Bugun...


İdris İlcan

facebook-paylas
Kıyametin Ayak Sesleri
Tarih: 28-05-2020 23:17:00 Güncelleme: 28-05-2020 23:17:00


“Siz ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları müttefik edinmeyin! Onlar birbirlerinin müttefikidir. Sizden her kim onları müttefik edinirse, o onlardan olur. Şüphesiz Allah zulme gömülmüş bir topluma rehberliğini bahşetmez.”

 

MAİDE Suresi 51.ayetindeki Yahudilerle ,Hristiyanlar hakında söylenen MÜTTEFİKLİK konusu gerçektende GÜNÜMÜZDE vardır…Kur’an-ı Kerim hem geçmişten hem gelecekten haber veren bir kitaptır…Evanjelist grubu özünde Hristiyan olmasına rağmen Tevrat’ta okumaktalar Yahudileri ebedi dost kabul etmektedirler. A.B.D.’deki en etkili olan bu evanjelist tarikatı Dünyadaki Müslümanlara en büyük düşman gruplardan birisidir.

 

Lakin Yahudiler söz konusu olunca akan sular durmaktadır.Hatta bu evanjelist tarikatının Suriye Savaşının başlamasında büyük bir payı olduğu söylenmektedir.Suriye’de şu an bulunan Hristiyan ve Yahudi gruplar evanjelist tarikatıyla iletişim halinde olup bu tarikatın sapıkça bir anlayışı da vardır.

 

O da dünyada kötülüklerin arttığında KIYAMETİN kopacağına inanmaktadırlar.Müslüman tarihinin en büyük kanlı savaşı şu an Suriye’de olmaktadır.Peygamberimiz de hadisi şeriflerinde Suriye’yi işaret etmiştir.Sahih Hadisi Şeriflerden bazıları şunlardır;

 

1-Abdullah bin Amr bin el-Âs (r.a) şöyle rivayet etmiştir: Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:

 

“Kitabın direğinin yastığımın altından çekildiğini görür gibi oldum. Gözümle onu takip edince onun yükselen bir nur olduğunu, onun Şam’a bırakıldığını gördüm. Dikkat edin şüphesiz iman –fitneler meydana geleceğinde- Şam’da olacaktır.”

 

(Hakim’in rivayeti esas alınmıştır. Taberani)

 

 

2-“Şam helak olduğunda artık ümmetimde hayır kalmamış demektir. Ümmetimden bir taife (kıyamet gününe kadar) hak üzere


Deccal’le savaşmaya devam edecektir.”

 

3- Abdullah bin Amr, babasından (r.a) şöyle rivayet etmiştir. Rasulullah (s.a.v):

 

-Kıyametten önce Hadramevt’ten veya Hadramevt tarafından bir ateş çıkacak ve insanları etrafında toplayacaktır. Ashab:


-Ey Allah’ın Rasulü! (O zaman) bize ne yapmamızı emredersin? Diye sordular. Rasulullah (s.a.v) da:
-Şam’a gidin, buyurdu.

 

(Tirmizi’nin rivayet esas alınmıştır. Müslim,
Ahmed, İbni Hibban, Abdurrezzak, Ebu Ya’la)

 

4-Nevvas bin Sem’an (r.a) şöyle rivayet etmiştir: Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:


“…Meryem oğlu İsa, Dımeşk’in (Şam) doğusunda bulunan beyaz minarenin yanına inecektir..”
(Ebu Davud’un rivayeti esas alınmıştır. Müslim, İbni Mace, Nesai, Ahmed, Hakim, İbni Hibban)

5-Avf bin Malik el-Eşcai’nin şöyle dediğini işittim:

 

Tebük gazvesinde Rasulullah (s.a.v)’ın yanına geldim. Kendisi deriden bir çadır içindeydi. Bana:

 

-Ey Avf! Kıyametten önce şu altı şeyi say: Benim ölümüm, sonra Beyt-i Makdis’in fethi, sonra koyunların ani ölümlerine sebep olan bir hastalık gibi aranızda hızla yayılan ölümler, sonra aranızda malın –birinize yüz dinar verilse öfkeleneceği kadar- çoğalması, sonra Arapların evlerinden girmedik hiçbir ev bırakmayan bir fitne, sonra sizlerle sarı oğulları arasında yapılacak ve onlar tarafından (her bir sancak altında) on iki bin kişinin bulunacağı seksen sancak altında üzerinize gelip bozacakları bir antlaşma, buyurdu.

 

Bu hadisi şeriflerde en dikkat çekeni “Şam helak olduğunda artık ümmetimde hayır kalmamış demektir. Ümmetimden bir taife (kıyamet gününe kadar) hak üzere


Deccal’le savaşmaya devam edecektir.” şeklindeki aktarılan hadisi şeriftir.Gerçektende Suriye helak olmuştur çoğu kişide Müslümanların hayırsızlığından şikayet etmektedir.

 

Sonuç olarak hem Kur’an-ı Kerim’in Maide Suresindeki 51.ayet hem de sahih hadisi şerifteki Suriye ‘nin helak olması ve müslümanların birbirinden şikayet etme durumu günümüzde gerçekleşmiştir.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI