Bugun...


Bayramlaşma programı taş medresede yapıldı
Tarih: 14-08-2019 13:07:52 Güncelleme: 14-08-2019 13:07:52 + -


Afyonkarahisar Valiliğinin resmi bayramlaşma töreni bayramın 2. günü İmaret Camii yanındaki Taş Medrese’de yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 14-08-2019 13:07

Bayramlaşma programı taş medresede yapıldı

Resmi Bayramlaşma Programına Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe başta olmak üzere Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Gültekin Uysal, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri katıldı.

 

Tüm protokol üyelerinin bayramlaştığı programda protokol üyeleri söz alarak Kurban Bayramıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

 

Programda son konuşmacı olarak söz alan Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “İnşallah Kurban bayramımız kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olur. Zaten Kurban, kurbiyet yani yakınlık demektir. Dolayısıyla bugün Türkiye’de 83 Milyon Vatandaşımız huzur içinde bayram yapıyor. Hakikaten milletimiz yardımseverdir. Aziz milletimiz, dünyanın birçok yerinde muhtaç ve zor durumda olan insanlara yardımda bulunmak için kurban kesmektedirler. Türkiye, yardım yapma konusunda dünyada 1. sıradadır. Buda milletimizin üstün bir vasfıdır. Bu vasfın diğer ülkelere de örnek olmasını istiyoruz.” dedi.

 

Bayramlarda küslerin barışması gerektiğinin altını çizerek sözlerine devam eden Eroğlu; “Milletimizin için önemli olan hususlardan birisi birlik ve beraberliğimizin pekişmesidir. Çünkü bu görüş ve düşüncede olan Aziz Milletimizi hiç kimse parçalayamaz. Bu topraklarda bayrağımız dalgalanacak ve minarelerde ezanlarımız ilelebet okunacaktır. Her zamankinden daha güçlüyüz. Güvenlik güçlerimiz hudutlarımızı en iyi şekilde koruyor ve geleceğimize iyi bir ortam bırakmak için elimizden gelen gayreti en iyi şekilde gösteriyoruz.” dedi.

 

Konuşmasında vatanımızın, bölünmez bütünlüğünü korumak için şehit düşen kahramanları anan Eroğlu; “Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Eğer bu Şanlı Türk Bayrağımız dalgalanıyorsa onların sayesindedir. Yüce Rabbimiz onlara gani gani rahmet eylesin.” şeklinde konuştu.

 

Afyonkarahisar’da yaşıyorsak bu güzel memlekete vefa burcumuz var diyen Eroğlu; “Afyonkarahisar’ı daha yaşanabilir bir kent yapabilmek için çok önemli çalışmalarımız var. Afyonkarahisar, halkımızdan aldığımız desteklerle büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu uğurda çok büyük hedeflerimiz var. İnşallah halkımızdan aldığımız desteklerle yine halkımız için en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda bayramınızı gönülden kutluyorum. Hürmetlerimi arz ediyorum. Sağ olun var olun.” dedi.

 

Huzurevini Ziyaret Ettiler

 

Taş Medresedeki resmi bayramlaşma töreninin ardından Vali Vekili Boztepe, Milletvekilleri ve diğer protokol üyeleri Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Bu anlamlı günde yaşlı vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettiren Vali Vekili Boztepe ve protokol üyeleri, huzurevi sakinlerinin ellerini öperek bayramlarını tebrik etti.

 

Bayramlaşma programının sonunda ise Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe, Milletvekilleri ve protokol üyeleri Polisevi’nde emniyet teşkilatıyla, İl Jandarma Komutanlığında da jandarma teşkilatıyla bayramlaştı


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI