Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Neden kıyamet kopartılmaya çalışılıyor ?
Tarih: 15-11-2020 17:38:00 Güncelleme: 15-11-2020 17:42:00


Korona Vüris yaklaşık bir yıl önce Çin’in Vuhan kentinte sözde ortaya çıktı.

 

Daha o zamanlar, vaka sayısı 2 bin bile değilken, dünyaya tam anlamıyla yayılmamışken, insanlar sözde titreyerek, sokakta düşüp ölüyorlardı. Hatta bunlarla ilgili olarak, çok sayıda videolar bile paylaşıldı. Şimdi bakıyoruz da ne hikmetse Çin’de maske takan bile yok. Hatta partiler, eğlenceler yapıyorlar. Çok ilginç değil mi sizce de Dünyada 200 ülkede maske takılmadığı söyleniyor. Her ne hikmetse maske bizim ülkemizde, hala takılıyor.

 

Maske bile çözüm değil normalde insanlar maske taktığında, nefes alıp verirken dışarıya saldığı karbondioksiti o pis havayı tekrar ciğerlerine alıyor. Bu durum sa insan beynindeki hücrelerin zayıflamasına , baş ağrısına ve çeşitli sıkıntılara neden oluyor. Normalde maske takılmadan alınan temiz hava ciğerlere ve beyne gönderilen temiz oksijen gibisi var mı Allah aşkına. Dağda oksijenin bol olduğu bir ortamda çobanlık yapan çobana bile maske takması gerektiği söylenirken, ben bizzat bu duruma son derece şaşkınım. Öyle ya orada insan kalabalığı yok kimseler yok, temiz hava ve oksijen ne alaka değil mi?

 

Virüs’ün tükürük yoluyla bulaştığı, havada asılı kaldığı gibi çok sayıda iddia var ortalıkta dolaşan fakat kanıta gelince ortalıkta bununla ilgili olarak tek bir görüntü ve kanıt yok. Bu bir nevi insanları korkutmak, moralmen çökertmek, pisikolojilerini bozmak üzere başka güçler tarafından kurgulanmış bir senaryo gibi geliyor bize. Test yapılıyor sözde testi pozitif çıkıpta, çok sayıda hap yutturulan kişiler her ne hikmetse 3 gün içerisinde kalp krizinden dolayı hayatını kaybediyor. Hastanaye giden testi pozitif çıkan sapasağlam söz de hastaların bile ölüsü çıkıyor.

 

Acaba birileri insanlar üzerinde bir deney mi yapıyor ?. Amaç ne ? İnsanları zorla hasta mı edecekler yoksa bilmeden ? Adam pozitif çıkıyor eşine ve çocuklarına ne hikmetse bulaştırmıyor bulaştırmadığı halde diğer aile bireylerini de eve hapsediyorlar. Meydanlarda kimse yok, kalabalık yok buna rağmen maske taktırıyorlar . Korona virüs’ün bitip yada bitmeyeceği hakkında kimsenin bir bilgisi yok. Bitse bile deniyor sürekli kontrollü yeni sosyal hayat diye diye insanları iyiden iyiye bunaltıyorlar. Yarasa denilen hayvandan insana geçtiği söyleniyor sözde, peki bu yarasa neden bu virüsü kendi ırkına bulaştırmıyor da sadece insanlara mı bulaştırıyor? Korona bitse bile, durumun değişmeyeceği söyleniyor.

 

Çok sayıda sansasyonel bilgiler var bu konuda. İnsanların kafası karışık, pisikolojileri maalesef ki bozuk. Zaten hasta olmayan bir kişiye sen hastasın dendiği zaman bile, o kişinin hasta olması tamamen onun pisikolojisiyle alakalı bir durum. Ortalıkta öyle iddialar dolaşıyor ki akıl ve mantık alacak gibi değil. İnsanlar bunaldı, artık virüsün adını bile duymak istemiyorlar. Devlet yetkileri bu durumun ne zaman düzeleceğini bir türlü net şekilde izah edemiyor. Test, aşı, ilaç tedavileri şu aşamada çok sıkıntılı. Normal şartlarda dünyada her gün yüz binlerce insan ölüyor. Bazı zaman kişi normal ölse bile korona virüs nedeniyle öldü deniliyor. Halbu ki ölen kişi, kalp yetmezliğinden dolayı ölmüş. Kışın soğuk nedeniyle vüris yayılımı azalacak dendi, yok yazın sıcaklarda yayılım hızı düşecek dendi. Ne kışın ne de yazın değişen bir şey olmadı.

 

Diğer bir konu evde koronadan dolayı ölen bir kişi bile olmadı bu zamana kadar. Ölenlerin tamamı hastanede aldığı tedavi sonrasında hayatını kaybetti. Yaşlıları yasakladılar, gençleri yasakladılar, insanları eve kapattılar.İnsanları sosyal hayattan, birbiri ile olan güzel birlikteliklerinden kopardılar, baba oğlundan, oğul babadan, akrabalar birbirinden kaçtı. Hala da kaçıyoruz.  Bu süreç daha ne kadar devam edecek ?

 

Bu İddialar ortaya atıldı atılalı, turizmden, üretime çok sayıda sektör sekteye uğrayarak zarar etti, esnaflar dükkanlarına kilidi vurdu kapattı, insanlar işinden ,ekmeğinden oldu, devletimiz bile bu işten zarar etti. Çünkü işşiz kalanlara belli aralıklarla ödemeler yapıldı. Çeşitli krediler verildi.  Bu kadar kıyamet neden kopartıldı ? Sebep ne hala anlam vermiş değil kimse. Biz bunları dile getirirken, hiç bir kurumu yada, bir zümreyi töhmet altında bırakmak gibi bir niyetimiz söz konusu değildir. Herkese sağlıklı günler dilerim…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI