Bugun...Valilik uyardı uymayanlar sonucuna katlanır

Afyonkarahisar İl Hıfzısıhha Meclisi 10.032021 tarihinde saat 10.00'da vali Gökmen Çiçek Başkanlığında aşağıda isimleri ve imaları bulunan üyelerin iştiraki ile toplanarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

facebook-paylas
Güncelleme: 15-03-2021 16:27:45 Tarih: 15-03-2021 16:08

Valilik uyardı uymayanlar sonucuna katlanır

Afyonkarahisar İl Hıfzısıhha  Meclisi 10.032021 tarihinde saat 10.00'da vali Gökmen Çiçek Başkanlığında aşağıda isimleri ve imaları bulunan üyelerin iştiraki ile toplanarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

Toplu Taşıma Tedbirleri

 

Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele toplum sağlığım korumak, salgının yayılım hızını kontrol alanda tutmak ve kamu açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin emek ve fiziki mesafeyi korumak amacıyla pek çok tedbir karan alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin I Mart 2021 tarihli toplantısında alınan kararlarla kontrollü normalleşme dönemi olarak adlandırılan, illerin belirlenmiş kriterler doğrultusunda düşük, ona, yüksek ve çok yüksek riskli olarak 4 'e ayrıldığı ve il bazlı tedbirlerin bu risk gruplarına göre belirlendiği yeni biidirilmiştir.

 

Bu doğultuda salgınla mücadele alman tüm tedbirlerde göz önünde tutulan üretim, imalat ve tedariklerin aksanamaması ilkesi açısından önem arz eden ulaşım faaliyetlerinde etkinliğin sağlaması ve seyahat edenlerin mağduriyet yaşamaması amacıyla;

 

l. Yolcu taşımacılığı faaliyeti gerçekleştirmek üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca düzenlenen B l, B2, DI, m ve D4 yetki belgesi eki taşt belgesinde kayıtlı otan taşıtlarda, başta HES kodu sorgulanması zorunluluğu olmak üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen uymak kaydıyla ruhsatlarında belirtilen yolcu kapasitesi oranında yolcu kabul edilebilmesi,

 

2. Çok yüksek risk gubunübulunm illerimiz hariç olmak üzere terminal ve gar binalarında bulunan yeme-içme lokanta, restoran, kafeterya pastane vb.) yerlerinin, Sağlık Bakanlığ Covid-19 Salgın Yönetimi yer tedbirlere uymak kaydıyla İçişleri Bakanhğnm Genelgeleri doğrultusunda, 2020/94 nolu ve 2021/14 nolu İl Hıüıssıhha Kurulu Kararlarımızla getirilen açılış-kapanış saatlerine bağlı olmaksızın işyeri açma ve çalışma ruhsatlarında belirtilen çalışma saatlerine uygun şekilde faaliyet göstermeleri, Karan alınmıştır.

 

Alman karantina kurallarına Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi gerekli işlemler başlatılacaktır,

 

Gerçeğe Aykırı, eksik, yanıltıcı beyanlara/bildirimlere ilişkin olarak, bu tür eylemler içerisinde bulunanlar hakkında Türk Ceza Kanununun 206 ncı maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI