Bugun...İktidar maymuna bak deyip gerçek gündemi unutturuyor

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Haftalık Basın toplantısını yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 26-11-2019 23:49

İktidar maymuna bak deyip gerçek  gündemi unutturuyor

 İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya yaptığı açıklamada şu konulara yer verdi;

 

“Herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım

 

İscehisar İlçemiz Karaağaç Köyünden Uzman Onbaşı Mustafa AKKAYA Barış Pınarı Harekatında trafik kazası sonucu yaralanmış, tedavi gördüğü Şanlıurfa da Şehit düşmüştür. Şehidimize Allahtan rahmet, Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz. İyi Parti kurulduğu günden beri  Partili Cumhurbaşkanlığına karşı olduğunu açıklamış bir partidir.Geliştirilmiş Parlamenter sisteme geçmek için destek vereceğimizi açıklıyoruz.

 

Sözlerimizi kimseler duymuyor.

Daha sonra bu konuda söylediğimiz sözler çarpıtılarak ‘’Aaaaa İyi Parti  AKP ile ortaklık yapmak için 5-6 Bakanlık istiyor’’ diye yaygara ediliyor. Ayıptır, ayıp. Tekrar ediyoruz’’ İYİ PARTİ geliştirilmiş parlamenter sisteme geçmek için, anayasa değişikliğinde AKP ye destek vereceğini açıklamıştır’’.  Partili Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapısına zarar vermiştir. 29 Ekim 1923 te kurulan Cumhuriyet yönetimi bu Cumhuriyet sistemi değildir. Evet Halk oylamasıyla gelmiş bir Anayasa değişikliğiyle Partili Cumhurbaşkanlığı yönetimine geçilmiştir.

Yüce Türk Milletinin kararına karşı çıkmıyoruz.Ancak  kısa zamanda; değme hukukçuların dahi anlayamadığı bu sistem, mazlum Milletimize oylattırılmıştır. Bu sistemle ne mi olmuştur?

 

  1. Tarafsız olan Cumhurbaşkanlığı makamı taraflı olmuştur.
  2. İsterse, TBMM nin  alanlarına müdahale edebilir duruma geçmiştir.
  3. Vatandaşlar Cumhurbaşkanının Partisinden olmazsa bürokraside işlerinin olmayabileceğini zannetmektedirler.
  4. Yargı mensupları Adalet Bakanlığı ile ilgili işlerde partili olmazlarsa zarar görebileceklerini zannetmektedirler.
  5. Cumhurbaşkanı bu gün iyi niyetli ellerde olabilir ,yarın devlet anlayışında kötü niyetli insanların eline geçerse istenmeyen durumlarla karşılaşabiliriz.(Dinamit Örneği gibi; iyi niyetliler dinamitle kaya kırar yollar yapar ,kötü niyetliler yola döşer cana kıyar)

 

İşte bu nedenle İyi Parti

 Partili Cumhurbaşkanlığı (Başkanlık Sistemi)nin  Anayasamızda değişiklik yapılarak Geliştirilmiş Parlamenter sisteme geçmek için AKP ye destek vermeye hazırdır diyoruz. Parti Sözcümüz İyi Parti Milletvekili Sayın Yavuz AĞIRALİOĞLUNUN tüm konuşmaları sözlü ve görsel basında  (TV) da ve yazılı basında yeterince yer alamamaktadır. İyi Parti kurulduğu günde beri (iki yıldır)ulusal basında gerektiği gibi yer alamamaktadır.

 

Amacımızı ,derdimizi bir türlü Yüce Türk Milletine yeterince anlatamıyoruz. Geçtiğimiz Pazar; iki gün önce öğretmenler günüydü. Afyonkarahisar’da Mahalli Televizyonumuzu izlerken Öğretmenler günü töreninde şöyle bir habere şahit olduk .

‘’Afyonkarahisar Valisi göreve yeni başlayan ve öğretmen andını yapan bir öğretmeni yanına çağırıp kıyafetiyle ilgili uyarılarda bulundu’’

Aynı akşam ulusal basında ‘’Konya Valisi de kendisi konuşurken ayak ayaküstüne atıp  oturan gazeteciyi, öğretmen zannederek saygıya davet etti,’’

 

Her iki duruma da Vatandaş olarak  çok içerledik! Birincisinde İyi Parti  Afyonkarahisar İl Başkanı ve Öğretmen olmam nedeniyle Haftalık Basın bültenlerimizde öğretmenlerin kılık kıyafet konusunun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce çözülmesi gerektiğini söylemiş, yazmıştık. Derin bir konu olduğundan ve İyi Partinin sözlerinin İktidar Partisi AKP ve atadığı bürokratlarca  kaale alınmadığından bununla ilgili önlemler alınmamıştı. İktidara yakınlığı savunulan bir Eğitim sendikası da sözde asilik yaparak kıyafet serbestisini  uygulamaya getirmiş; sakallı, acayip bıyıklı, yırtık pantolonlu, spor giyimli erkek öğretmen ve  çalışanlar ,çoğalmıştı.

 

 Yalnız,  kıyafetle ilgili bu uyarının önce İl Milli Eğitim Müdürüne yapılması gerekirdi.

Uyarı makamda yapılmalıydı.

Zira toplumda yapılan uyarı ikaz ve eleştiriye dayanamayıp ölen öğretmenler de vardır. Öğretmen(kamuda çalışan ) nikahını Devlete kıymıştır. O nun istediği gibi davranmak giyinmek  zorundadır. Ama biz isterdikki öğretmenin örnekliği liderliği ve eğitim öğretim başarıları konuşulsun.

   Gene öğretmenlik mesleği sudan bahanelerle ve kötü örnekler yüzünden yaralar aldı.

 

 

AKP iktidarında yani 17 yıldır kadına uygulanan şiddet olayları da fazlasıyla yaşanmaktadır  Dün yani 25 KASIM PAZARTESİ Kadına Şiddetle Mücadele Günü  olarak  anıldı .Biz de İyi Parti Afyonkarahisar Teşkilatı olarak vatandaşlarımıza ulaşıp bu konuda 6284 Sayılı Kanundan gerektiğinde yararlanmalarını broşürlerle duyurduk.

 Bizi anamız, eşimiz, kızımız, halamız, teyzemiz, ninemiz, kısacası hayatımızın yarısı olan kadına daha şefkatli davranmamız gerektiğini anlattık. Kayseri İlimizde Kadına şiddetle ilgili Basın bildirisi dağıtan İYİ PARTİ li guruba saldıran ,ne yaptığını bilemez duruma gelmişleri de şiddetle kınıyoruz.

 

‘’Cennet Anaların ayaklarının altındadır’’, emrine uymaya davet ediyoruz. Bu hafta gündemde olan konulardan birisi de CHP den bir Milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı Köşküne (SARAYA) giderek görüştüğü konusudur.  Ne yazık ki Türk kamuoyu Milletin tamamını ilgilendirmeyen bu konuya yönlendirilerek Mülteci SURİYELİLER in durumu,Siyanürle intiharlar konusu, Vergiler ve hızına dahi yetişilemeyen zamlar konusu, AKP NİN Türk Milli Eğitimindeki Başarısızlığı.

 

İlimiz Afyonkarahisar da Yüksek Hızlı Trenin hala ilimize gelememesi, Askeri Havaalanı nın sivil uçuşlara açılamaması. Raylı sistem inşaatının başlamaması İl Genel Meclisimizde 2019 yılında yapılması gereken işlerin yüzde 35 inin yapılamaması İlimiz Eğitiminde başarının arttırılması için alınan önlemlerin açıklanamaması İlimizde Afyonkarahisar Valiliğimizce düzenlenen Gastronomi değerlendirme toplantısına  İYİ PARTİnin davet edilmemesi ,diğer muhalefet partilerinden de hiç kimsenin olmadığı tahammülsüz davranışlara devam edildiği  gözleniyor. İktidar maymuna bak deyip gündemimizdeki hayati konuları unutturmaktadır.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI