Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Gökyüzünden gelen gizemli ses
Tarih: 30-04-2020 02:41:00 Güncelleme: 30-04-2020 02:41:00


Günümüzde, son zamanlarda gök yüzünden gelen gizemli bir sesin olduğu, kulaktan kulağa yayılıyor. Çok sayıda dünya ülkesinde duyulan bu gizemli sesin, gökyüzünden geldiği söyleniyor. Bu konuda kimileri bir kargo uçağının çıkardığı bir ses diyor ama bu ses çok sayıda dünya ülkesinde, aynı gün duyulan bir ses.

 

Yani bir kargo uçağının sesi bu kadar geniş bir coğrafyada mümkün değil duyulmaz, gece yarısı uğultulu bir şekilde bu  sesi duyan çok sayıda kişi, bu gizemli sesin ne olduğunu bir türlü idrak edemedi. Fakat bu konuda, bu sesin gök yüzünden geldiğini çok sayıda uzman doğruluyor. Acaba bu gizemli ses ne? Bir rivayete göre, Peygamber Efendimiz, (SAV) Ramazan ayının ilk günü Cuma gününe denk gelen günün bir gece vaktinde, gök yüzünden iki sesin geleceğini bildirir. Birincisinde, bu sesi insanlar duyduğunda, evlerinden çıkmasınlar ve secdeye kapansınlar diyerek rivayet edilir.

 

İkinci sesi ise, çok kaale almasınlar. Alimlerden bazıları bu sesin şu ana kadar görevini yerine getirmeyen, henüz görevi tevdi edilmeyen, sadece bahar aylarında ağaçların yeniden uyanmasında önemli bir rol oynayan, dört büyük melekten birisi olan, İsrafil Aleyhisselamın sur’a üflediğini ifade ediyor. Kıyamet günü gelip çattığında, İsrafil Aleyhisselam’ın sur’a üfleyeceğini çoğumuz biliyoruz.Üç defa sur’a üfleyeceği rivayet ediliyor. İşte bazı alimler bu sesin gökyüzünden geldiğini ve İsrafil Aleyhisselam’ın sura üflediğini söylüyorlar. Acaba İsrafil Aleyhisselam sur’a gerçekten üfledi mi? 

 

Üflediyse kalan üfleme sayısı iki değil mi? O zaman. Ama bu gökyüzündeki gizemli sesin yaklaşık bir kaç aydır geldiğini söyleyenler de var fakat, henüz sesin kaynağının neden olduğu bilinmiyor. Bazı bilim adamları bu sesin İstanbul’da yaşanan 4.1 şiddetindeki depremin hemen ardından olduğunu söylese de, çok sayıda kişi de, bu sesi deprem olmadan önce de duyduğunu iddia etmişti. Bilim adamları bu sesi, depremlerin ardından yaşanan, sismik dalganın büyüyerek gökyüzünde, muazzam bir şiddette bu seslere yol açtığını ifade ediyor. Bu olay 2020 yılının Mart ayında meydana gelmişti.

 

Evet bu sesi bende bir seferinde duydum sanki böyle gece gökyüzünde uçan bir keşif uçağının sesi gibi geldi ilk etapta, ardından birden bire aynı anda köpekler havlamaya başladı. O gece acayip derecede vücudumda bir halsizlik ve baş ağrısı hissettim, inanın uyuyamadım uykum kaçtı. Gökyüzünden gelen bu ses, bir nevi insanlara bir uyarı mı? Bilinmez ama bu gizemli sesin kaynağını ya da sebebini tek bilen biri var o da, bize sonsuz lütfunu esirgemeden veren Yüce Rabbimiz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI