Bugun...Üniversite Hastanelerinde Ek Ödemede Hakça Bir Dağıtım İstiyoruz

Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Yönetim Kurulu Adına Başkan Mehmet Ali Öztürk, bir basın açıklaması yaptı

facebook-paylas
Tarih: 20-01-2021 15:34

Üniversite Hastanelerinde Ek Ödemede Hakça Bir Dağıtım İstiyoruz

Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Yönetim Kurulu Adına Başkan Mehmet Ali Öztürk, bir basın açıklaması yaptı. Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Üniversite Hastanelerinde Ek Ödemede Hakça Bir Dağıtım İstiyoruz

 

Sağlık çalışanları için adı tavandan olan ama adıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir ek ödeme yerine, maaşlara zam şeklinde tek ödemenin, hem çalışanın beklentisine hem de ekonomik sorunlara çare olacağını dile getiriyoruz.

 

Ne yazık ki ek ödeme ile ilgili düzenlemelerin sürekli geciktirilmesi, yayınlanan düzenlemelerde çalışanların beklentisinin boşa çıkarılması, bizim bu talebimizdeki haklılığımızı vurgulayan bir diğer unsur olmaktadır.

 

Nitekim Resmi Gazetede yayınlanan üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme düzenlemesi bunun bir tasdiki daha olmuştur.

 

6 aydır beklemeye rağmen ilk iki düzenlemedeki gibi çalışanlar için hayal kırıklığı olan yönetmelik değişikliği yine aynı tas aynı hamam şeklinde çıkarılmıştır.

 

İdarecinin insafına terk edilip siz bilirsiniz demekle, sağlık çalışanlarına bir hak verilmiş olmamaktadır. Daha önceki düzenlemelerde tecrübe edilen bu durum sağlık çalışanları için kabul edilemez. 

 

Beklentileri karşılamaktan çok uzak olan düzenlemeyi bir de adaletin terazisini şaşırıp hakça dağıtımın önüne setler çekip idarecinin istediği gibi eğip bükmesine imkan vermek yanlıştır.

 

Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı verilmeli;fedakarca yürütülen bir mücadelenin sonunda bu yanlışlar reva görülmemelidir.

 

Biz bu konuda daha önce de YÖK’ e,inisiyatif alarak tüm üniversite hastaneleri için hakkaniyetli bir ek ödeme dağılımı yapılması gerektiğini ifade etmiştik. Bu konudaki ısrarımızı sürdürüyor ve YÖK’ü görevini hakkaniyetle yapmaya çağırıyoruz. Hakça bir dağıtım için gereğinin yapılmasını istiyoruz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Ekonomi Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI