Bugun...


Şaban Korkmaz

facebook-paylas
Bundan sonra Ramazan gibi yaşanır mı?
Tarih: 12-05-2021 14:27:00 Güncelleme: 12-05-2021 14:27:00


Allah rızası için aç kaldık, açık kaldık, yediğimizden başkalarına da yedirmeye çalıştık, cömertlik bayrağını zirvelere çıkarmayı amaçladık, yetimlerin, öksüzlerin, yardıma muhtaçların ümidi olmayı hedefledik, bütün organlarımıza oruç tutturmaya çalıştık, her nerede Allah rızası var ise onun peşine düşmeye ve bizi yaratan Yüce Rabbimizi razı etme yolunda mesafeler kat etme çalıştık.

 

Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmaz hiçbir zaman. Yeter ki biz O’nun yolunda olalım, her bir işimiz ve gayretimiz O’nun rızasını kazanmak için olsun.

 

Bundan sonra günlerimiz de Ramazan ayının günleri gibi yaşanır mı? Niye yaşanmasın. Rabbim cüz’i irademizi bu yolda kullanmayı nasip ederse pekâlâ bundan sonraki günler de Ramazan ayının günleri gibi yaşanabilir.

 

Her bir insanın günlük, aylık ve yıllık bir planı olmalıdır. Böylesi prensipli yaşayan kimseler için her an hep kazançlı ve bereketli günler olacaktır Allah’ın izni ve keremiyle.

 

Bundan sonraki günlerimizin Ramazan ayı gibi olması için şunları yapabilmek ne kadar güzel olacaktır. İşte âcizane tekliflerim:

 

Her gün Kur’an-ı Kerim’den en az bir cüz okuyalım. Bu bizim kaç dakikamız alır? Ayda bir hatim yapmış oluruz. Hatim yapıp dua edince de 70.000 Melek sizin istiğfar eder ve felaha erişmiş olursunuz Allah’ın izni ve keremiyle..

 

Bizleri yaratan Yüce Rabbimizin her gün kalbimize 360 defa nazar ettiğini unutmadan O’nu zikretmeye devam edelim Allah’ın izni ve keremiyle.

 

Günlük namazlarımızı cemaatle eda etmenin yoluna bakalım Allah’ın izni ve keremiyle. Böylece beş vakit arasında işlemiş olduğumuz günahları Rabbimiz bağışlayacaktır inşallah.

 

Bundan sonra Pazartesi ve Perşembe günleri de oruç tutmaya devam edelim inşallah. Buna gücümüz yetmiyorsa her aydan birinci, onbeşinci ve otuzuncu günleri oruç tutmaya bakalım inşallah.

 

Gün be gün Şükür-Zikir ve Fikir üçgeni arasında devamlı olarak gidip gelmeye çalışalım Allah’ın izni ve keremiyle.

 

Pazartesi ve Perşembe günleri evimizde pişen yemeklerden komşularımıza göndermeyi ihmal etmeyelim inşallah.

 

Pazartesi ve Perşembe günleri az da olsa sadaka vermeye gayret edelim. Yolda her kimi görmüşsek selam la ve güler yüzle mukabelede bulunalım.

 

Annemizin, babamızın ve kendi sevdiklerimizin hal ve hatırlarını soralım, herhangi bir ihtiyaçları varsa gidermeye çalışalım.

 

Haftada en az bir yetimi sevindirmek için ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterelim.

 

Her gün çekebildiğimiz kadar TEVHİD çekelim, her gün ve özellikli Cuma günleri Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e bol bol Salavat-ı Şerife getirmeye devam edelim.

 

Üzerimizde zamanında kılamadığımız namaz borçlarımız varsa hesabını yapıp en azından her gün bir günlük kaza namazı kılarak borçlarımızı ödemeye çalışalım Allah’ın izni ve keremiyle.

              

Özellikle her bir vakit kul hakkı yemeye özen gösterelim Allah’ın izni ve keremiyle.

 

Her gün yatmadan önce kendimizi bir hesaba çekmeyi ihmal etmeyelim.

 

Bütün bunları yapmayı Rabbim cümlemize nasip eylesin. Amin.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI