Bugun...


İdris İlcan

facebook-paylas
AÇLIK PANDEMİSİNE NEDEN SESSİZ KALINIYOR!
Tarih: 10-08-2020 23:41:00 Güncelleme: 10-08-2020 23:41:00


5-6 kişi dünyanın tüm servetlerinin %50’sine sahip. Dünyanın %40’ı, yani 3 milyar insan, dünya kaynaklarının sadece %2’si ile yaşıyor. Dünyanın servetlerini 5-6 kişi yönetirken şimdiye kadar çözüm bulmadıkları ben bilerek çözüm bulmadıklarını düşünüyorum açlıkla mücadeleye servetlerinin yüzde kaçını ayırmaktadırlar?

 

Dünyada bildiğiniz üzere korona pandemisi baş gösterdi ya peki açlık pandemisi? Yemen’de ,Afrika’da , Mynmar’da, Suriye’de yıllardır var olan  çeşitli hastalıklara ve ölüme yol açan bu açlık pandemisine dünya özellikle bu 5-6 kişi ne zaman ses verecek? Bu insanları dünya ne zaman görecek?

 

Dünyada her gün yaklaşık 25 bin kişinin açlığa bağlı olarak hayatını kaybettiğini belirtiliyor…Birleşmiş Milletler’e göre, dünyada 821 milyon kişi, yani yeryüzünde yaşayan 9 kişiden birisi açlık sıkıntısı çekiyor. Yeryüzünde açlıktan her 5 ila 10 saniyede bir çocuk ölüyor…Bu rakamlar ortadayken korona pandemisi kadar açlık pandemisi ne kadar gündeme geldi? Zengin ülkelerin her yıl 750 milyar dolar gıda israfı biliniyorken mesele kendilerine gelince nasıl da dünyayı ayağa kaldırıyorlar… Korona bunun en bariz örneği…

 

Korona pandemisi zengin- fakir ayrımı yapmadan insanları yok edebilmektedir…Yıllardır Korona pandemisi kadar insanların ölümüne sebep olan AÇLIK Pandemisi Korona pandemisinin binde biri kadar gündeme gelmemiştir…Açlık pandemisi bulaşıcı değildir, zenginleri etkilememektedir…Dünyada zenginleri etkilemeyen hiçbir PANDEMİ Medyada yerini bulmaz…Allah adildir…İnsanları imtihan eder DERS çıkarması için musibetlerini gönderir…Dünya ZENGİNLERİ için bu SÜREÇ fırsattır…

 

Ders alabiline…Müslüman zenginlerin de artık İslam’ın 5 şartından biri olan zekat farzını yerine getirmesi gerekiyor. ZEKATLARINI bugüne kadar vermeyenler, birikmiş zekatlarıyla birlikte AÇLIK PANDEMİSİNE artık çözüm üretmelidirler. Eğer bundan ders almayıp BENCİLLİKLERİNDE ISRAR ederlerse daha büyük MUSİBETLERE dünya gebedir…Bir an önce Açlıkla mücadele süreci başlatılmalıdır.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI