Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Hastane mi, kasaphane mi ?
Tarih: 12-10-2020 00:43:00 Güncelleme: 12-10-2020 00:43:00


Afyonkarahisar’da bir kaç tane özel hastane var.

Fakat içlerinde biri varki, düşman başına desek yeri var. Söz konusu bu hastanenin ortakları ya da sahibinin gözünü para hırsı bürüdüğü için, hastane değil resmen kasaphane gibi çalışıyor. Burayla ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz.

 

Yok benim babamı kasap gibi doğrayıpta ölümüne sebeb oldu diyenler, ameliyat gerekmeyecek hastayı ameliyata alıyorlar diyenler, normal hasta yatanları bile ameliyat yapmış gibi gösteriyor diyenler, uyuşturucu hap satıyorlar diyenler, çocuğu olmayanlara bebek satışı bile yapıyor diyenler, hastanın taburcu aşamasına geldiğinde olmayacak masraf çıkarıyor diyenler, diyenler diyenler.

 

Ardı arkası kesilmiyor. Aslına bakarsanız hastanenin suçu yok. Biliyormusunuz suç sadece orayı bu şekilde yöneten zihniyette. Be kardeşim siz ne zaman akıllanacaksınız ? Ne zaman doyum noktasına ulaşacaksınız ? Be Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar. Allah kimseyi sizin elinize düşürmesin. Bu tavırlarınız yüzünden adınız kasaphaneye çıkmış hala akıllanmıyorsunuz. Aman ha paranız yoksa o hastaneye Allah sizi düşürmesin. Eğer düşerseniz vay halinize. Ya insan canı bu kadar ucuz mu? Yaptığınız yanlış uygulamalar yüzünden onca insanın canını yaktınız. Bizler basın mensubu olarak, halkın sesi olduğumuz zaman da hoplayıp zıplıyorsunuz.

 

Sizin pisliklerinizi alkışlamak zorundamıyız ? görmezden gelmek zorundamıyız ?Kime ne faydanız oldu? Kimse sizin yanlışlarınızı söylemesin mi? Ak kaşık mısınız kardeşim siz ? Doktorunuz uyuşturucu satar, hemşireleriniz afedersiniz fuhuş yapar, eczacınız liykra satar,  liykra dedim de yaklaşık 15 gün önce bu bahsi geçen doktor ile birlikte 7 kişi göz altına alındı. Doktor kim mi? Neyse isim verince, yada şu hastanede çalışan doktor deyince alışkanlık yapmış arkadaşlar soluğu savcının yanında alıyorlar.

 

Yalan mı kardeşim sizin hastaninizde çalışan doktor değil mi bu? Neyse o hastane kendini çok iyi biliyor.Bizlerinde gözü bu hastanenin üzerinde. Bence bu hastanenin çok sıkı şekilde takip edilmesi lazım. Ben buradan kamu vicdanını gözeten bir gazeteci olarak, vatandaşın konuşan dili, gören gözü, duyan kulağı olarak buradan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya sesleniyorum.

 

Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e sesleniyorum, İl Sağlık Müdürümüz Serhat Korkmaz’a sesleniyorum, bu hastaneye bir yaptırımınız olacak mı? Yoksa bunlar yan gelip aynı haltları bir daha mı yiyecekler. Birde şu doktorların bağlı bulunduğu bir oda vardı, onu da yazacaktım sesleniyorum diye ama, vaz geçtim o oda uyusun zaten, Afyon'da o odanın esamesi bile okunmuyor, hangi amaca hizmet etmek için kurulmuş ki anlamış değiliz demekki bu işlerde sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Böyle sessiz kalmayla, görevlerini yerine getirdiklerini sanıyorlar sa yanılıyorlar. En güzeli odanın kapısına kilidi vursunlar, böyle daha yararlı olur nasılsa bir iş yaptıkları yok.  Ha bu arada bu dile getirdiğimiz konular, sadece bizim duyduklarımız, daha duymadığımız neler var neler. Mesela sırf Devletten bıçak parası almak için gereksiz yere yapılan ameliyatlar, anjiyolar, cerrahi müdahaleler. Kesmeyi çok seviyorsanız gidin kasaplık yapın kardeşim.

 

Allah gözünüzü doyursun. Aslında saygım size değil dua edin, orada bir çok ekmek yiyen insanlar var, sırf onları düşündüğümden yazımı bu şekilde yazdım. Yoksa biz kalemimizi kimseden sakınmayız. Ha bu arada ben bu yazıyı yazarak, diğer işini düzgün yapan hastaneleri de, töhmet aldında bıraktığımı çok iyi biliyorum, onlar merak etmesin yazıda bahsi geçen hastane kendini çok iyi biliyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI