Bugun...


İsmail Ögeday


Facebookta Paylaş

Afyon'a birisi başkan olacak
Tarih: 19-01-2019 22:45:00 Güncelleme: 19-01-2019 22:45:00


Afyonkarahisar’da geçtiğimiz haftalarda, yaklaşık 25 bin kişiyle telefonla sorulu ve cevaplı bir anket yapıldığı bilgisine ulaştık.

 

Tabi yapılan anket çalışması, mahalli idareler yerel seçimlerine yönelik olduğu için, Afyonkarahisar’da oyunuzu kime vereceksiniz?, kimi Belediye Başkanı olarak görmek istiyorsunuz ? Gibi bir kaç soru ile yapılan bir  anket bu. Toplamda 25 bin kişi ile yapılan anketin sonucuna gelince, yüzde 38 civarında oyumu Milliyetçi Hareket Partisine vereceğim,  yüzde 34 civarındaki kişi oyumu Ak Partiye vereceğim, geriye kalanların tamamı yani yüzde 28 i de oyumu İyi Partiye vereceğim cevabını vermiş.

 

Bu da demek oluyor ki yapılan telefonlu anketten Fatih Çetinkaya birinci, Mehmet Zeybek ikinci, Mahmut Koçak ise üçüncü çıkmış anlamına geliyor. Bunu biz söylemiyoruz edindiğimiz bilgiler bu yönde. Tabi bu seçimlerde anketlerin etkisi yada tahmini nasıl olur?, Hakikaten doğru tahminmidir?, Seçim sonuçlarını belirler mi? Orasını biz bilemeyiz.

 

Bildiğimiz tek bir şey var, oda bu seçimlerde başkanı belirleyecek olan halkın oyları. Çok sayıda seçmen daha şimdiden oy vereceği adayın kazanacağını iddia etsede, elbette bu seçimlerden bir kişi galip ve Başkan olarak, çıkacak. Seçmenlere bakılırsa kimse yoğurdum ekşi demiyor. Diğer yandan bu seçimlerde muhtar adaylığına da bayağı ilgi yoğun neredeyse bir mahalleden onlarca kişi muhtarlığa aday.

 

Bunun da tabi haklı sebebleri var muhtarlık maaşının artması, ssk larının yatması adına ne derseniz deyin, muhtarlık seçimleri de çok çekişmeli gececeğe benziyor. Türkiye’nin farklı illerinde sizlerde duyuyorsunuzdur,muhtarlık seçimleri uğruna birbirini öldüren, vuran, etrafına zarar veren neler neler aman, Allah muhafaza bu tür olaylara kesinlikle mahal vermeyelim.

 

Diğer bir konu, bazı mevcut Belediye Başkanları yeniden partisinden aday gösterilmedi. Bunlar arasında hakikaten emek harcayanlarda var, Partisi gözünde, iş yapmayanlarda var, kendisi aday çıkmayacağını beyan ederek aday olmayanlar da var. Hatta ve hatta üç dönem kuralına takılanlar bile var. Peki aday gösterilmeyenler ne yapıyor ? Onlar da başka partilerden seçime hazırlanıyor. Sonuçta Demokratik bir ortamda olması gereken de bu elbet, bazı işleri tadında bırakmakta da fayda var, ama siyaset öylesine acayip bir etken ki bulaşan kolay kolay bırakamıyor.

 

Mücadeleci olmak elbette güzel şey fakat bir şeylerde olmuyorsa, aslına bakarsanız zorlamanın anlamı yok, derler ya hani o hesap. Ama nasipte de varsa o mutlaka gelip bir gün sizi bulur. Sevgi ile kalın.....

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI