Bugun...


Mustafa Türk

facebook-paylas
SÖZ VERMİŞTİ
Tarih: 07-03-2021 20:20:00 Güncelleme: 07-03-2021 21:42:00


8 Mart Dünya Kadınlar günü olmasından dolayı dünyanın her tarafında bir çok etkinlikler yapılıyor yada yapılacak, bu zorlu pandemi arasında.

 

Ama bir kaç gün sonra yada aynı gün yine şiddete maruz kalacak kadınlarımız yada kızlarımız olacak, bunu hepimiz istemesekte hissediyoruz. Acı ama gerçek bu. Her şey lafta kalacak, yine verilen sözleri unutucağız. Bir gün önce değer verdiğimiz kadınlarımız, dünyanın her tarafında bazıları zulüm, bazıları hor görülecek ve görülmeye devam edecek.Kendi ülkemizdeki kadınlarımızın nelerle karşılaştığını televizyonlarımızı açtığımızda hepimiz görüyoruz ve insanlığımızdan utanıyoruz.Tabiki bunun bir çok nedenleri var ama her ne olursa olsun hayatı birlikte paylaşıyorsak,yaşamın her evresinde yanında olduğunu hissettirmek bizim elimizde.Sizi bu anlamlı günde küçük bir hikaye ile hayata yeni anlayışla başlamanızı isterim.

 

Kadın her sabah olduğu gibi o günde beyaz değneği ve el yardımı ile otobüse binmişti.


Şoför: Soldan üçüncü sıra boş hanımefendi, dedi.


Kadın 32 yaşında güzel bir bayandı ve eşi oldukça yakışıklı bir deniz subayı idi. Bundan bir kaç ay önce yanlış bir teşhis sonucu gerçeklestirilen ameliyatla gözlerini kaybetmisti. Genç kadın ve asla göremeyecekti. Kocası ameliyattan sonra acı gerçegi öğrenince yıkılmış ve kendi kendine bir söz vermisti. Asla karısını yalnız bırakmayacak, ona sonuna kadar destek olacak,kendi ayakları üzerinde durana kadar cesaret verecekti. Günler geçiyordu. Kadın her geçen gün kendini daha kötü hissediyor, çok sevdiği kocasına yük olduğunu düşünüyordu.

 

Eşinin bu içine kapanık,karamsar hali kocayı çok üzüyordu. Bir an önce bir şeyler yapması gerekiyordu, karısı günden güne kendi içine kapanık dünyasında kayboluyordu. Bütün gün düşündü koca, nasıl yardım edebilirim güzeller güzeli eşime diye.Birden aklına eşinin eski işi geldi. Geri dönmesini isteyecekti. Ama bunu ona nasıl söyleyecekti, çünkü artık çok kırılgan ve neşesizdi. Bütün cesaretini toplayarak akşam karısına konuyu açtı.

 

Karısı dehşetle gözlerini açtı: Ben bunu nasıl yaparım ben körüm, diye bağırdı.

 

Kocası ona destek olacağını, her sabah kendisinin işe bırakacağını ve aksamları da iş çıkısında alacağını ve ona çok güvendiğini söyledi.Çünkü eşini tanıyordu ve bunu başarabileceğini biliyordu. Kadın büyük bir umutsuzlukla kabul etti çünkü eşini çok seviyordu ve onu kırmak istemiyordu.

 

Her sabah eşini işine bırakıyor ve akşamları da alıyordu fedakar koca.Günler böyle ilerledi, karısı eskisinden biraz daha iyiydi. Fakat kocası daha fazlasını istiyordu, kendisine söz vermişti sonuna kadar gidecekti.

 

Aksam karısına:-Artik işe kendin gidip gelmelisin, dedi.

 

Kadın şaşırmıstı. Bunu asla yapamayacağını söyledi.Kocası ısrar edince onu yine kıramadı ve bütün cesaretini topladı. Bunu kendisi de istiyordu ama o kadar güveni yoktu. Sabahları kadın artık otobüs durağına kendisi gidiyor, otobüsüne biniyor ve otobüsten inerek işine gidebiliyordu. Günler günleri kovaladı, hiç bir problem yoktu. Yine bir gün otobüse binerken,

 

Şoför:  Sizi kıskanıyorum, hanımefendi dedi. Kadın kendisine söylenip söylenmediğini anlayamadan,

 

-Neden diye sordu.

 

Şoför:  Çünkü her sabah sizin arkanızdan bir deniz subayi genç adam otobüse biniyor ve bütün yol boyunca sevgi ile size bakıyor, otobüsten indikten sonra yeşil ışıkta yolun karşısına geçmenizi bekliyor siz binaya girdikten sonra arkanızdan öpücük yollayip size her gün sevgiyle el sallıyor, dedi. 

 

Herkesin bu kadar sevmesi ve sevilmesi, hepsinden de önemlisi böyle bir sevgiyi hak edecek insanı bulması ne güzel OLMALI

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI