Bugun...Kasaba çöp içerisinde


facebook-paylas
Tarih: 13-10-2014 11:18

Kasaba çöp içerisinde

Afyonkarahisar'a 10 km mesafede bulunan ve Merkeze bağlı, Değirmenayvalı kasabası, adeta pislikten ve çamurdan geçilmiyor .


22 yıllık bir belediye olmasına rağmen, hala sokaklar çamur içerisinde, hala yollar çöplük ve insan sağlığını birinci derece tehdit edecek, bir çok durum söz konusu burada.


Burası köy değil kasaba

 

Kasabada yaşayan vatandaşlar ise, bu durumdan son derece rahatsız olduklarını dile getirerek,şu ifadelere yer verdiler, " Burası köy değil, kasaba kaldı ki köylerde bile bu durum artık, eskisi gibi değil ve bu kasaba iktidar partisinin belediyesi şu anda.Niçin? Bizim insanca yaşamaya hakkımız yok mu? Bizler bu pisliğin içerisinde yaşamak zorundamıyız? Kasabaya seçtiğimiz belediye başkanı, bir gün olsun kasaba içerisinde gezip bu sorunlarımızı dinlemiş değildir.


Başkan bizlerden kaçıyor


Başkan bir gün olsun gelipte, burada arkadaşlar sıkıntınız nedir? istek ve talepleriniz nedir ?Mahallenizde neye ihtiyaç var dememiştir.Sürekli halkla iç içe olması gereken bir başkan bırakın iç içe olmayı bizim başkan bizlerden kaçıyor
 


Seçim bitti her şey bitti. Kasabamızda iki tane muhtar var onlardamı bu durumu görmüyor?Göz var izan var bu konular tamamen toplumu ilgilendiren konulardır.


Bizler çoluk coçuk, böyle sağlıksız bir ortamda yaşamak istemiyoruz neden belediye başkanı sadece makamında oturuyor kasabayı yönetmek böylemi olur .
 

Kasabamızın çoğu yeri pislikten geçilmiyor


Daha bu gördüğünüz manzara hiç bir şey değil, kasabamızın bir çok yeri bu durumda, çöplerimiz yollarda sokak ortalarında sizlerde gördünüz yollarımızın çoğu çamurdan ve pislikten geçilmiyor belediyecilik anlayışı bumudur?


Bizler artık bu durumdan çok rahatsızız, bir çok köyde bile çöp konteynırları var çöp arabaları düzenli olarak, çöpleri topluyor ama maalesef bizim kasabamızın iç kısımları, sanki savaş alanı gibi yıkık dökük binalar, her yer berbat durumda üstelik kasaba halkının ortaklaşa kullandığı, çeşmelerin etrafı çöpten geçilmiyor.Belediye başkanı Adem Çavdar, kendisine oy verenlerin kapısının önünü kilitli parke ile döşüyor, ama kendisine oy vermeyenlerin yaşadığı mahallelerde durum ise işte bu sizlerin gördüğü gibi.


 Kasabamızın alt yapısı yok


Kasabamızda yeterli alt yapı yok,yağmur suları ve  pislikler sokaklara akıyor, yollarımız dere yatağı gibi bu gün yarın salgın bir hastalığa yakalansak, bunun hesabını kim verecek.O nedenle buradan sizler vasıtasıyla, Halk sağlığı müdürümüze, İl sağlık Müdürümüze ve sayın Valimize çağrıda bulunuyoruz, lütfen bir gün gelip kasabamızın bu durumunu kendileride görsünler.
 


Bizim amacımız, kimseyi kırıp yada rencide etmek değil ama bu konular son derece önemli konular.Burada yaşayan halk bunu hak etmiyor.


Yetkililer bu duruma bir çözüm bulsun artık


Artı kasabamızda itfaiyemiz bile yok, bir yangın esnasında bizler ne yaparız kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz itfaiyesiz belediyemi olur.


Yani sizlerin anlayacağı kasabamızda bir düzen yok, bizler kasaba olarak en geri kalmış köyden bile, 10 yıl gerideyiz lütfen yetkililer, özellikle sayın Bakanımız ve Valimize buradan sesleniyoruz bu konulara bir çözüm bulunsun artık.


Köye dönüşen bir çok kasaba, bizim buradaki kasabadan daha iyi hizmet alıyor ve daha da temiz bir ortam var, sözde biz kasabayız"diyerek tepkilerini dile getirdiler.Afyon Time Özel(Bu içerik izinsiz kullanılamaz) İlgili Galeri
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belediyeler Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI