Bugun...


İdris İlcan

facebook-paylas
İSLAM FARKLILIKTIR, DARWİNİZM SAÇMALIKTIR…
Tarih: 04-05-2020 17:09:00 Güncelleme: 04-05-2020 17:09:00


“Yahudiler, ‘Üzeyir Allah’ın oğlu.’ dediler, Hıristiyanlar da ‘Mesih Allah’ın oğlu.’, dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar.

 

Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!” (Tevbe, 9/30) Bu ayette anlatılan durumlar günümüzdeki Yahudi ve Hıristiyan inancına sahip milyonlarca kişi tarafından hala inanılmakta hala bu anlayış sürdürülmektedir. İslam inancına sahip salih bir Müslüman ne bir kişiyi, ne bir peygamberi ne de hiçbir mahlukatı Allah’ın oğlu veya kızı gibi görmemiştir, göstermemiştir. Bizim farklılıklarımızdan biri de buradan gelmektedir. Bizim başka alemlerle farkımızdır.7 büyük günahlardan birisi olan şirk günahına hiçbir salih Müslüman düşmemiştir. Bu durum yani Allah’ın bir oğlu varmış gibi olan anlayış İslam dini hariç hemen hemen tüm dinlerde vardır .

 

İslam dininin özel olması da bu hataya ve mantıksızlığa hiçbir salih Müslümanın düşmemesinden kaynaklanır. Ayrıca bozulmadan günümüze kadar gelmiş tek bir kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’dir. Haşa Allah’ı bir kalıba sokmak yarattığı herhangi bir benzetmeye duçar olur bu da çok kötü bir hataya ve günaha düşmektir. Allah hiçbir şeye benzemez, ne doğrulmuştur ne de doğurmuştur. Nasıl ki bir mimar yaptığı eve benzemiyorsa Allah’ta yarattığı hiçbir mahlukata yani bir insana, hayvana veya bitkiye benzemez .Allah’ın varlığını somutlaştırcam diye derken Allah’ı bir kalıba oturtmak büyük bir günahtır ve mantıksız bir anlayıştır.

 

DARWİNİZM SAÇMALIĞI…

 

Darwinizm, materyalizm, realizm gibi anlayışa sahip kişilerde sanki Allah yokmuş gibi her şeyin kendiliğinden meydana geldiğini savunmaktadır. Şu an yanınızda bir bardak olduğunu düşünelim. Nasıl ki o bardağın yanınızda olmasında bir elin dokunuş yaparak yanınızda olmasını sağlamışsa kainatında bir elin dokunuş yapmadan kendiliğinden oluştuğunu düşünmek saçma değil mi? Bir usta olmadan küçücük bir iğine meydana gelmezken sizce bir yaratıcı olmadan koskaca kainat hem de bir nizama göre yaratılmış kainat nasıl bir an da oluşuversin?  Darwinizmin bir çok yanlışı vardır bunlardan birisi de insanların maymunlardan geldiğini savunmaktadır. Maymunun genetiğinin %99’unun insana benzediğini öne sürerek , bu savını yaymaya çalışmıştır.

 

Dünyada %100’ünü karşılamayan hiçbir şey aynısının tıpkısını karşılamaz ve %1’lik dilim çok önemlidir. Madem ; bir maymundan insan meydana gelmekte insanlar neden ilişkiye girip birbirleriyle üremeyi tercih ediyorlar? Herkes o zaman cinsel ihtiyaçlarından vazgeçsinler , maymunlardan insanlar gelmesini beklesinler bu da bir saçmalıktır. Bu teoriyi öne süren Darwin bile bir anne ve bir babadan gelmektedir. Kimse demiyor ki Darwin maymundan gelmiştir diye. İnsan düşünen bir varlıktır. Hayvanlardan ayıran en büyük farklılıklarından birisi düşünmesidir. O zaman her hayvan düşünerek günümüze kadar gelmesi lazım ki gördüğümüz üzere böyle bir hayvan olmamıştır olmayacaktır da…

 

HZ.İSA MUCİZESİ..

 

Hz. İsa’nın babasız  nasıl dünyaya geldiği ile ilgili bir çok soru sorulmuş ve tezler ortaya atılmıştır. Dolly isimli bir koyunu herkes duymuştur. Klonlanmış bu koyun 6 yaşına kadar yaşamıştır. Nükleer transfer süreci kullanılarak yetişkin somatik bir hücreden klonlanan bu koyun nasıl ki hiçbir anne ya da babadan yani erkek veya dişi bir koyunun cinsel ilişkisi olmadan dünyaya geldiyse Allah’ın bir emriyle de babasız şekilde dünyaya Hz. İsa dünyaya gelmiştir ve bunda da şaşılacak bir durum yoktur, Allah’ın mucizedir. Allah’ın mucizeleri saymakla bitmez bu örnek, bunlardan sadece birsidir.

 

Allah’ın mucizelerini şu an ki bilim adamları farklı buluşlar sergileyerek olabilirliğini  bilimsel olarak kanıtlamaktadır. Zaten klonlama teknolojisi de ‘Hz. İsa nasıl dünyaya gelmiştir’ sorusundan yola çıkılarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Kur’an-ı Kerim’i bilim adamları kanıtlamaya devam edecekler bunda kimsenin şüphesi olmasın…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI