Bugun...


İsmail Ögeday

facebook-paylas
Yiğidi öldür hakkını ver
Tarih: 10-02-2021 16:27:00 Güncelleme: 15-02-2021 12:12:00


Başarıyı alkışlamak, takdir etmek elbette ki insanlığın en önemli gereksinimlerinden birisidir. Bizlerde bu sebeple Afyonkarahisar’da işinin hakkını veren, seçilmiş çok sayıda belediye başkanını ele alarak kısaca onlardan bahsedelim.

Öncelikle Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ten başlayacak olursak, Mehmet Zeybek başkanı kime sorarsanız bir defa dürüst, namuslu, haksızlıklar karşısında susmayan, hakkı, hukuku bilen biri olarak tarif eder. Diğer taraftan, belediye başkanlığına kendisi aday olmadığı halde, onun siyasi geçmişindeki başarısı nedeniyle, kendisine Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı görevi tevdi edilmiştir. Girdiği seçimden de başarı ile çıkarak göreve seçilmiştir. Allah yolunu ve bahtını açık etsin diyelim bizde.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı Afyonkarahisar’da bir ilki gerçekleştirerek, hatta Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Cumhur ittifakının adayı olarak, Dinar merkezden belediye başkanlığına aday gösterilmiş, ve şu an işini layığı ile ve başarılı bir şekilde yürütmekte, güler yüzlü mütevazi kişiliği ile gönüllerde şimdiden yer edinmiş ender başkanlardan birisi olarak akıllarda yer edecektir.

 Sandıklı’ya gelince Sandıklı’da ilk dönem başarısının ardından, yeniden halkın büyük teveccühü ile seçilmiş, genç dinamik, çalışkan, Sandıklı’ya çok sayıda hizmetleri olmuş ve halen adından dev projelerle söz ettiren Mustafa Çöl’de Sandıklı İlçesinde çok sayıda ilke imza atan başkanlarımızdan bir tanesi. Başkan Çöl Sandıklı’da iki dönemdir başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Buradan onu takdir ve tebrik ediyoruz.

Gelelim Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine, Emirdağ’da önceki dönemde ilçede Ak Parti merkez ilçe başkanlığı yapan, Emirdağ’ın genç ve dinamik belediye başkanlarından bir tanesi Serkan Koyuncu. Başkan Koyuncu yaklaşık 2 yıllık belediye başkanlığında Emirdağ’ın vizyonunu değiştirmiş, gurbetçi şehri olan Emirdağ’ın ismininin daha çok duyulmasına vesile olmuştur. Çok sayıda projesini hayata geçirmiş yaklaşık 10 yıllık bir çalışma gerektiren çok sayıda projesi bitme aşamasına gelmiştir. Kendisine başarılar diliyoruz.

 Şuhut İlçemizde son derece kadim ve kutlu bir ilçe olarak mevcut belediye Başkanı Recep Bozkurt’un yaklaşık 13 yıldır emeği göz ardı edilemez. Başkan Bozkurt bu 13 yıllık zaman içerisinde Şuhut’a sayamayacağımız projeler kazandırmış ve hala kazandırmakta. Başkan Bozkurt bu dönemle birlikte neredeyse 3 dönemdir üst üste Şuhut’ta halkın teveccühüne layık görülen başkanlarımızın başında yer alıyor. Allah kendisine daha nice hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.

Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı, zorlu bir seçimin ardından kolları sıvayarak, Çaya yapılması gereken hizmetlere öncelik vererek, önemli hizmetler yapan belediye başkanlarımızdan bir tanesi. Başkan Atlı, belediyecilik anlamında mükemmel bir ekip oluşturmuş adeta Çay’ın her karışından, her köşesinden ve her vatandaşından haberdar. Yapılan hizmetler ise, Çay halkı tarafından takdir ve destek alan hizmetlerin en başında geliyor. Alt yapı, üst yapı, rekreasyon çalışmaları, adeta Çay’ı bambaşka bir havaya bürümüş durumda. Kendisine başarı dolu hizmetlerin devamını diliyoruz.

Sinanpaşa’nın şehrül emini seçilen Başkan Erdal Karaman’da kısa zamanda Sinanpaşa’ya yakışır Sinanpaşa’yı zirveye taşıyan önemli projeleri hayata geçirmiştir. Örneğin 50 yataklı devlet hastanesi, GES projesi, gibi şehrin önemli noktalarında yapılan revizyon çalışmaları, ışıklandırmalar Sinanpaşa’yı bambaşka bir havaya bürümüş, halkın kısa zamanda takdirini kazanmıştır. Başarı onunla olsun.

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş geçmiş yıllarda, partisinin her kademesinde yer almış şimdilerde ise yapmış olduğu özverili çalışmalarının adeta meyvelerini topluyor. Eee ne demişler emek olmadan yemek olmaz hesabı Başkan Altuntaş, Çobanlarda hakikaten saygı duyulan, takdir toplayan, yaptığı önemli projeler ile özellikle Çobanlarlı gençlerin iş istihdamında önemli rol oynayan tekstil fabrikası sözünü yerine getirerek, Çobanlara önemli bir katkı sunmuştur.  Bu anlamda bizlerde kendisini kutluyor başarılar diliyoruz.

Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur Bayatta yarım kalan ne varsa üzerine düşen görevi bu kısacık zaman içerisinde tamamlamıştır. Kendisinin genç ve teşkilatçı olması da işin çabası. Son derece doğal, yapmacık olmayan, sözünün eri, halkın menfaatini sürekli ön planda tutarak, çalışan makam ve mevki meraklısından ziyade hizmet erbabı olan genç ve başarılı bir başkan. Bu yönüyle Başkan Bodur burada geleceğe yönelik yatırımları önemseyen biri olarak çalışmalarına devam ediyor helal olsun.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin belediyecilik tecrübesini konuşturan ve Afyonkarahisar’da ilklerin adamı olarak hatırlanacak bir başkan. Sebebine gelince, Demokrat Partiden İscehisar’da seçim kazanan ve İscehisar’a harika hizmetler kazandıran ve adından, kısa zamanda başarıyla söz edilen başkanlar arasında hak ettiği yeri aldı. İlçe içerisinde ayrım gözetmeksizin önemli hizmetler yapan Başkan Şahin böyle giderse koltuğunu daha da sağlamlaştıracak gibi gözüküyor.

İhsaniye İlçe Belediye Başkanı Tunay Türkmen, vatandaş odaklı hizmet veren bir belediye başkanı Başkan Türkmen halkın menfaatine ve yararına ne varsa onu gerçekleştiriyor. Tamamen kendi imkânları doğrultusunda, kendi yağı ile kavrulan bir ilçe İhsaniye. Başkan Türkmen pandemi sürecinde sürekli vatandaş odaklı hizmetlerini ön plana çıkararak, vatandaşın gönlünde şimdiden harika bir yer edinmiş İhsaniyeliler adına kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Dazkırı’da iki dönemdir yaptığı başarılı çalışmaların sonucunu alıyor. İlçede mükemmel bir uyum içerisinde çalışan Başkan Taylan, Dazkırı için elini taşın altına değil adeta gövdesini koyuyor. Bu tavrı ve azmi onu her zaman hak ettiği yere taşıyacak. Başkan Taylan’ın diğer bir özelliği de bu ilçede partizanlığı bitirmiş bu da Dazkırı adına güzel bir gelişme, yani anlayacağınız Başkan Taylan ilçe menfaatine olan ve ilçe yararına olan ne varsa parti  ve siyasi görüş gözetmeksizin o projeye sonuna kadar destek veren bir belediye başkanı kendisini tebrik ediyoruz.

Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz Genç, yakışıklı, azimli ve tuttuğunu koparan bir başkan, belediyeyi onca borç ile devralmasına rağmen, kısa zamanda, belediyenin hatırı sayılır borcunu kapatarak, birde üzerine hizmet yapıyor. Sultandağı Başkan Aldırmaz ile artık bundan böyle hizmete kavuşacak. Genç olmasının verdiği avantajı da iyi kullanan Başkan Aldırmaz Sultandağında çok sayıda vatandaşın gönlünü yaptığı hizmetler ile kazanmış durumda.

 Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan, Hocalar’da ikinci defa göreve seçilen hizmet aşkı ile hareket eden, Büyüğünü, küçüğünü bilen, bir başkan olarak, hizmet veriyor.  Hocalar ilçesinde halk ile sürekli iç içe halktan birimiymiş gibi hareket eden Başkan Arslan, idarecilik anlamında, hocaları hak ettiği konuma kavuşturmuş. Gerek, alt yapı, gerekse üst yapı anlamında Hocalar son 6 yıl içerisinde müthiş derece de bir hizmet almış ilçelerden bir tanesi tabii burada da başkan Arslan’ın da hakkını vermek lazım başarılar diliyoruz kendisine.

Işıklar beldesi Afyonkarahisar’ın çok sayıda ilçesinden nüfusu kalabalık olan beldelerin en başında geliyor. Yaklaşık olarak10 bine yakın nüfusu ile Afyonkarahisar’ın göz bebeği konumunda. Belde sürekli göç alan bir belde konumunda . Burada da 3 dönemdir tecrübeli ve başarılı bir belediye başkanı olarak, görev yapan Erol Özağıl var. Belediyecilik ve hizmet anlamında, bilgi birikimi tavan yapmış halkın güvenini kazanmış olan, Başkan Özağıl’ın beldeye 13 yıldır dur durak bilmeden çok sayıda hizmeti var. Işıklar gelecekte ilçe olmayı hak eden beldeler arasında ilk sırada yer alıyor. Başkan Özağılı da hizmetleri nedeniyle tebrik ediyoruz. Emanete hakkıyla sahip çıkıyor.

Döğer Beldesi Afyonkarahisar’ın Tarihi ve Turizmi açısından en iyi en mükemmel beldelerinden bir tanesi. Burada görevi yeni devralan Başkan Mehmet Demirel Beldenin makus talihini de değiştirmiş durumda. Beldeye uğramanızı şiddetle ve ısrarla tavsiye ediyoruz. Belde Frig vadisine çok yakın bir mesafede olması hasebiyle, konumu mükemmel bir yerde. Başkan Demirel beldede kilitli parke anlamında adeta adım atılacak yer bırakmadı desek yeri var. Ayağınız toprağa değmiyor. Beş yılda yapılacak işi bir buçuk yılda yaptı. Allah razı olsun Başkan Demirel’in çok sayıda harika projeleri var biz sadece size başkan Demirel’i izleyin diyoruz. Ona da buradan başarılar diliyoruz.

Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Ak gedik genç yaşta belediye başkanı olan başkanlarımızdan bir tanesi, yaylabağı onun döneminde yaylabağı oldu desek yeri var.kasabada sıcak su, soğuk su, kanalizasyon, termal ısıtma projeleri gibi çok sayıda vizyon projesi var. Devletten ve hükümetten trilyonluk destekler alan bir başkan tabii bu emeklerin mutlaka bir karşılığı olmalı. Başkan Akgedik hakikaten tuttuğunu koparan, kafasına taktığı projeyi mutlaka hayata geçiren başkanlardan birisi böyle olmasaydı o beldede 2 dönem belediye başkanlığı yapmak imkansızdı. Başkan Akgedik’e bizde başarıları daim olsun diyoruz.

Gazlıgöl belediye ba şkanına gelince Mehmet Kırkpınar’ı daha bir şey demeden kutlamak ve takdir etmek lazım. Neden mi? Akla hayale gelmeyecek bir partiden aday olarak, kendi ağırlığını da koyarak seçimlerden başarı ile çıkan bir başkan. Başkan Kırkpınar Gazlıgölde önceki dönemlerde güzel hizmetler yapmış bir belediye başkanımız. Yine gazlıgöl için elini taşın altına koyarak, yeniden Gazlıgöl için kolları sıvayarak, belde için çalışmaya devam ediyor. Kendisine başarılar diliyoruz.

Çayırbağ belediye Başkanı Ali Çalışır hakikaten çalışır. Soyadı gibi çalışır bir başkan, aslına bakarsanız onun paraya, pula, makama ve mevkşye ihtiyacı yok. Onun tek derdi Çayırbağ’a hizmet etmek. Çayırbağ’da kısa zamanda kayda değer çalışmalar yaparak, halkın gönlünü kazanmış bir belediye başkanımız. Kendisi zaten kasabada saygın, hatrı sayılır ve sözü dinlenen bir kişi olmasının avantajını şuan hizmete dönüştüren birisi. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.

Fethibey Belediye Başkanı Mustafa Özdemir, Fethibey’de belediyenin demir başı gibi maşallah, her şey değişir orada değişmeyen tek gerçek Başkan Mustafa Özdemirdir. Tam 3 dönemdir, üst üste başarılı bir şekilde hizmet veren, Fethibey’i Fethibey yapan belediye Başkanı Mustafa Özdemir, tecrübeli ve çalışkan bir belediye Başkanı olarak çevresinde bilinen birisidir. Bizde kendisini çok yakından takip ediyor Kendisine başarı dolu daha nice yıllar diliyoruz.

Çıkrık Belediye Başkanımız Recep Küçükkayar baba birisi, yaşının vermiş olduğu tecrübe ile oturduğu koltuğun hakkını sonuna kadar veriyor. Kendisi Daha önceden Muhtar’dı beldede seçim döneminde aday oldu. Kasabanın başına geçerek, muhtarlık döneminde arzuladığı hizmetleri şimdi kasabanın her alanına taşımaya gayret gösteriyor. Buradan Başkan Küçükkayar’ı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Sususz Belediye Başkanı Mehmet Selek, başkanımızın da hakkını vermek lazım, kendisi genç ve çalışkan birisi, daha göreve gelir gelirlmez alt yapıya girdi. Kolay değil yerin altına yatırım yapmak ve her başkanın cesaret edip yapacağı iş değil. Neden Çünkü yer altına yapacağınız yatırım sürekli göz önünde bulunan bir yatırım değildir. Susuz Başkan Seleğin projeleri ile daha da yükselecek inşallah kensine başarılar diliyoruz.

Sülün Belediye Başkanı Şükrü Bacak Sülün’ün ömrü hayatına göremediği bir hizmeti Sülün’e kazandırdı. Yıllardır kasabanın yol problemini daha görevinin birinci yılında alt yapı ile birlikte çözüp attı.  Şu an Sülün halkı kendisine minnettar. Şükrü Bacak Başkan, Belediye bi nasında da mükemmel bir revizyon çalışmasına giderek adeta belediye binasını yeniden tasarladı. Genç Başkanımız Şükrü Bacak’ı da yaptığı ve daha yapacağı nice hizmetler  nedeni ile kutluyoruz.

Hakkı Tekin, Gömü’nün medarı iftiharı değişmeyen tek belediye başkanı, Altın kemer sahibi, 30 yıllık belediyediyecilik tecrübesi Başkan Tekin sayesinde, Gömü beldesinin her tarafında hissediliyor. Hizmetler mi?  Ne biz Sayabiliriz ne de siz mümkün değil, sayamazsınız hangi birisini sayalım ki. Beldesinde gerçekleştirdiği hizmetler sayesinde Gömü’yü yeniden inşaa etti desek yeri var.  Hizmet deyince akla ilk gelen isimlerden bir tanesi Başkan Hakkı Tekin Allah kendisine sağlık ve sıhhat versin.

Kocaöz Belediye Başkanımız Murat Zıbak, genç ve  dinamik bir belediye başkanımız. Seçimlerde tek seferde emaneti teslim alarak, emin adımlarla belde de yapılan hizmetlerin üzerine hizmet katarak ilerliyor. Başkan Zıbak, son derece beldesine aşık birisi, sürekli belde içinde halk ile iç içe sürekli onların sorunlarına ve problemlerine eğilen, eleştirilere açık ve şeffaf bir şekilde hizmet yapıyor. Kendisini tebrik ediyoruz.

 Dereçine Belediye Başkanımız Ömer Yıldız’a gelince inanın ben kendi adıma söylüyorum, Dereçine’ye gelmiş geçmiş  en aktif en çok hizmet yapan belediye başkanlarımızdan bir tanesi. Başkan Yıldız’ın belde de kendisine rakip dahi yok desek yeri var. Çünkü kendisi belediyenin tüm girdi ve çıktılarını beldede yaşayan kim varsa hepsini haberdar ederek şeffaf ve açık bir şekilde çalışıyor. Sürekli onları belediyenin yaptığı çalışmalar, aldıkları ve verdikleri konusunda bilgilendiriyor. Belediyenin kapısı kendisine oy veren yada vermeyen herkese açık kendisi aynı zamanda bir eğitimci. Eğitimci olmasının avantajını burada başkan Yıldız çok iyi kullanıyor. Kendisine başarılar diliyoruz.

Yeşil Çiftlik benim çocukluk yıllarımı yaşadığım yer, benim memleketim. Burada da Belediye Başkanımız Mehmet Ali Sakal son derece hassas kasaba halkı ile uyum içerisinde, özellikle hal hatır soran, gönül alan, ve bu tavırlarının yanı sıra da kasabaya hizmet verme konusunda kısıtlı imkanlar bile olsa, elinden geleni yapan bir belediye başkanımız var . Mehmet Ali Sakal, tecrübeli ve idareciliğin ne olduğunu son derece iyi bilen bir belediye Başkanı O nedenle Yeşilçitlik bu anlamda çok şanlı bence. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.

Tatarlı Belediye Başkanımız Şuayyüp Çiçek, adı üstünde Tatarlı zaten çiçek gibiydi. Şuayyüp Başkan sayesinde daha da güzel olacak. Tatarlı bölgenin can damarı, başkan Çiçek, bunu son derece iyi bilen başkanlarımızdan birisi. Beldede her şey yolunda, ısrarla tavsiye ediyorum oraya mutlaka gidin neler yapıldığını bizzat kendiniz görün. Başkan Şuayyüp çiçeğe de buradan başarılar diliyoruz.

Haydarlı Belediye Başkanımız Duygu Peker hiçbir zaman makam ve mevki peşinde olmayan son derece mütavazı bir kişiliğe sahip. Yeri geldiğinde kazmayı ,küreyi alıp beldesi için yapılacak iş ne varsa orada mutlaka bir kazma da o vurur hesabı. Personeline karşı son derece saygılı adeta abi kardeş gibi davranan nadir başkanlarımızdan birisi. Biz kendisini bu anlamda takdir ediyoruz. Belde için elinden gelen bir şey varsa hiçbir zaman geri adım atmaz. Eee malum belediyeyi borçlu devraldı ama yine de hizmet anlamında güzel işler yapıyor. Yolu açık olsun.

Serban Belediye Başkanım Vedat Köse, Allah sağlığını versin kendisi çok değerli bir kişiliğe sahip kimseye hor bakmayan, karşısındaki kişi kim olursa olsun değer veren bir yapıya sahip Vedat Köse. Serban’da hakikaten kısa zamanda güzel işleri hayata geçirdi. Bunlardan en önemli olanı GES projesi. Serban halkı bu proje sayesinde artık kendi elektriği ile kalkınacak konuma ulaşacak. Başkan Köse sürekli kasaba içerisinde gezen birisi, gerek kendi gözü ile gördüğü olumsuzlar, gerekse vatandaşın kendisinden istediği talepleri daha iyi çözebilmek adına güzel bir hareket. Yani bir şey yapılacaksa kendisinin mutlaka görmesi yeter. Çözemeyeceği de iş yok desek yeri var. Allah yolunu açık eylesin.

Kırka Beldemizde Belediye Başkanı Olan, Bekir Uykan, genç yaşta siyasi hayata adım atan, başkanlarımızdan bir tanesi. Başkan Uykan beldede yaptığı çalışmalar ile göz dolduran, bir başkan. Sürekli kasaba halkını dinleyen, yaptığı projeler ile adından söz ettiren bir başkanımız. Bekir başkan, Kırka beldesini hak ettiği noktaya kısa zamanda ulaştıracak inşallah, kendisine başarılar diliyoruz.

Son Olarak Ahmetpaşa beldesinden bahsedelim, Burada geçmiş yıllarda, bir dönem belediye Başkanlığı yapan ve yakın zamanda yeniden göreve şeçilen Eyüp Yakan, belde de sevilen bir belediye başkanı. Yapacağı işleri son derece hassas bir şekilde resmiyet ve kanunlar çerçevesinde yapan, kanun, nizam bilen bir tecrübeye sahip, Ahmetpaşa halkı ondan umutlu. Başkan Yakan ise, halkın kendisine olan bu umudu ve güveni boşa çıkarmamak için elinden geleni yapıyor. Kendisine başarılar diliyoruz.

 

 Evet değerli okurlar. Hani bir söz vardır “yiğidi öldür hakkını ver” demişler bizlerde bunu yaptık.  Kişiyi insan yerine koyan, saygı duyan, ekmeğe ve emeğe saygısı olan her kim varsa, bizim başımızın tacıdır. Yeterki fırıldak olmasın. Hoşçakalın…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI