Anahtar Kelimeler:


Gece bekçileri çoğaltılsın hırsızlar kol geziyor

Afyonkarahisar?da motor hırsızlıkları çoğaldı.

Afyonkarahisar?da motor hırsızlıkları çoğaldı.

 

Hemen hemen Afyonkarahisar?ın çok sayıda mahallesinde, vatandaşların binbir emek ve maaliyetle aldıkları motorlar, kimliği belirsiz hırsızlar tarafından çalınıyor.

 

Motor sahipleri bu konuda çaresiz. En ufak bir motorun bedeli ise 4 ila 5 bin lira arasında değişiyor. Afyokarahisar?da onca gece bekçisi olmasına rağmen, çalınan bu motorlar kim yada kimler tarafından çalınıyor ? Bilin miyor ama, motoru çalınan çok sayıda vatandaş, emniyetin yolunu tutup şikayetçi oluyor.

 

Hırsızlarsa ne güvenlik kamerası dinliyor, ne de vicdan. Mağdur olan vatandaşlarsa, yetkililerden bu konuda çaresizce yardım bekliyor. Yine bu mağdurlardan bir vatandaş sa ?Bizler ne yapacağımızı şaşırdık, bu gün malımıza kastedenler, neredeyse canımıza da kasdecek. Sayın Emniyet  Müdürümüzden, sayın Valimizden bu konuya çözüm bulmalarını talep ediyoruz.

 

Lütfen sesimizi duysunlar artık, evlerimizde huzurlu oturamayacak mıyız? Aklımız sürekli çalınan motorlarımızda. Yazık, günah bu hırsızlıkların sonu böyle devam ederse gelmeyecek, mübarek Ramazan ayında bile bu hadsizler boş durmuyor. Ne yapacağımızı şaşırdık? ifadelerine yer verdi. Afyon Time