Anahtar Kelimeler:


Esnaflar aşırı koku ve sinekten şikayetçi

Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi esnafları , gece saat 24 ila 05 saatleri arasında, çok kötü bir kokunun hakim olduğundan şikayetçi.

 Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi esnafları ,  gece saat 24 ila 05 saatleri arasında, çok kötü bir kokunun hakim olduğundan şikayetçi.

 

Esnaflar, kokunun en büyük nedeninin ise yakın civarda bulunan tavuk çiftliklerinin havalandırma fanlarını özellikle bu saatlerde çalıştırdıklarını ifade etti. Bu durumun ise, 2. Küçük sanayi sitesi ve Ankara karayolunda  saatlerce süren, ağır bir kokuya neden olduğunu, nefes almanın mümkün olmadığını ifade eden bazı esnaflar, Ankara karayolundan sabah saatlerinde geçenlerin koku nedeni ile camlarını dahi acamadıklarını ifade etti.

 

Koku ile birlikte, çevrede aşırı derecede sinek olduğunu ifade eden, özellikle gıda işi ile uğraşan esnaflar, belediye yetkililerinden bu konu ile ilgili olarak çözüm bulmalarını, biran önce bu kötü kokunun bertaraf edilmesi gerektiğini ifade ederek, Ankara karayolundan geçen yolculara karşı, Afyonkarahisar?ın isminin bu tür basit nedenlerden dolayı kötü anılmasını istemediklerini iafde ettiler.

 

Diğer taraftan buralarda gerekli önlemlerin alınarak , gereken ilaçlamanın da yapılmasını talep ettiler. Afyon Time