Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Yunanfistan
Tarih: 27-08-2020 17:17:00 Güncelleme: 27-08-2020 17:21:00


Ne zaman ülkemizin menfaatleri ön plana çıksa dış güçler hemen sazan gibi zıplayarak, ülkenin ilerlemesini önlemek adına çeşitli girişimlerde bulunuyorlar.

 

Bu ülkelerin bir tanesi de Yunan fistan  yani Yunanistan.

 

Yunanfistan bence bir an önce aklını başına almalı diyorum, Avrupa ülkelerini arkasına alarak, güya Türkiye Cumhuriyeti Devletine göz dağı vermeye kalkıyor. Buna inanın kargalar bile güler bi defa Yunanfistan denilen, o minik ülkenin ak denizde ve orta doğuda kesinlikle söz hakkı yok.

 

Bırakın söz hakkı olmasını Akdenize kıyısı bile olmayan bir ülke. Buna rağmen kaniş köpekleri gibi hev hev hev yapıp duruyor. Bizler ise hükumet olarak, sabırla hareket ediyoruz. Bence artık sabır etmekte bir yere kadar. Hani bizde bir atasözü vardır derler ya “ayranı yok içmeye atla gider çeşmeye” Hesabı. İnanın bana yazdığım bu köşede bildiğim tüm küfür ve hakaretleri sıralayasım geliyor bir ton dolusu ve ağız dolusu hakaret edesim geliyor ama, edebim beni engellediği için sadece hoşt köpek demekle yetiniyorum.

 

Sen kimsin Be Yunan bozuntusu sen bizim ülkemizi yüz yıl önceki Türkiye mi sandın ? Aklını başına al yoksa senin o olmayan aklını da biz almayalım. Türkiye Doğu Ak denizde petrol arıyormuş sana ne ? Türkiye Orta Doğu da  Ak denizde kendi kara sularında gaz arıyormuş sana ne ?  Sen niye rahatsız oluyorsun ? Sizin gibi ülkelerden bırakın dost olmayı bizim komşuluğumuzu bile hak etmiyorsunuz.

 

Neymiş efendim Yunanfistan kendi karasularındaki deniz mili seviyesini 6 deniz milinden 12 deniz miline çıkaracak mış.  Mış mışta mış mış hadi çıkarda görelim. Bizim sabrımızı fazla sınama bu işler senin isteğinle olmuyor Yunan fistan o yüzden sen var git önce kendi iç meselelerini hallet ekonominiz kötü diye çakallık yapmanın da alemi yok. Bizler de buradan devletimizin haklı olduğu konularda millet olarak, sonuna kadar arkasındayız bunu bilin.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI