Belediyeden öğretmenler gününe özel konser

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile Belediyemiz Kültür Sanat Akademisi Müzik Bölümü tarafından konser programı düzenlendi.

Öğretmenler ve geleceğin öğretmen adayları Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubu’nun seslendirdiği şarkılarla günlerini kutladı.

 

Belediye, gelecek nesillerin yetişmesine katkı sunan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir konserle kutladı. Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubu, solistler Nuri Elçi, Hanife Gülnaz ve Elif Özceylan tarafından verilen konserde öğretmenler gönüllerince eğlendi. Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmen oluşunun ve mesleğini özveriyle yerine getiren öğretmenleri onurlandırmak amacıyla her yıl 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediğimiz etkinliğe ilgi oldukça yoğundu.

Konser programına Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Talha Hüseyin Akkaya, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, şehirde görev yapan öğretmenler ve öğrenciler katılım sağladı. Özel konserde Kürşat Bertuğ Arıcan’ın şefliğini yaptığı Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubu sevilen şarkıları öğretmenler için seslendirdi.

 

Konser ardından Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Müzik Grubuna çiçek ve hediye takdiminde bulundu. Gecenin özel konuğu 40 yılı aşkın süredir öğretmenlik yapan Ramazan Ayvalı’ya tüm öğretmenlere ithafen hediye ve çiçek takdim edildi. Konser sonrası açıklama yapan Başkan Yardımcısı Karakuş, “Belediye olarak öğretmenler gününü özel bir konserle kutlamak istedik. Her birimizin yetişmesinde emeği olan öğretmenlerimiz bizler için çok kıymetli, onlar için ne yapsak az. Bizler öğretmenlerimiz için gelecek nesiller için çok çalışmaya devam edeceğiz. Öğretmenler günü kutlu olsun.” diye konuştu. 

Konsere katılım sağlayan öğretmenler ise etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediye tarafından düzenlenen konser nedeni ile Başkan Mehmet Zeybek ve ekibine teşekkür etti.