Anahtar Kelimeler:


Festival 3 gün boyunca dolu dolu geçecek

Festival 3 gün boyunca dolu dolu geçecek

                                                                                  GASTRO AFYON 2021 ?
                                           3. ULUSLARARASI GASTROAFYON TURİZM VE LEZZET FESTİVALİ
                                                                                  ETKİNLİK PROGRAMI


1 .GÜN - 14.10.2021 / PERŞEMBE ;


Saat 09.00 : STANT HAZIRLIK / MİSAFİR KAYIT YAPILMASI / YAKA KARTLARI TESLİMİ
Saat 10.00 : ?AÇILIŞ KORTEJİ? ? Festival Alanına kadar Protokol ve Katılımcıların Yürüyüşü
(Dinar Bando Takımı Eşliğinde)
Saat 10.00 : ?LİSELER ARASI YEMEK YARIŞMASI? / Kayıt Başlangıcı
Saat 10.30 : AÇILIŞ PROGRAMI


. Afyonlu Şeflerin Show Sunum Gösterileri
. Yurt Dışı Misafir ve Ulusal Katılımcıların takdimi
. Görsel Sanatlar / Mehteran, Folklor Oyunları, Efe?ler gösteri, Semazen


. PROTOKOL KONUŞMALARI ;


Hamza KALKAN ? Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı
Zeki AÇIKÖZ ? Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı
Veli OĞUZ ? Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri
Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ ? Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü
Mehmet ZEYBEK ? Afyonkarahisar Belediye Başkanı
Gökmen ÇİÇEK ? Afyonkarahisar Valisi
Saat 11.00 : ?YILDIZLAR YEMEK YARIŞMASI? / ( PROTOKOL )
Saat 12.00 : ?EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI? / Ana Yemek Sunumları ve Jüri
Değerlendirmesi
. Protokolün Stantları Ziyareti
. Afyonkarahisar Coğrafi İşaretli Ürünler Sergisinin Gezilmesi
. Afyonkarahisar Yemekleri Fotoğraf Sergisi gezilmesi..
Saat 13.00 : Yemek Arası
. Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler;
. Aşure Dağıtımı / 40 Kazan Afyon Yemekleri Show / Dana Çevirme Gösterisi / Profiterol
Şelalesi Gösterisi / Frig Vadisi Görseli El Sanatları Gösterisi / 100 kg. Lokumdan Türk
Bayrağı Gösterisi / Çeşitli Gastro Show / TAFED Milli Takımı Görsel Show / Sucuk Döner
Show

 

 

Saat 14.00 : Panel / Söyleşi : ?MARKA ŞEHİR ; UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ?
Moderatör : Prof.Dr. İSA SAĞBAŞ ? AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı
. Mehmet ZEYBEK ? Afyonkarahisar Belediye Başkanı
. Fatma ŞAHİN ? Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı
. Dr. Lütfü SAVAŞ ? Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı
Saat 14.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Sakala çarpan Çorba
Saat 15.00 : Panel / Söyleşi : ?ŞEHİR MARKALAŞMASI ve KALKINMADA
GASTRONOMİ ETKİSİ?


Moderatör : Veli OĞUZ ? Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri
. Dr. Burhan AKYILMAZ - İpek Yolu Kalkınma Ajansı ? Gaziantep
. Oğuz ALİBEKİROĞLU - Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri
. Abdullah GÜÇ ? Güney Marmara Kalkınma Ajansı
. Savaş ÜLGER - Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri
. Oktay GÜVEN - Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri
Saat 15.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışması / Lokum üretimi
Saat 16.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışması / Haşhaşlı Bulgur Pilavı
Saat 17.00 : Ödül Töreni
Saat 18:00 : Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni
Saat 19:00 : ? KONSER : CANLI PERFORMANS / SÜMER EZGÜ
Saat 24:00 : Kapanış


2 .GÜN - 15.10.2021 / CUMA ;


Saat 08.30 : Üniversiteler Arası Yemek Yarışmaları - Kayıt Başlangıcı
Saat 10.30 : Panel / Söyleşi : ?COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİN GASTRONOMİ
ETKİSİ?


. Hüsnü SERTESER - Afyonkarahisar Ticaret Odası Bşk.
. Ali ÇANDIR - Antalya Ticaret Borsa Bşk.
. Prof. Dr. Yavuz TEKELİOĞLU ? YÜCİTA / Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretli Ürünler Derneği Başkanı
. Birol ULUŞAN - METRO CC - Ürün Geliştirme Md.
. Vedat BAŞARAN - Danışman Şef:
. Mine ATAMAN ? Uzman / Yemek Yazarı
Saat 11.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Çullama Köfte

 

Saat 12.30 : ?EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI? / Hamur İşleri Sunumları ve Jüri
Değerlendirmesi
Saat 13.00 : Yemek Arası
. Protokol Yemeği
. Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler; 40 Kazan Afyon Yemekleri
Show / Haşhaşlı Lokma Dağıtımı /Etli Pilav İkramı / Frig Vadisi Görseli El Sanatları Gösterisi
/Çeşitli Gastro Show / TAFED Milli Takımı Görsel Show / Lokum Show
Saat 14.00 : Panel / Söyleşi : ?KONAKLAMA İŞLETMELERİNDE YÖRESEL MUTFAK ve COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN KULLANIMI?


Moderatör : ; Z. Haldun TÜZEL / Yemek Yazarı-Gurme
. Exc.Chef Zeki AÇIKÖZ ? Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı
. Exc.Chef Önder YILMAZ - Gloria Serenity Mutfak Şefi
. Exc.Chef Recep YÜKSEL - Rixos Sungate Mutfak Şefi
. Exc.Chef Melda Farimaz - Şans Restoran Mutfak Şefi
Saat 14.45 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Afyon Kebabı

 

Saat 15.15 : Panel / Söyleşi : ?MEVLEVİ MUTFAĞI ? UYGULAMALI ANLATIM?
. Prof. Dr. Arif BİLGİN ? Sakarya Üniversitesi
. Nevin HALICI ? Gurme / Yemek Yazarı
. Hacer ARAN ? Mevlevi Derneği Başkanı
. Hasan ÖZPINAR ? Afyonkarahisar Belediyesi Mevlevihane Müzesi Sorumlusu
Saat 16.00 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Afyon Kebabı
Saat 16.45 : GASTRO SHOW : ? CÜNEYT ASAN ? / ET ?e DAİR HER ŞEY..
Günaydın Et Restoranları Sahibi
Saat 17.00 : ÖDÜL TÖRENİ ..
Saat 19:00 : ? KONSER : CANLI PERFORMANS /
Saat 24:00 : Kapanış
3 .GÜN - 16.10.2021 / CUMARTESİ ;
Saat 08.30 : ?ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI? ? Kayıt Başlangıç
Saat 10.30 : Panel / Söyleşi: ?UNESCO / GASTRONOMİ ŞEHİRLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK?


Moderatör : İHSAN AKAR / Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü
. Tolga KORUCU ? UNESCO Türkiye Milli Komitesi Genel Sekreter Yrd. Vek.
. Veyis DURDU ? DSÖ Uluslararası Gastronomi Yönetim Kurulu Üyesi
. Ebru BAYBARA DEMİR ? Şef / Sosyal Girişimci
. Leyla ASLAN / Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Yön. Krl. Bşk.

 

Saat 11.00 : ?1.Etap ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI? / 6 , 7 , 8 , 9 Yaş..
Saat 11.30 : Afyon Mutfağı Atölye Çalışmaları / Bamya
Saat 12.15 : ?EV HANIMLARI YEMEK YARIŞMASI? / Hamur İşleri Sunumları ve Jüri Değerlendirmesi
Saat 12.15 : ?2.Etap ÇOCUKLAR ARASI YEMEK YARIŞMASI? / 10 , 11 , 12 Yaş..
Saat 12.30 : ?1.Etap GRAND PRİX BİREYSEL MEVLEVİ YEMEK YARIŞMASI - Kayıt
Saat 13.00 : Yemek Arası / Misafirlere Öğle Yemeği İkramı / Afyon Mutfağından Lezzetler, Çeşitli Gastro Show


Saat 13.30 : Panel / Söyleşi : ?GASTRONOMİDE SIFIR ATIK?
Moderatör : Dr. Öğr. Üyesi FATİH BIYIKLI - AKÜ Öğretim Üyesi
. Arş. Grv. MEHMET BOYRAZ ? AKÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü
.Osman KÖPRÜCÜĞLU ? Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü
. Gönül SOLAK - Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü / Çevre Yönetim ve Denetim Şubesi
.Nadide DEMİRBİLEK - ÇEVKOBİR
. Dr. İhsan Erol ÖZÇİL - Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı
Saat 14.00 : Afyon Yemekleri Atölye Çalışması / Kaymaklı Ekmek Kadayıfı
.Konuklar Yemek Yeme Yarışmaları
Saat 14.45 : ?2.Etap GRAND PRİX BİREYSEL MEVLEVİ YEMEK YARIŞMASI - Kayıt
Saat 16.00 : ?MİSAFİR ŞEFLER İLE AFYON MUTFAĞI ATÖLYE ÇALIMALARI ?
Saat 17.30 : ÖDÜL TÖRENİ
Saat 18:00 : FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
Saat 19:00 : ?GALA? / ?USTALARA SAYGI GECESİ? / Afyon Sıra Yemeği - 11 Çeşit
17.10.2021 / PAZAR;
Saat 10.00 : ?ŞEHRİFRİG? ? Ayazini / Usta Ellerden Afyon Yöresel Sabah Kahvaltısı
Saat 12.00 : Frig Vadisi , Emre Gölü Gezisi
Saat 16.00 : Afyon Tarihi Yerler Gezisi