Bugun...


Halit Kara

facebook-paylas
Zaman
Tarih: 06-06-2020 15:26:00 Güncelleme: 06-06-2020 15:26:00


Zaman içinde bulunduğumuz toplumumuzdan cehaletten ve bir an için öfke patlamasından kaynaklanan,pek çoğu boşu boşuna,boş yere diyebileceğimiz cinayet ve katl haberleri gözümüze ilişiyor.

Nedir bu haberler?

''Arazi anlaşamamazlığından kaynaklı,komşu komşusunu,köylü köylüsünü,akraba akrabasını (hatta baba-oğul) öldürdü''
''Hayvan otlatma yüzünden çoban çobanı öldürdü''


''Trafikte yol vermedi,önüme kırdı,yan baktı diye kavga çıktı falan kişi (ler) falanca kişiyi (leri) öldürdü''gibi...Bir kaç dakikalık öfkenin verdiği asabiyet yüzünden İnsanlarımız katil olup yıllarca ceza alıyor,ömürleri damlarda geçiyor,daha da beteri bu kontrolden çıkan öfke yüzünden canından oluyor.
 


İnsanlarımıza daha güzel eğitimler verebilsek,biliçli ve kültürlü yetiştirebilsek (haklı gerekçeler hariç,vatan namus,hak hukuk tecavüzleri hariç)böyle basit meseleler yüzünden ne katil olmaya ve ne de ölmeye değmeyeceğini kavratabilirsek daha iyi olmaz mi?

Kendi başımdan geçen basit bir örnek vermek istiyorum;
Akşam olmuş iş yerimizden evimize gitmek için aracımıza binip hareket ettik,bir araç bizi geçerken adeta teğet geçti ve sağa kaçmasak araca sürtecek,doğal olarak braderim kornaya bastı ve adam anında önümüze kırıp durdu ve efelenmeye başladı,biz mecburen alttan alarak,şerrinden zor kurtulduk.

 


Dedim yahu bu adamı hiç tanımayız ve büyük ihtimalle bundan sonra da ömür boyu hiç karşılaşmayacağız (öyle de oldu) neden böyle bir durum karşısında ölelim,öldürelim ki?Sonra o bindi aracına gitti, (Cehennemin dibine kadar yolu var☺️☺️☺️) biz bindik evimize gittik.

Şu üç tavsiyeyi asla unutmayalım;
Sabır sabır sabır.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI