Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Afyonkarahisar çok şanslı
Tarih: 26-09-2020 00:08:00 Güncelleme: 26-09-2020 00:25:00


Son Yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar’a Vali Olarak atanan Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da 3 aydır Valilik yapıyor.

 

Bu zaman kadar da maşallah, nazar değmesin gayet başarılı. Daha gelir gelmez Afyonkarahisar’a büyük bir ilgi ve sempati duyan Vali Çiçek, Hızlı bir şekilde göreve başladı. Genç olmasının verdiği avantaj ile, hemen hemen Afyonkarahisar’da ayak basmadığı yer kalmadı desek yeri var.

 

Vali Çiçek, hakikaten Afyonkarahisar için büyük bir şans, nedenini siz sormadan biz söyleyelim çünkü, bu zamana kadar gelen, geçen onca Vali oldu, hiç biri de Frig Vadisi konusunda kılını dahi kıpırdatmadı. Ben de bir tarih ve doğa sever olarak, Vali Gökmen Çiçeği sonuna kadar bu konuda destekliyorum.

 

Antik Çağ'da Orta Anadolu'da yaşamış bir halk. Hititlerin MÖ 1200 yılında yıkılmasının ardından, Orta Anadoluya boğazlar yoluyla gelen, Frig medeniyeti önemli bir yer teşkil etmekte. O nedenle Afyonkarahisar sınırları içerisinde bulunan, büyük çoğunluğu Afyonkarahisar sınırlarında olan, Frig vadisi 500 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor.

 

Bir ucu Eskişehir’e, dayanan, diğer taraftan Ankara ve Kütahya sınırlarına kadar uzanan bu vadi, çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış, bakir ve korunması gereken bir yer, bu zamana kadar sahip çıkılmadığı için, bazı yerlerinde içler acısı bir tahribatla karşılaşılabiliyor.

 

Vali Gökmen Çiçek işte bu noktada, buranın korunması ve daha ileriki nesillere, daha iyi bir şekilde aktarılması açısından burada güzel bir projeyi kısa zamanda hayata geçirecek. Bu konuda kendisine minnetterız. Aslına bakarsanız, buralar daha tam anlamıyla, insanlara tanıtılmış ya da anlatılmış değil, bizim en büyük eksikliğimiz işte bu.

 

Bizler İnternet Habercileri Derneği olarak, gecen yıl tam bu zamanlarda oraya bir gezi düzenledik. Yaklaşık 30 gazeteci, elimizden geldiği kadar, burayı tanıtma amacıyla farklı haberler yayınladık. Bu arada İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Tanır olsun, Müze Müdürümüz Mevlüt Üyümez olsun ve Döğer Belediye Başkanımız Mehmet Demirel olsun bizlere bu konuda destek olmuşlardı .

 

Onlara da canı gönülden teşekkür ediyorum. Tabi bu haberler ve tanıtım yeterlimi ? Değil elbet buraları her fırsatta dile getirmeliyiz. Afyonkarahisar’ın tanımı açısından, turizm açısından bu çok önemli, Afyonkarahisar Cumhurbaşkanımızın desteklediği Motokros Şampiyonası ile Sporun Başkenti olsun diyoruz, Gastronomi konusunda Türkiye üçüncüsüyüz diyoruz, Termal Turizm konusunda kışın en çok tercih edilen kaplıcalarımız var, Mermerimiz var, buna birde tarih ve turizmi eklersek, dahada harika olacak.

 

Yani işin özü Sayın Valimiz Afyonkarahisar için, gerçekten büyük bir şans genç, dinamik, çözüm odaklı inşallah onunla birlikte, Afyonkarahisar bir tık daha ileriye sıçrayış yapar sevgiyle kalın.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI