Bugun...


Ahmet Kaplan

facebook-paylas
MAĞARAYA SIĞINAN ÜÇ GENÇ
Tarih: 20-06-2020 23:47:00 Güncelleme: 20-06-2020 23:47:00


Eski zamanlarda üç salih kimse yolculuğa çıkarlar   akşam olunca bir mağaraya girip oraya sığınırlar bir müddet sonra şiddetli bir şekilde yağmur yağmaya başlar ve birden dağdan bir kaya yuvarlanıp mağaranın kapısını kapatır dışarı çıkma imkânı yoktur .

 

O kayayı yerinden oynatma imķânıda yoktur kendi aralarında şöyle dediler     Bundan ancak Allah'a dua ederek kurtulmak mümkündür onun için her birimiz İHLASLA samimi olarak ALLAH rızası için yapmış olduğu güzel işinin yüzü suyu hürmetine Allah'a dua etsin dediler belki onun sebebine ALLAH bize yardım eder  Onlardan birisi hemen duaya başladı Allah'ım sen BİLİRSİN benim yaşlı Anam Babam vardı onlardan önce asla ne kendim yemek yerdim nede çoluk çocuğuma yedirirdim  Birgün bir işle uğraşırken geç kaldım.

 

Anamın .Babamın yanına dönünce onların uyuduklarını gördüm bir bardak süt getirmiďtim baktım ki ikiside uyumuşlar Elimde sütü tuttum ve ayakta onların uyanmasını bekledim çocuklarım çok açtılar feryat ediyorlardı ben onlara önce. Anama. Babama içermeden size bundan bir hisse yoktur diyordum. Anam ve. Babam ancak seher vaktinde uyandılar ben süt bardağını elimde tutuyor uyanmalarını bekliyordum Çocuklarım aç kalmışlardı.ALLAH'ım eğer o yaptığım şeyi senin rızan için yaptıysam bizi burdan kurtar diye duasını tamamladı ve bunun üzerine kaya birazcık yerinden oynadı ve ışık göründü İkinci arkadaşı hemen dua etmeye başladı.

 

Allah'ım sen bilirsin ki, benim bir amcakızım vardı ben ona aşık olmuştum. O bana yüz vermezdi bir sene büyük bir kıtlık oldu kıtlıktan çok perişan olduğu için benimle mizah ve lâtife edip yakınlık göstermeye başladı benimle beraber olmak şartıyla. Ona yüz yirmi altın verdim. Ona yaklaşmak isteyince   Bana. Allah'ın izni olmadan mührünü bozmaktan korkmazmısın dedi. Bu söz benim içime çok tesir ettiği için korku kalbimi kapladı. Ondan el çektim ve verdiğim yüz yirmi altından da vaz geçtim. Ondan sonrada hiç peşine düşmedim hâlbuki dünyada onu istediğim gibi hiç birşeyi istemiyordum. Allah'ım eğer bunu senin rızan için yaptıysam bunun sebebiyle bizi buradan kurtar deyince kaya birazdaha açıldı ve ışık dahada çoğaldı  Hemen üçüncü arkadaşları başladı duaya. ALLAH'ım sen daha iyi BİLİRSİN ben işçiler çalıştırmıştım birisi ortadan kayboldu.

 

Ücreti yanımda kaldı. O ücretle koyun satın aldım  ticaret yaptım. O mal çoğaldı. Uzun bir süre sonra bu kişi bende olan ücretini almak için geldi ve ben ona dedim ki şu koyun sürüsünün hepsi senindir bunlar senin benden alacağın ücretinden meydana geldi dedim adam benimle alaymı ediyorsun diye inanmadı sonra hepsini ona verdim içinden birtane bile almadım. Allah'ım eğer bunu senin rızan için yaptıysam bunun sebebine bizi burdan kurtar deyince kaya yerinden oynadı ve yol açıldı.  Değerli kardeşlerim bu kıssalardan rabbim cümlemizi nasiptar eylesin inşaallah bir birimize  ve cümle ümmeti muhammede dua edelim ve dua talep edelim.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI