Bugun...


Halit Kara

facebook-paylas
Yaklaşmakta olan,yaklaştıkça yaklaştı..
Tarih: 07-10-2020 00:15:00 Güncelleme: 07-10-2020 00:15:00


Dünya'yı sarsan salgın,yakın çevremize kadar geldi. Bir çoğumuz için,komşularımız,akrabalarımız ve dahi aile üyelerimizden vefat edenler oldu,oluyor. Elbette taktiri İlahi neticesinde,eceli de gelmişse ve ''Ecel birdir,değişmez'' kaidesince Ölümden kaçabilmemiz mümkün değildir ve Allah'ın takdiratına ve başımıza gelene razıyız.
Emme ve lakin tedbir ve önlem almak bizim için şarttır.
 
 
Bununla ilgili bir malumatı sizlerle paylaşmak isterim... Eğer herhangi birimiz bu salgına düçar olup testi pozitif çıkarsa,panik ve korkuya kapılmadan hemen sağlık merkezlerine başvurup tıbbi destekleri alsın.
Bir kardeşimizin yakını covid olmasının ertesinde sağlık kuruluşuna başvurup,şifaya kavuştuğunu beyan etmiş ve bunu Milletimizin bilmesini istemiştir.
 
Beyanı şöyledir;
Annemi pozitif çıkmasının hemen akabinde,adını önceden duyduğumuz sağlık kuruluşuna ilettik,onlar hergün eve gelerek vitamin ve mineral takviyeli serum ve oksijen desteği vererek,hastanın vücut direncini ve solunumunu normal seviyelerde tutarak hastalık sürecini,kalıcı hasar bırakmadan atlatmasını sağladılar.
 
 
Eğer tedavide geç kalınacak olursa,yeme içme kesileceği,vücut direnci de düşüp halsizlik baş göstereceği ve solum güçlüğünden dolayı kalp sorunu yaşanacağından hastanın bu süreci atlatması güçleşeceği,hatta kalbi daha fazla dayanamayıp,kalp krizi neticesinde,ölüme kadar gidebileceği bilgisini paylaşmak isterim,dedi.
 
AHISKARA
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI