Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Çakal Carlos
Tarih: 19-11-2020 01:22:00 Güncelleme: 19-11-2020 01:22:00


Çakal Carlos’un kim olduğunu az çok duymuşsunuzdur.

 

Çakal Carlos’un asıl ismi Ilich Ramirez Sanchez dir. Aslen Venezuelalı bir terörist ve eylemcidir. Hakkında çok sayıda suçlamalar vardır ve öylesine suçlara karışmıştır ki karıştığı suçlar boyunu aşmıştır desek yeri var isabette olur.

 

Toplumda inanın yasalar olmasaydı, sırf yasaların olmayışını fırsata çevirecek olan, öylesine çakallar var ki, Carlos yanında halt etsin. Etrafımızda Çakal Carlos’a taş çıkartacak inanın çok sayıda çakal var. İnsanların yüzüne gülüp arkasından fırıldak çevirmesi bir yana, her şeyden haberi olduğunu sanır, ama yanıldığının farkında bile değildir. Siz kendisine ne kadar dürüst yaklaşsanızda, o çakalın kendisine ait bir takım aslında yanlış olan ve toplum nezdinde kabul görmeyen doğruları vardır.

 

Zavallı Çakal kendini bunlarla avutur durur. İkna edemezsiniz, ve kolay kolay ikna olmazlar çünkü at gözlüğü ile etrafa bakarlar, kendilerini de bir halt ve fasülyeden bir nimetten sanırlar. Başkasının yapmış olduğu elde etmiş olduğu başarıları asla kabullenmezler. Ve başkasının sırtından geçinmeyi kendilerine ilke edinmişlerdir. Bunların canını alın ama paralarına asla dokunmayın.

 

Bu tipler genelde öyledirler ve asla değişmezler, çünkü değişmek için çaba dahi göstermezler. Şimdi soruyorum sizlere etrafınızda böyle kaç kişi var ? Desem çoğunuz evet var dersiniz. Biraz önce dedim ya bu tipler başkalarının başarısını asla kaldıramazlar sürekli kıskanç  ve kem gözle bakarlar en yakınındaki başarılı kişilere, ve elde edilen başarının ya da sonuçlandırılmış bir işin, içerisine kendilerini hep katmak isterler. Varsanız, baksanız yapılan işin onun kendisiyle uzaktan veya yakından alakası dahi yoktur.

 

Sanki o işi siz değil de o yapmış gibi, sağda solda boş boş ahkam keser ben yaptım, ben ettim, ucunu ben kanattım der durur. Hazır yeri gelmişken size kısacık bir hikaye anlatayım bununla ilgili iki çok samimi kara sinek varmış, ikiside aynı ahırda günlerini gün ederlermiş. Tabi bulundukları ahırda bir çift öküzün boynuzunda ömürleri geçmiş sürekli, bir gün öküzlerden birini sahibi tarlaya çift sürmek için götürmüş o öküzün boynuzundaki kara sinekse, zavallı uyuya kalmış. Belli bir zaman sonra gözlerini açtığında öküzle birlikte ahırda olmadığını ve öküzün boynuzunda öküzle birlikte tarlaya geldiğini farketmiş. Ahırdaki kara sinekte kendisini çok merak etmiş, akşam vakti öküz sahibiyle birlikte tarlayı sürmüş ve ahıra dönmüş, Ahırdaki sinek tarladan dönen öküzün boynuzundaki sineğe sormuş neredeydin ya Allah aşkına bütün gün deyince, sinek ne dese beğenirsiniz, şu cevabı vermiş sorma kardeşim valla bütün gün tarla sürdüm demiş.

 

İşte o hesap halbuki tarlayı süren öküz, sineğe ne oluyor öyle ya. İşte bu çakal Carlos'lar varya onlarda aynen böyledir. Tarlayı normalde öküz sürer ama sanki kendileri sürmüş gibi etrafa caka satmaya kalkarlar. Bu tür çakalları bozup atacaksın yeri ve zamanı gelince, gerçeği yüzlerine vuracaksın aslında. Bazen biz boşver kalbi kırılır, yanlış anlar diyoruz ya hani vallahi yanlış yapıyormuşuz. Meğer o dakka bozmak lazım bizde bundan sonra gerekkeni o şekilde yapacağız.

 

Çakal Carlos tipleri hakikaten etrafımızda çok fazla, dürüstlük onların lügatına nedense ters, akılları hep şeytanlığa, olur olmaz zamanlarda laf taşımaya, insanların arkasından konuşmaya bayılırlar. Tıpkı karınca ile ağustos böceği gibi, çünkü bu çakallar bu durumu kendisine sanki bir meslek edinmiş gibidirler. Ellerinden gelse sizi ve beni bir kaşık suda inanın boğmaya kalkarlar, böyle çakallardan aman uzak durun bu çakallar ikinci bir şansı aslında asla haketmiyorlar ama bazen acaba deyip insanız yanılıyor olabiliriz diye tekrar şans verirsiniz, ama maalesef sonu yine hüsranla sonuçlanır.

 

Ve siz o çakal ile ilgili olarak, tekrar geri başa dönmek zorunda kalırsınız çünkü söz konusu çakalın emeğe asla saygısı yoktur. Emek harcamadan yemek ister, ama maalesef böyle bir dünyanın olmadığını kendi de bilir lakin işine gelmez. Ne diyelim, umarım bu çakalları etrafınızdan bir an önce, uzaklaştırırsınız Hoşçakalın.....

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI