Bugun...


Tutulmaz'ın aile haftası mesajı
Tarih: 13-05-2019 20:56:27 Güncelleme: 13-05-2019 20:56:27 + -


Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz aile haftası ile ilgili bir mesaj yayınladı.

facebook-paylas
Tarih: 13-05-2019 20:56

Tutulmaz'ın aile haftası mesajı

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz aile haftası ile ilgili bir mesaj yayınladı.

 

Tutulmaz mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

"Toplumun en temel yapı taşı ailedir. Doğup, büyür ve hayatımızın önemli bir bölümünü ailemizin yanında geçiririz. Bu zaman dilimi de aslında bizim nasıl bir insan olacağımızı da belirler.

 

Sosyal bir varlık olan insan için toplumsal hayat ne kadar önemli ve gerekliyse, bir toplum için de çekirdeğini oluşturan aile kurumu aynı derecede hayati önem taşımaktadır. Güçlü bir devlet olabilmek, güçlü bir aile yapısına sahip olmakla doğru orantılıdır.

 

Tarihin ilk döneminden bugüne güçlü aile yapısına sahip olan milletimiz, birçok büyük devlet ve imparatorluk kurarak diğer milletlere de örnek olmuştur. Türk ailesi geleneksel olarak geçmişten bugüne dek sorun çözme kabiliyeti olan, tüm aile bireyleri arasında güçlü ilişkilerin kurulduğu, ailenin sosyal çevresiyle sağlıklı iletişiminin var olduğu bir nitelikle anılmıştır. 

 

Aile aynı zamanda bir milleti millet yapan milli ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin öğrenildiği bir okuldur. Küçükler ailede büyüklerin davranışlarını görerek taklit eder, sürekli gördüğü hareketleri öğrenerek alışkanlık haline getirir. Böylece çocuğun ahlaki yapısı ve kişiliği oluşmuş olur. Gençlerimiz ve çocuklarımız ailelerinden alacakları eğitimle milli ve manevi değerlere ne kadar bağlı olarak yetişirse, ülkemizin geleceği de aynı oranda sağlam ve müreffeh olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle güçlü aile, güçlü birey, güçlü toplum diyerek tüm hemşehrilerimin “Aile Haftası’nı en içten duygularımla kutluyor, aileleriyle birlikte yaşam boyu sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum." Dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI