Bugun...


İçişleri Bakan Yardımcısı Çatak Afyon'da
Tarih: 15-12-2019 00:05:13 Güncelleme: 15-12-2019 00:05:13 + -


İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Bakanlığın yürüttüğü İzleme ve Değerlendirme Sistemi'ne ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a geldi.

facebook-paylas
Tarih: 15-12-2019 00:05

İçişleri Bakan Yardımcısı Çatak Afyon'da

İsmail Çataklı, öncelikle Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı.

 

Ziyarette Vali Mustafa Tutulmaz’dan şehrin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İZDES programının amaç ve hedeflerine ilişkin Vali Tutulmaz’a bilgiler verdi.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, daha sonra Bakanlık Hizmetlerinin Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti. 

 

Değerlendirme toplantısına Vali Mustafa Tutulmaz, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Parlak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman Beyazyıldız, Asayiş Daire Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Levent Tuncer, Personel İşleri Daire Başkanı Albay Mustafa Çakır, Vali Yardımcısı ile ilgili birim amirleri katıldı. 

 

Toplantının ardından İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Vatandaş Odaklı Çalışıyoruz

 

Bakanlığımızın yürütmüş olduğu İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) hakkında bilgiler veren İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: “İçişleri Bakanlığı olarak emniyet, asayiş ve terörle mücadeleye kadar aynı zamanda afet ve acil durumlardan, göçe, nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinden trafiğe, uyuşturucuya kadar çok geniş bir görev ve sorumluluk sahamız var. Yürüttüğümüz bu faaliyetler vatandaşımızın günlük hayatını doğrudan ilgilendiriyor. Vatandaşımıza doğrudan temas eden sorumluk alanları bunlar.

 

Dolayısıyla yürüttüğümüz bu önemli faaliyetlerin etkin, ekonomik, verimli, hızlı, vatandaşlarımızın bu süreçlere katıldığı, olabildiğince bürokratik süreçlerden arınmış, kısaltılmış şekilde, vatandaşı merkezine, odağına alan, vatandaşın gönlünü kazanıp mutlu etme amacı gayreti doğrultusunda yürütme gayretimiz var. Bu kapsamda biz zaman zaman illerimizde Bakanlığımızın faaliyet alanlarında yürüttüğümüz çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunuyoruz. İZDES Projesi de bunlardan bir tanesi” dedi.

 

Kendi Durumumuzu Çek Etme İmkanımız Olacak

 

İZDES projesi kapsamında her ilin yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantılar yaparak değerlendirmelerde bulunduklarını anlatan Çataklı: “Proje kapsamında Afyonkarahisar'da da bir takım ziyaretler gerçekleştirerek bakanlığın yürüttüğü çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunacaklarını aktaran Çataklı, "Onların bu çalışmalara bakışlarını ve değerlendirmelerini alıp kendi durumumuzu çek etme imkanımız olacak. Aslında bir empati çalışması bu. Yaptığımız çalışmaların mahallinde nasıl değerlendirildiği ve görüldüğü ile alınması gereken tedbirlerin olup, olmadığı yönünde bir değerlendirme yapmak.

 

Mutlaka da her gittiğimi ilimizde de şehit ve gazi ailelerimizi de ziyaret edip ellerini öpüp dualarını almak gibi bir gayretimiz de var. Afyonkarahisar'da da şehit ve gazi ailelerimize ziyaretler gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

 

Proje Dinleme ve Empati Prensibi Üzerine Kurgulandı

 

Vatandaş odaklı hizmet seferberliğinin öncelikle “dinleme ve empati” prensibi üzerine kurgulanmış bir proje olduğunun altını çizen Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: “Bu proje kapsamında bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında, ticaret sanayi odaları ve borsaları, esnaf ve sanatkâr odaları, ziraat odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, görüş alış verişinde bulunmanın yanında valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112 acil çağrı, nüfus, göç vb. hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla birebir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir” diye konuştu.

 

Afyonkarahisar Verileri Oldukça İyi bir İl

 

Afyonkarahisar’ın İçişleri Bakanlığının yürütmüş olduğu faaliyetler açısından verileri oldukça iyi olan bir il olduğunu söyleyen Bakan Yardımcısı Çataklı: “Bu çalışmanın çıktısı, 81 il valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere, ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimiz, bu raporlar doğrultusunda geçmiş medeniyetimize ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde yönetim politikaları ve stratejileri oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini arttırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir.

 

Bugün Afyonkarahisar’dayız. Afyonkarahisar’da gayretli bir çalışma ekibi arkadaşlarımız var. Ekip arkadaşlarımızdan bize düşen notları ve önerileri aldık. Bu ay sonu itibariyle tüm ilerimizi ziyaret etmiş olacağız. Yılın sonunda tüm illerden gelen genel değerlendirmeler ile ilgili süreci bir değerlendirmiş olacağız hem de önümüzdeki yıla dönük hedefleri belirleyeceğiz. Yararlı bir çalışma oldu” dedi. 

 

Basın açıklamasının ardından Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve beraberindeki heyet, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri (STK), muhtarlar ve okul aile birliği üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI