Anahtar Kelimeler:


Dinar Belediye bandosu gastronomi fetivalinde büyük ilgi gördü

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Afyonkarahisar`da bu yıl 3.sü düzenlenen 2021 Gastro Afyon 3.Uluslarası Turizm ve Lezzet Festivali açılışına katıldı.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı,  Afyonkarahisar`da bu yıl 3.sü düzenlenen 2021 Gastro Afyon 3.Uluslarası Turizm ve Lezzet Festivali açılışına katıldı. 


Kortej yürüyüşü Dinar Belediye Bandosu eşliğinde Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, protokol üyeleri ve birçok vatandaşın katılımıyla Motokros alanında gerçekleşti.


Festivalde Belediye bandosu gösterisiyle katılımcılardan yoğun ilgi gördü. 


Açılış programının ardından Protokol üyeleri tarafından stantların gezilmesi kapsamında İlçe standında ziyarette bulunan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyelerine Coğrafi işaretleme alacak olduğumuz Fadiş bebek ve Taptama yemeği tanıtılarak protokol üyelerine yöresel lezzetlerimizden olan taptama ikramında bulunuldu.


Ayrıca Dinarelli ürünleri ve Akgün Köyü Kadın Girişimci Kooperatifi tarafından üretilen kadınlarının el emeği ürünlerin yer aldığı standımız birçok vatandaş tarafından ziyaret edildi. 


Standa gelen ziyaretçiler ile sohbet eden Belediye Başkanı Nihat Sarı, akabinde ise stant gezileri kapsamında diğer il ve ilçe standlarına ziyarette bulundu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş`ı ziyaret ederek Dinarın simgesi Suçıkanın maketini hediye etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş ise Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı?ya Hatay?a özgü ürünlerin bulunduğu hediye paketini takdim etti.  


Afyonkarahisar`a ve ilçelerine özgü yöresel lezzetlerin tanıtımın yapıldığı Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, "İlimizde düzenlenen bu güzel festivalde Coğrafi işaretleme için başvurusunu yapmış olduğumuz taptama ve Fadiş bebeklerimizde ilçemizin standında yerini aldı.

 

Ayrıca yine ilçemizin markası olan Dinarelli ürünleri ile birlikte Akgün Köyü Kadın Girişimcileri Kooperatifi tarafından üretilen el emeği ürünler standımızda yer alıyor. Festivalde standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ediyor, festivale gelen ve gelecek olan tüm vatandaşlarımızı standımıza davet ediyorum. ?dedi.