Bugun...


Semih Gökkaya

facebook-paylas
Algılar ve Olgular
Tarih: 22-10-2018 21:40:00 Güncelleme: 22-10-2018 21:40:00


İnsan hep algıları ve olgular arasında bezen bir tahterevalli gibi bazen bir dönme dolap gibi gidip gelmiştir.Her insana sorulsa ben olgusalım diyecektir.

 

Hayatımı hep olgular üzerine inşaa ederim.Algılar geride bile değildir hiç olmamıştır olmayacaktır söyler.Her insan aklını beğenir.Atalarımız güzel söylemişlerdir akılları pazara çıkarmışlar herkes kendi aklını beğenmiş.Kalbinden şikayetçi olanı bulunur, gözünden şikayetçi olanı bulunur diğer uzuvlarından şikayetçi olanı bulunur ancak aklından şikayet edeni rastlanır değildir.
    

 

Herkes her konunun alimi her işin piri herkes her için malesef uzmanı bu insanlığın en büyük yanılgılarından.Her konuda akıltane olan bir insanın aklı belkide en büyük yanılgısıdır.

 

Şunu söyleyebiliriz insan için olgular bir hiçtir.İnsan tümüyle algılarının oluşturduğu sarmalınbir mağduru bir kurbanıdır.Algılar insanın en büyük düşmanı, en büyük şeytanı kendi elleriyle yaptığı en büyük putudur.Putu en güzel şekilde süsler kendi hezayanlarıyla yaptığı putu yalanlarıyla besler haramlarıyla büyütür.


Olgular yalnızdır.Hep bir adım mesafede bir gözucu uzaklığında dursalarda genellikle bir keşke sesinden hemen sonra bir ah nidasının hemen ardından orada oldukları anlaşılır.

 


Bir hastalığın en büyük tedavi tedavi adımı hastalığı kabul etmektir.Algılar önemli olmasaydı.Büyük markaların en büyük hammaddeleri reklamlar olmazdı.Algılar önemli olmasaydı.Siyasi partilerin en büyük iş ortakları reklam ajansları olmazdı.Algılar önemli olmasaydı.En güzel sesli sanatçı en meşhur sanatçı olurdu.


Algılar biraz zaafımızdır.
Olgular ise sessiz bir dost, acı bir ilaçtır.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI