Bugun...


İsmail Ögeday


Facebookta Paylaş

Zihniyete bak sen
Tarih: 05-05-2019 21:36:00 Güncelleme: 06-05-2019 00:35:00


Değerli okurlar öncelikle Ramazan ayınızı en kalbi duygularımla kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.

 

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde, gazetecilik yaptığını zanneden ve köşesinde Dinar’ın başka gazeteciye ihtiyacı yok diyen, yaşını ve başını almış yani tabir yerinde ise, hani derler ya ununu elemiş eleğini asmış hesabı, arkadaş kalkmış bir köşe yazmış.

 

Dinar’ın başka gazetelere ihtiyacı yok demiş, her horoz kendi küllüğünde ötsün demiş. Demiş ama bu arkadaş basını sadece gazeteden ibaret sanıyor. Basın denilince akla radyo, televizyon, gazete, dergi ve internet medyası gelir öncelikle bunu kendisine hatırlatmak isterim.

 

Dinarda resmi ilan alan iki gazete dışında, beyefendi tüm basını yok saymış. Zaten o bahsettiği iki gazete bu gün sırf Devlet bize resmi ilan veriyor diye ne suya, ne de sabuna dokunuyor. Yani aman bizim resmi ilanımız kesilmesinde biz havadan ve sudan haberlerle gazetecilik yapalım havasındalar.

 

Peki Allah rızası için bu mu gazetecilik ? Gazeteci bir defa hayata eleştirisel bakmak zorundadır. Zaten Dinar küçük bir yer eğer bu zihniyetle ve bu arkadaşın söylediği gibi hareket ederlerse, bu gidişle daha da küçülmeye ve gelişmemeye mahkum olur. Dinar’da iki adet resmi ilan alan gazete var, vallahi ne yalan söyleyeyim ben sadece birinin ismini duydum gerçi o gazetelerin ha varlığı ha yokluğu. Hoş hiç bir yer de de görmüşlüğüm yok hani, kimin haberi var ?

 

Siz Dinar’ı sadece Dinarlılara mı tanıtacaksınız ? Sorarım size ey Dinarlılar. Arkadaşın söylediği gibiyse o zaman ulusal gazetelere de ihtiyaç yok öylemi ? Her horoz kendi çöplüğünde eşinsin, Dinar'da yaşanan olaylara vakalara biz kulak tıkayalım o zaman, görmeyelim, yazmayalım, hatta yok sayalım ha ne dersin sayın köşe yazarı ? Ya Allah aşkına sen bu kafayı bu aklı nerde kullandın da bu zihniyetle hareket ediyorsun? Anlamış değilim yada birileri sana gaz  mı veriyor? Onuda bilmiyorum ama, sen bu kafa ve akılla fazla yaşamazsın.

 

Bizim buralarada dışardan çok sayıda gazeteci ve yazar geliyor o zaman bizde onlara diyelim kardeşim her horoz kendi çöplüğünde eşinsin buralar bizim gelmeyin burayla ilgili haber yazmayın, buranın gazetecileri buraya yeter. Bak kardeşim gazetecilik bu değildir.

 

Dinar Afyonkarahisar’ın bir ilçesi ise bizim, başta ben kendi adıma konuşayım Afyonkarahisar’ın her karışına da giderim, haberimi yaparım, milletin işi gücü yokta sana mı soracak ? Kime haber yaptıracağını yada yaptırmayacağını. O zaman Dinar kaymakamlığı , Dinar Belediyesi yada her hangi bir resmi kurumu bunca zaman boşa haber servisi yapmış buradaki gazetelere haber sitelerine değil mi?

 

Ne yapacak Dinardaki iki gazete, Dinar’ı gök yüzüne mi çıkaracak ? Gazeteci global ve evrensel düşünür senin gibi at gözlüğü ile bakmaz, biz bir gazeteci olarak hep demişizdir keşke Afyonkarahisar hep ulusal basında yer alsa tarihi ile, kültürü ile, kaplıcaları ile, coğrafi konumu ile sen kalk bir Dinar’lı olarak, başka gazeteciye ihtiyaç yok de sen bu aklı nerden alıyorsun?

 

Daha düne kadar Başkan Acar’ı yere göğe sığdıramıyordun, şimdi ise Nihat başkanı övüyorsun yani rüzgar nereden eserse oraya dönüyorsun. Sen en iyisi işine gücüne bak Dinar bürokratı, kiminle ne zaman çalışacağını da iyi bilir tasası sana düşmesin. Zaten senin gibi zihniyete sahip olanlar yüzünden Dinar hak ettiği yerde değil, bırakta Dinar’ın ismi her platformda büyüyüp gelişmesi açısından yer alsın.

 

Sende suya ve sabuna, o bahsettiğin iki gazete gibi dokunma sana son bir söz eleştirinin olmadığı yerde hizmet kalitesi olmaz bunu da unutma.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI