Bugun...İnkaya : bu ne önemsememezlik sayın hıfzısıhha kurulu?

Afyonkarahisar İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, bir basın açıklaması yaptı.

facebook-paylas
Güncelleme: 09-04-2020 04:50:05 Tarih: 09-04-2020 03:55

İnkaya : bu ne önemsememezlik sayın hıfzısıhha kurulu?

Afyonkarahisar İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, bir basın açıklaması yaptı.

 

Yapılan haftalık rutin basın açıklamasında, Başkan İnkaya şu ifadeleri kulandı;

 

"Vatanın ,Bayrağın ,Milletin korunup kollanması için canını vermekten çekinmeyen Polislerimizin Haftasını kutlar. Saygı ve sevgilerimizi sunarız.‘’Bu ne önemsemez lik , anlamak mümkün değil’’ Basından bir haber okuduk ‘’Afyonkarahisar’a   dışarıdan (başka illerden )gelen vatandaşlarımız  ikametgahlarında (konakladıkları yerde)  14 gün gözlem altına alınacak. Uymazlarsa;3150 TL para cezası uygulanacak.’’

 

Bu ne önemsemez lik, Sayın Hıfzıssıhha kurulu?

 

Hasta bir insanın 16 kişiyi hasta ettiği ülkemizde, ikametinde durmayıp, emir ve yasakları çiğneyen birisini 3150 TL karşılığında salıverecek misiniz? İlimize il dışından gelen ve 14 gün kuralına uymayan bir vatandaş ilk ihlalinde  ZOR kullanılarak ikametine götürülmeli ve para cezası daha fazla olmalı.

 

İnsan canı bu kadar mı ucuz? İlimizde sosyal mesafe ,maske (hava filtresi),eldiven takma ,kapalı alanlarda  durma,konularında emir ve yasaklara uyulmadığını gözlemliyoruz. Vatandaşa bazı görsel basın aracılığıyla bulaşıcı hastalık konusunda  yanlış bilgiler aktarılmaktadır. Vatandaş ta ne yapacağını, nasıl davranacağını bilememektedir. ‘’Gevşek tükürüğün sakala zararı vardır.’’ Böyle günlerde  halk sağlığı için emir ve yasaklar kısa ve net olmalıdır..

1-Maske takılacak!

2-Sosyal mesafe korunacak!

3-Toplu yerlere gidilmeyecek v.b gibi

Verilen emirler polis, jandarma ,zabıta ilgili kurum ve kuruluşlar marifetiyle denetlenmeli .İlimizde bu denetimler yetersiz! Bulaşıcı hastalıklı günler iyi yönetilmiyor. Olmuyor Beyler olmuyor. Halkta bir bölümünde vurdumduymazlık var. Bakkal ,market gibi yerlere girişlerde içeride olması gereken insan sayısına uyulmuyor. Böyle mücadele olmaz.! Bu hastalık çıkalı hep  söyledim.

1-Küçük esnaf ve gündelikçiler çok zor durumda!

 

2-Esnafa ,sadece kredi vererek dertlerine çare bulunmaz!

 

3-Hastalıkla zorunlu olarak yüz yüze  gelen sağlık çalışanları ve  bazı iş kolu mensuplarına  özel düzenlenmiş oteller tahsis edilmeli. Buralarda zorunlu ikametleri sağlanmalı. Hastalık sağlıkçılar arasında yayılırsa ,doktor ,sağlıkçı bulmakta kolay değildir.

 

4-Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in özellikle söylediği gibi.’’Buğday silolarımız dolu mu?

 

5-Acil olarak  ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza nakdi yardımlar yapılmalı.

 

Ayrıca bu zor günleri fırsata çevirmeye çalışan aç gözlü fırsatçıları da şiddetle kınıyoruz. Vatandaşın maddi manevi sıkıntılı günlerinde bazı işverenlerin ,işçilerini işten çıkarmayacağı güvencesi verdiklerini de saygıyla izliyoruz. Bu iş insanlarını yürekten alkışlarız. Bu günler de geçecek ,mutlu günlerde birlikte olmak umuduyla sağlıklar dilerim." dedi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI