Bugun...Başkan Zıbak sayın vekil bizleri muhatap almamıştır

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal’ın, Kocaöz Beldesindeki yapmış olduğu görüşme ve aldığı şikayetler hakkında, Kocaöz Belediye Başkanı Murat Zıbak açıklama yaptı.

facebook-paylas
Güncelleme: 15-02-2021 22:00:22 Tarih: 15-02-2021 21:47

Başkan Zıbak sayın vekil bizleri muhatap almamıştır

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal’ın, Kocaöz Beldesindeki yapmış olduğu görüşme ve aldığı şikayetler hakkında, Kocaöz Belediye Başkanı Murat Zıbak açıklama yaptı.

 

 Başkan Zıbak, olay sayın vekile intikal ettirildiği gibi değil diyerek şu ifadelere yer verdi;

 

“Kasabamın çok kıymetli saygıdeğer güzel insanları, öncelikle şunu bilmenizi isterim ki, Şahsımın  Kasaba halkım başta olmak üzere bütün Türk milletine sevgim, saygım ve hürmetim sonsuz, dolayısıyla hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, halkın seçtiği Milletvekillerine de Saygı ve Hürmette kusur etmedim etmemde bundan şüpheniz olmasın.

 

Bugün kasabamıza gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Sn Burcu Köksal, kasabamızda incelemerde bululunarak Belediyemizin mülkiyetindeki ve kiraladığı tel örgüyle çevirdiğimiz arazilerin, mera olduğunu vasfına uygun kullanılmadığını ve yabancılara peşkeş çekildiğini vatandaşların şikayetçi olduğunu iddia ediyor.

 

Sayın Vekil bu konuda Kasabamızdaki Devlet Kurumu olan Belediyemizi ve Değerli Kocaöz Halkının iradesi olan Şahsımı muhatap alıp konular hakkında bilgimize de başvurma nezaketinde bulunmamış ve yargısız infaz yapmıştır, kendince öncelikle bunu bilmenizi isterim. Her nekadar Sn Vekilimiz bizleri muhattap almasada Kamuoyunun bilme hakkı olan şuçlamalarını cevaplamak isterim.

 

  Birincisi Tel örgüyle çevrilen araziler, tel örgüyle bile çevrilmemiş, Çörek Otu ekimi yaptığımız araziler  Tapu kadastro Müdürlüğü tarafından, ölçülerek sınırları tespitlidir bu arazilerin 2 parseli belediyemizin tapulu mülkü, 9 parselde Belediye meclisimizin oy birliğiyle bana verdiği yetkiyle, şahsımın imzaladığı, milli emlaktan 10 yıllığına kiraladığı, tarım arazileridir. Belediyemizin kullandığı arazilerde 1 metrekare bile mera vasfında arazi yoktur.

 

2. Bu arazileri belediyemiz kullanmaktadır, şahsım ve herbiri birbirinden değerli 25 belediye personeli ile kasabamıza bir değil bin çivi çakmak adına gerektiğinde gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz bunu özellikle bilmenizi isterim.

 

3.Kasabamıza yapılan yatırım konusunda önce encümenlerimizin onayından oy birliğiyle kararı alınıp sonra Sn.Kaymakamımız Mücahit Öztürk ve Sn. Valimiz Gökmen Çiçek’inde destekleriyle Çok değerli iş insanı birçok şehirde yatırımları olan Adnan SAK bu sefer yatırımını Kocaöz’de yapmayı tercih etmiştir. Bizde bu konuda yetkimiz dahilinde kendisine elimizden gelen desteği vereceğimizi söyledik ve sözümüzün arkasındayız.

 

Bizden toprak olarak Fabrika yapılacağı 7.5 dönüm arazi bedelli kiralık veya satış olarak talep edilmiş olup, bunun dışında ne kiralık nede satın alma talebi olmamıştır.

Bu yatırımın Kasabamız için bir Milad olacağına yürekten inanıyorum.

Bütün Kasaba halkına ve Asil Türk Milletine Hayırlı Akşamlar diler sevgi, saygı,hürmet ve selamlarımı sunuyorum..

ALLAH’a Emanet Olun..

#Halkımıza Hizmet İçin Varız#" dedi. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belediyeler Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI