Bugun...Mısırlıoğlu düğün değil bayram değil eniştem beni niye öptü ?

İyi Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı haftalık basın toplantısını özel bir otelde gerçekleştirdi.

facebook-paylas
Güncelleme: 23-02-2021 22:47:30 Tarih: 23-02-2021 22:40

Mısırlıoğlu düğün değil bayram değil eniştem beni niye öptü ?

İyi Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı haftalık basın toplantısını özel bir otelde gerçekleştirdi.

 

Toplantıya iyi Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan yardımcısı Koray Aydın’ın yardımcısı Faysal Hacımustafaoğlu ve il başkanı Muhammed Mısırlıoğlu il genel Meclisi üyesi Alper Yağcı ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan toplantı, başkan Muhammed Mısırlıoğlu’nun konuşmasıyla devam etti. Başkan mısırlıoğlu yaptığı konuşmada Afyonkarahisar  tarıma dayalı bir il olduğunu ifade eden Mısırlıoğlu çiftçilerin çok sayıda sıkıntılarının olduğunu dile getirdi.

Devletin mazot fiyatları konusundaki yanlış tutumunu eleştiren Mısırlıoğlu çiftçinin yüksek rakamlarda mazot kullanmaya mahkum edildiğini,Mazotu trilyonluk yatlara gelince komik rakamlardan verildiğini ama iş çiftçiye geldiği vakit, faiş rakamlarla çiftçiye verildiğini ifade etti.

 

Mazot konusunda, adaletli bir şekilde uygulamanın yapılmadığını ifade eden Mısırlıoğlu, Afyondaki müzeyi de eleştirdi. Müze inşaatının tam bir müzelik olduğunu, Afyon’daki AKP yöneticilerinin “hep müjde veriyorlar ne acıdır ki müze İnşaatı tam bir müzelik konusu oldu” dedi.

 

Şuhut  yolunu da hatırlatan Başkan Mısırlıoğlu, bu yolun adeta yine bir yılan hikayesine dönüştüğünü ifade etti, “bir an önce bitsin bu yol “dedi. Mısırlıoğlu ; “19 yıldır bunların nasıl seçim aldıklarını çok iyi biliyoruz, artık halkımız bunlardan usandı, yerli helikopter ve uçaklar havada uçuyor ama ne yazık ki havada görünen bir şey yok, insanlarımıza maymuna bak der gibi milletin aklıyla alay ediyorlar. Şimdi de aya gideceğiz diye bir şey çıkarmışlar yine milletİ oyalıyorlar, millet yaya gidiyor ne işimiz var ayda. Allah aşkına” dedi.

 

Afyonkarahisar’da yapılan hava limanı konusunda da açıklama yapan Mısırlıoğlu havalimanının da içler acısı olduğunu ifade ederek, “20 yıldır ilimizden oy alan siyasetçi gitti Kütahya bölgesine kendi memleketine yaptırdı bu havalimanını, bu resmen soygunculuk dur devletimizin cebinden 6 milyon Euro gibi bir rakam çıkmıştır. Bu işi yapan müteahhit te, yedi değil 72 sülalesini ihya etmiştir.

 

Biz geçmişte eski hükümetlerin planlı ve programlı bir iş yaptıklarını biliyorduk ama maalesef şimdi çok sıkıntılar var ilimizdeki askeri havalimanı sivil uçuşlara açmak yerine milletin cebinden milyarlarca lira çıkardılar. 20 yıllık karneleri biz de mevcut bunların gözü doymuyor, bunlara ne kadar verirseniz o kadar az, eskiden postacılarımız vardı postacılar eskiden hasret kokan mektuplar ve bayramlarda tebrik kartları dağıtırlardı, şimdi bakıyoruz ki ne hasret kokan mektuplar ne de tebrik kartları vatandaşın evine çok sayıda mahkeme ve haciz kağıtları icra kağıtları gelmeye başladı.

 

 Artık vatandaşlar postacılardan kaçar oldu, öcü gibi kaçar oldu neden ? Postacılar artık icra kağıtları dağıtıyor mahkeme evrakları  taşıyor. 83 milyonun bizzat 70 milyonu borçlu bırakın  çocuklarımızı torunlarımız bile borçlu olarak doğuyor.

 

Postaneler şimdilerde bakkal amcamızın rakibi olmaya başladı, artık postanelerde  şeker, çay gibi gıda maddeleri satılmaya başlandı devlet artık bakkalın rakibi oldu. Eğitime gelince sekiz yıldır Afyonkarahisar’da il milli eğitim müdürlüğü yapan şahsa soruyoruz ilimiz bunları hak ediyor mu ? Neden eğitim de 60. 65. Sıralardayız ? Söz konusu sekiz yıl içerisinde, ilimizde üç tane Vali, iki belediye başkanı ve üç emniyet müdürü değiştirmişken, neden hala milli eğitim müdürü hala görevinde ? Sekiz yıldır biz eğitimde neden 60. Sıradayız ?  Sebebi nedir ?

 

AKP’li vekillere sesleniyorum bu il milli eğitim müdürü ile ilgili bir an önce duyarlı davransınlar, acil bir önlem alsınlar. Biz gelin bu sıkıntıları bir an önce çözelim beraber aşalım desek te bunlar bizi yok sayıyor. Ülkede 13 milyon gencin olduğunu söylüyorlar doğru bir tespit fakat siz 13 milyon genç için ne yaptınız ? Bunların hangi birinin derdine çare olduğunuz ?Hasbelkader devlet dairesinde iş bulan birkaç gencimiz de yandaş sendikaya üye olmadığı için ne görevinde yükselebiliyor ne de hak ettiği konumda yani biz de istiyoruz ki liyakati eses alsınlar.

 

Belediye başkanı yeni bir belediye binasına ihtiyaç olduğunu söylemiş Allah aşkına sizlere soruyorum Afyonkarahisar’da esnaf kan ağlarken, o kadar sorun varken, yeni belediye binasına ihtiyaç var mı ? mevcut belediye binasının suyumu çıktı ?Bizzat kendisini buradan uyarıyoruz derhal bu yanlıştan dönsün, bir an önce aklını başına toplasın. Üzerinde taşıdığı binlerce  vebali düşünsün.

 

Düğün değil bayram değil eniştem beni niye öptü diye bir tabir vardır, der gibi yani yeni bir belediye binasına ihtiyaç yok. Sayın valinin yaptığı hizmetleri son derece olumlu ve yerinde buluyorum, kendisini de buradan takdir ediyorum, emniyet müdürümüze yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı ve sağlık çalışanlarımıza özellikle Pandemi döneminde yapmış oldukları başarılı çalışmadan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar için özveriyle çalışan kimler varsa, herkese buradan şükranlarımı sunuyorum herkese saygılar sunuyorum” Dedi. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI