Bugun...İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 3.yılını geride bıraktı.

İyi Parti'nin 3. Yılında Kocatepe anıtına çelenk konuldu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan il sekreteri Tevfik Sarı ve ilçe Başkanı Burhanettin Buğa İyi Partinin 3. yılını kutladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-10-2020 15:18:01 Tarih: 25-10-2020 14:45

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 3.yılını geride bıraktı.

25 Ekim 2017 yılında kurulan ve kuruluşunun 3. Yılına giren İYİ PARTİ Kocatepe anıtına çelenk koydu.


Genel Merkez programı nedeniyle İzmir’de bulunan İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun teşekkür mesajıyla başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün önemini anlatan konuşmalarda Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, “güzel günler gelecek. Hep birlikte İyi günler göreceğiz. Artık meydan boş değil, dürüst siyaset var. Artık İyi Parti var. Türkiye’nin umudu İyi Partidir. Allah’ın izniyle ilk seçimlerde Afyonkarahisar kalesine İyi Parti bayrağını aşacağız. Bugün ad günümüz, nice günlere beraber erişeceğiz” dedi. 


İl Başkanı adına konuşma yapan İl Sekreteri Tevfik Sarı ise, “Büyük Türk milletinin çağrısı ve teveccühü ile kurulan IYI Parti olarak bugün 3. yaşımızı kutluyoruz. Bu onurlu ve cesur yolculuğun 3. Yılında cumhuriyetimizin banisi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda Cesur yürekli İYİ 'lerle buluşmanın onur şeref ve mutluluğunu yaşıyoruz.
İYİ Parti Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapısını korumak, millet olarak muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkmak, Sevgi ve saygı dilini hakim kılmak, Güçlendirilmiş parlamenter sistemi tesis etmek,Kuvvetler ayrılığını tekrar kurmak, Bireyler arasında fırsat eşitliğini sağlamak, İnanç,ifade ve basın özgürlüğünü Bağımsız ve tarafsız Adil yargıyı tesis etmek, Yolsuzluk ve yoksullukla tam ve etkin mücadele etmek, Ülkemize yönelik her türlü iç ve dış tehdit unsurları ve tüm Terör odakları ve örgütleriyle amasız - fakatsız mücadele etmek amaçlarıyla ve "İYİ BİR TÜRKİYE" ideali ile 25 Ekim 2017 de 200 cesur yürekli kurucu ile yola çıkmış  "CESURLAR HAREKETI" dir.

 


İYİ PARTİ aynı zamanda “İYİLİĞİ EMRETMEK, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK” İlahi düsturu doğrultusunda ömürleri boyunca insanlara iyiliği, ahlâkı ve erdemi öğreten ve kendileri de İYİLİK peşinde koşan Hoca Ahmet YESEVİ, MEVLÂNA, HACI BEKTAŞİ VELİ, YUNUSEMRE gibi erenlerin yolunu takip eden "İYİLİK HAREKETİ" dir. 


Çok genç bir partiyiz. Yolumuz uzun ve çetin. Ama unutulmamalıdır ki "YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ "
3 Yıl önce bugün partimiz kurulurken her türlü baskı, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikle karşılaşmış; Gn. Bşk. Meral Akşener önderliğinde 200 cesur yürekli yiğit kurucu ile bütün bu çetin engelleri aşarak Türk siyasetinin içindeki yerini almıştır. 


Genel başkanımızın ifadesiyle "İYİ bir TÜRKİYE için varız ve İYİ bir TÜRKİYE için yola çıkıyoruz" diyerek çıktığımız bu kutlu yolda Yüce Türk Milleti bizi bağrına basmış; her türden çıkarılan engellere ve iftiralara rağmen yapılan seçimlerde bizi umudun, cesaretin ve kararlılığın simgesi haline getirmiştir.


3.yılda sloganımız "MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR" olarak belirlendi. Milletimiz bizi çağırdığında "EMİR BAŞ GÖZ ÜSTÜNE" deyip; İYİLİK güneşinin aydınlığında 83 milyonla kucaklaşmak ve bu aziz millete canımızla, kanımızla hizmete koşmak boynumuzun borcudur. 


Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 3.kuruluş yılını kutluyor; ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” diyerek sözlerine son verdi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI