Bugun...Vatandaşlar yolun tamamlanmasını istiyor

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Döğer beldesinde bulunan,Döğer –Bayramaliler- Demirli, Eskişehir Devlet Yolu, Döğer fincan burnu yolu, BSK yapımında yapılacak olan yollar yarım bırakıldı.

facebook-paylas
Tarih: 26-05-2020 15:54

Vatandaşlar yolun tamamlanmasını istiyor

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Döğer beldesinde bulunan,Döğer  –Bayramaliler- Demirli, Eskişehir Devlet Yolu, Döğer fincan burnu yolu, BSK yapımında yapılacak olan yollar yarım bırakıldı.

 

Döğer’in içerisinde bulunan yaklaşık 700 metrelik  Döğer ile Kasaba girişi  yolunun yarım kalması hem Döğerli vatandaşları üzüyor. Hem de turizm hayranlarını hayal kırıklığına uğratıyor. Yaklaşık bu 700 metrelik mesafenin ise neden yarım bırakıldığı ve hala yapılmadığına vatandaşlar anlam veremiyor. Daha önceden söz konusu olan bu yolun belediye tarafından kilitli parke için gerekli çalışmalar başlatılmış, fakat buranın yetkililer  tarafından asfalt  yapılacağı sözü verilmiş. ancak seçim sonuçlarından sonra fanatik AK Partililer ve İl Genel Meclisi üyesi tarafından AK Parti  Milletvekillerine ve İl Genel Meclisine yolun yapılmaması yönünde baskı yapılarak engellendiği ve Kasaba halkının da bunlara şahit olunduğu bilinmektedir.

 

 Durum böyle olunca da burası söz verildiği gibi kalmış. Peki kim bu yetkililer? Bu yolun yapılacağının sözünün verildiği halde neden bu yolu bu şekilde bıraktılar? Halk bunun cevabını bekliyor. Öte yandan diğer bir yolda yine Kütahya-Döğer arasında bulunan 2.5 kilometrelik yolda yarım. İhale kapsamında olmasına rağmen yarım bırakılmış durumda. Döğer’in çıkışından itibaren  yaklaşık 2.5 kilometresi mıcır sonrası ise Beton asfalt olan bu yolda adeta yamalı bir bohça gibi.

 

 Normal şartlarda ihale kapsamında olan şartnamede geçen sözleşme gereği bu yolların tamamı yapılacak olmasına rağmen gelin görün ki burada toplamda 3.2 km lik bir yolu yapmamakta neden direniyorlar?. Bizde konuyu Döğerli vatandaşlara sorduk. Neden buralar yarım brakıldı ? Belediye Başkanı mı istemedi ? Yoksa diye vatandaşlar da ;

 

“ Hayır kesinlikle böyle bir şey yok aksine Belediye Başkanımız Mehmet Demirel, bu her iki yolunda dört dörtlük yapılması için gereken adımları attı. Fakat asfalt işini yapacak olan özel idare yetkilileri ve Milletvekilleri,  kasabadan gelen bazı siyasi baskılar yüzünden, bu yolun yapılmadığı ve seçimlerde Başkanımız Mehmet Demirel ile ittifak halinde olan, seçilmesi halinde başkanımızla kol kola Döğer'e hizmet sözü veren seçmenlerin, arabalarına başkanımızla birlikte fotoğrafını astıran ve bu davranışlarıyla, MHP'lilerin oylarına talip olan, İGM Üyesi İrfan Seçen'in de, bu yolun yapılmaması yönünde tavır takınması ve siyasilere bu yönde telkinde bulunması, kasaba halkını hayal kırıklığına uğratmıştır.

 

 Bu yolun böyle kalmasının, fanatik 10-15 kişiyi geçmeyecek fanatik AK Partililerin ve İGM Üyesi İrfan Seçen'in vabali vardır. Oysa bu kişilerin AK Partiyi temsil edemeyeceklerini  genel seçimlerde Döğer de AK Parti'nin 3000'e yakın oyunun bulunduğunu ve bu kişilerin bu tavırlarıyla partiye ve Cumhurbaşkanımıza zarar verdikleri muhakkaktır. Bu yolun Emre gölü güzergahında olması ve Emre gölünün, Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu için ayrı bir yerinin ve öneminin  olduğu, bu eserin meydana gelmesinde, Bakanımızın çok büyük katkılarının bulunduğu ve özellikle havaların güzel olduğu günlerde, belde dışından gelen misafirlerin çok sık (yaklaşık 50-60 bin misafir Emre gölünü ve frig vadisini ziyaret etmektedirler.

 

İstatistiklere göre, 2019 yılında yaklaşık 100.000 ziyaretçi Döğeri ziyaret etmiştir. ) olduğundan çirkin bir görünüm olduğu, bunun da hoş olmadığı gibi misafirlerin de bu kadar önem arzeden, bir yolun niçin böyle kaldığına bir anlam veremedikleri,şayet bu yol siyasi olarak kaldı ise bunun çok yanlış ve şık olmadığını belirtmektedirler.

 

 Belde den bir kaç kişinin yetkililere ve siyasilere yalan, yanlış ve asılsız bilgiler vermeleri ve yetkili ve siyasilerinde araştırmadan, bunlara itibar edilmesi sonucu bu olaylar yaşanmaktadır. Vatandaşların AK Parti ve MHP'nin bizim gözümüzde bir farkının olmadığı seçimin bir yarış olduğu bu tür davranışların Cumhur ittifakına zarar vereceği ve bu türlü tutum ve davranışlardan kaçınılması gerektiğini ifade ediyoruz.

 

Bu nedenle yetkililerin bu durumu çözüme kavuşturacaklarına ve çare bulacaklarına inanıyoruz. Bu yola engel olanlar ve olmaya çalışanlar zamanı geldiğinde, bedelini de öderler. Sadece seçim sonucundan dolayı 10-15 kişinin egolarını tatmin etmek için, bu yolun yapılmasına mani oluyorlar. Bilmiyorlar ki bu yolu engellemekle Cumhur ittifakına da zarar verdiklerinin farkında değiller. Biz şahidiz başkanımız öncelikle bu 700 metrelik yolu kilitli parke yapacaktı fakat başkanımıza yapma biz burayı beton asfalt yapacağız dedikleri halde yapmadılar.

 

Vatandaşlar Kilometrelerce hem de hiç önem arzetmeyen yolu  yapan İl Genelin ve Frigyumun bu kadar az mesafede olan, (700 metre) ve iç ve dış turizm yönüyle önemli bir konuma sahip olan bu yolun yine İl Genel veya Frigya Birliğinden yapılabileceğini, yapılmaması durumunda bunda siyasi bir kasıt olduğunu, oysa Sayın Bakanımızın ve Milletvekilimizin seçimlere kadar, rakibiz seçimlerden sonra bütün belediyeler bizim gibi söylemlerine belde halkı olarak çok şahit olduklarını ve buna inanmak istediklerini aksi halde bu yolun yapılmaması halinde bu söylemlerininde demek ki siyasi olduğunu belirtmektedirler.

 

Oysa bu yolu Başkanımız kilitli taş yapmak için yol ayrımına kadar gelmişti ama bu nedenle bu yolu ne kendileri yaptı, ne de Başkanımıza yaptırdılar. Başkanımız sağolsun 50 yıldır hizmet gelmeyen Döğer’in en ücra köşelerine, Döğer içerisinde bulunan mahallelere bile kilitli parke taşı döşedi. Aynı şekilde burayı da yapacaktı ama, müsade etmedikleri gibi kendileri de yapmadılar. Madem yapılmayacaktı da neden bu yolların  tamamlanmasına engel oldular ? Bizler Döğer halkı olarak,bu yollarımızın bir an önce yapılmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde gereken yerlere hatta Cumhurbaşkanlığımıza kadar bu konuyu ileteceğiz “ diyerek sıkıntıyı dile getirdiler. Afyon TimeFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belediyeler Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI