Üç Kuruş dizisindeki Leyla karakterini canlandıran kız kim ?

Show TV’de yayınlanan ekranların yeni dizisi Üç Kuruş’ta oynayan Aslıhan Malbora Afyonkarahisar’da doğdu.

Geçtiğimiz haftalarda yayına giren dizi Üç Kuruş’un yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. Dizinin güzel oyuncusu Aslıhan Malbora ise Leyla karakterini canlandırıyor. Oyunculuğu ve güzelliği ile adından söz ettiren Aslıhan Malbora ise Afyonlu.

 

Oldukça ünlü isimlerin yer aldığı dizide ise Uraz Kaygılaroğlu, Damla Makar, Ekin Koç, Nesrin Cevadzade, Aylin Engör, Uğur Yıldıran, Tuğçe Yolcu, Civan Civanova, Aytaç Uşun gibi isimler yer alıyor.

 

Üç Kuruş  her pazartesi akşamı Show TV ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

Aslıhan Malbora kimdir?

27 Mart 1995 tarihinde Afyon'da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini Afyon'da tamamladı. Yükseköğrenimine devam etmek için 2012 yılında İstanbul'a giderek İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda ve Kimya Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gördü. Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

 

Üniversite yıllarında oyunculuk eğitimi almaya başladı. Akademi 35.5 Sanat Evi'nde bir yıl temel oyunculuk, hareket ve sahne dersleri aldı.

 

Oyunculuğa 2017 yılında Seven Ne Yapmaz dizisinde canlandırdığı Zeynep rolü ile başladı. Kalbimin Sultanı (2018) Saliha Sultan karakterini, Her Yerde Sen (2018) dizisinde Ayda, Gel Dese Aşk dizisinde Derin rollerini canlandırdı.

 

Televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filmlerinde rol aldı. Aile Hükûmeti (2020) adlı komedi filminde Zeynep karakterini canlandırdı. Üç Kuruş dizisinin Leyla'sı Aslıhan Malbora, Akademi 35.5 Sanat Evi bünyesinde oyunculuk eğitimlerine de devam ediyor.