PEŞİN promosyonla çalışanlarına büyük bir kazanım sağlamışken Afyon Kocatepe Üniversitesi ise; 2021-2023 yılları arasında 3 yıl için 700,00 TL 6 EŞİT TAKSİT toplam 4.200 TL ile yeni bir promosyon anlaşması yapmıştır.

 

Önceki promosyon anlaşması ile şimdiki arasındaki 400,00 TL lik farkı malum sendika kendi zaferiymiş gibi bunu üyelerine duyurmakta, alenen çalışanları kandırmakta ve yeni üye devşirme çabası içinde olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

 

1898 personel için 6 taksit 4.200 TL mi  başarıdır ?  Yoksa 1900 personel için peşin 4.000 TL, 1300 personel için 3.750 TL mi  başarıdır ? Bunu Afyon Kocatepe Üniversitesi çalışanlarının ve Afyonkarahisar kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

 

Türk Eğitim-Sen olarak kamu çalışanlarının haklarını kazanmak amacıyla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Biz tüm çalışanlara adil maaş ödenmesi, özlük hakları, sosyal hakları, çalışma şartları için var gücümüzle yasaların bize tanımış olduğu yetkileri sonuna kadar kullanarak mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

Türkiye Kamu-Sen, Türk Eğitim-Sen, büyük bir sevdanın, onurlu bir mücadelenin adıdır.21.10.2020

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.                                     FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI