Bugun...Sandıklı yine sınıfta kaldı

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitime Mali Destek Programı kapsamında il ve ilçelerden Kendin Yap Atölyeleri kurulması için Milli Eğitim müdürlüklerinden proje yapmaları istendi.

facebook-paylas
Tarih: 21-10-2020 15:29

Sandıklı yine sınıfta kaldı

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitime Mali Destek Programı kapsamında il ve ilçelerden Kendin Yap Atölyeleri kurulması için Milli Eğitim müdürlüklerinden proje yapmaları istendi.

 

Bu projede Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı proje desteği alamazken Kızılören ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü 102 Bin lira proje desteği aldı.

 

SANDIKLI YİNE SINIFTA KALDI

 

Aselsan, Arçelik, Habitat ve Microsoft gibi firmaların Zafer Kalkınma Ajansı aracılığıyla desteklediği projeler il ve ilçelerde Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulup öğrencilerin yetenekleri geliştirilecek, robotik kodlama, genel tasarım, yenilenebilir enerji istasyonları ve ahşap tasarım gibi eğitimlerin verileceği mali destek projesinde Sandıklı yine sınıfta kaldı. Geçtiğimiz yıl projeleri kabul edilen Afyon merkez, Dinar ve Kızılören, gibi ilçeler atölyeleri kurup proje eğitmenlerini oluşturarak eğitime başladılar.

 

Eğitme Destek Platformu Koordinatörü ve Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürü olan Sayın Emin Karaosman, çocuklarımızın becerilerinin artacağı, genç beyinleri yetişeceği, geleceğin bilim adamları olmalarında büyük rol oyanayacak bu projede koordinatör olmasına rağmen neden destek alamadı. Yoksa böyle projelerle uğraşmak yerine kahvehane köşelerinde Sandıklıya Belediye başkanı mı belirliyordu?

 

AFYONKARAHİSAR’IN EN BÜYÜK İLÇESİ SANDIKLI’NIN EĞİTİMİNDE

 

Rehberlik Araştırma Merkezi yok, Bilim Sanat Merkezi yok, ZEKA’dan Proje Desteği yok, Sosyal Bilimler Lisesi yok, LGS de başarı yok, YKS de başarı yok, Ne var diyecek olursak, Entrika var, Fitne var, Siyasî Aktörlük var, Eğitme Köstek var

Sayın Müdür, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Bilim Sanat Merkezi gibi diğer ilçelerde olup ilçede olmayan kurumları elinizin tersi ile ittiğiniz gibi bu proje desteğini de mi başka ilçelere gönderdiniz?

 

ZAFER KALKINMA AJANSINDA 9 İLÇE HİBE ALIRKEN NEDEN SANDIKLI YOK!

Afyon merkez: 600.000 TL

Kızılören: 102.000 TL

Dinar : 170.000 TL

Şuhut: 179.000 TL

Çobanlar : 141.000 TL

İhsaniye : 248.000 TL

Emirdağ : 173.000 TL

Başmakçı: 124.000 TL

İscehisar: 159.000 TL

Bu kadar ilçe projelerine destek alırken neden Sandıklı yok diye sormak hakkımız değil mi?

Sayın Müdür,

Diğer ilçeler Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek alırken, Bilim Sanat Merkezi ve Rehberlik Araştırma Merkezleri açarken siz Sandıklı’da neyi koordine ettiniz? Eğitimi koordine yerine kahve köşelerinde Sandıklı siyasetini mi koordine ediyorsunuz? Yıkılacak okul binalarını mülki idare ve yerel yönetimden 6 ay gizleyerek okulların yıkılmasını ve yeniden yapılmasını geciktirdiğiniz için eğitime destek mi oldunuz köstek mi oldunuz?

 

Sizin göreviniz Afyon’un en büyük ilçesi Sandıklı’ya gelmesi gereken eğitim yatırımlarını perdeleyerek Sandıklı’yı küçültmek ve küçük düşürmek mi? Sizin göreviniz Sandıklı eğitimine destek mi köstek mi? (www.sandiklipostasi.net)FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Eğitim Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI